начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на представителна власт?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на представителна власт?

Мнениеот papi___ » 27 Фев 2018, 21:57

Здравейте, пиша тук, защото имам нужда от помощ. Ситуацията е следната.
20.02.18' Леля ми упълномощява брат си (моят баща) "да й продаде" недвижим имот (парцел/земя). Документално всичко е подготвено, чака се юристът на купувача да се върне от отпуск, за да се финализират нещата.
25.02.18' Леля ми умира, сделка за имота няма, защото въпросният юрист все още го няма. Следователно представителната власт се прекратява и наследниците (мъжа и синът на леля ми) придобиват имота. Целта на тази представителна власт беше баща ми да получи парите, коите трябваше да покрият лечението й, и евентуална смърт- до която се стигна (това беше нейното желание). Мъжът й е алкохолик, а синът й е на 12 год.
Има ли някакъв изход от ситуацията?
Мъжът на леля ми може ли да продава наследството при положение, че детето е малолетно.
И другият ми въпрос е може ли пак въпросният съпруг да продаде къщата, която е на леля ми на името и я е наследствено придобила!?
Благодаря, предварително!
papi___
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2018, 21:27

Re: Прекратяване на представителна власт?

Мнениеот teogeo » 02 Мар 2018, 00:32

papi___ написа:Здравейте, пиша тук, защото имам нужда от помощ. Ситуацията е следната.
20.02.18' Леля ми упълномощява брат си (моят баща) "да й продаде" недвижим имот (парцел/земя). Документално всичко е подготвено, чака се юристът на купувача да се върне от отпуск, за да се финализират нещата.
25.02.18' Леля ми умира, сделка за имота няма, защото въпросният юрист все още го няма. Следователно представителната власт се прекратява и наследниците (мъжа и синът на леля ми) придобиват имота. Целта на тази представителна власт беше баща ми да получи парите, коите трябваше да покрият лечението й, и евентуална смърт- до която се стигна (това беше нейното желание). Мъжът й е алкохолик, а синът й е на 12 год.
Има ли някакъв изход от ситуацията?
Мъжът на леля ми може ли да продава наследството при положение, че детето е малолетно.
И другият ми въпрос е може ли пак въпросният съпруг да продаде къщата, която е на леля ми на името и я е наследствено придобила!?
Благодаря, предварително!


Съпругът и детето на починалата са нейни наследници. Да, преживелият съпруг може да продаде наследството (той остава настойник на детето).

Ако е имало предварителен договор с купувача - можело е и да стане нещо, но... ... ...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron