начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурси за младши магистрати '18

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 02 Фев 2018, 01:19

Привет на всички колеги, които смятат да кандидатстват. Отварям нова тема, в която да обсъждаме всякакви текущи и принципни въпроси за тазгодишната сесия. Аз лично се пробвам за пръв път.
Никъде не намирам въпросниците, имате ли идея публикувани ли са и къде?
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 02 Фев 2018, 02:31

toni_g написа:Привет на всички колеги, които смятат да кандидатстват. Отварям нова тема, в която да обсъждаме всякакви текущи и принципни въпроси за тазгодишната сесия. Аз лично се пробвам за пръв път.
Никъде не намирам въпросниците, имате ли идея публикувани ли са и къде?


Ти нали щеше да ставаш адвокат? Понеже там явно не става, дай сега да се наместим на държавна службица... Въпросници търси, аре стига, бе...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот tiesto » 02 Фев 2018, 09:06

Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот toni_g » 02 Фев 2018, 19:12

tiesto, мерси, колега.

lawchoice, а я си представи сега че стана съдия и те науча кой си.. И ми се явявиш на дело.. М? Ще се постарая да не проявявам тенденциозно отношение, въпреки всичката ти злонамереност ;)

Ама като те гледам как висиш в тоя форум дни и нощи, явно не работиш с клиенти.. Кой те знае къде си мъжка секретарка в някоя колегия или в централата. И заплатка на гърба на истинските :lol:
toni_g
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 28 Юли 2015, 18:14

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот Melly » 02 Фев 2018, 21:01

toni_g написа:..................

lawchoice, а я си представи сега че стана съдия и те науча кой си.. И ми се явявиш на дело.. М? Ще се постарая да не проявявам тенденциозно отношение, въпреки всичката ти злонамереност ;)

Ама като те гледам как висиш в тоя форум дни и нощи, явно не работиш с клиенти.. Кой те знае къде си мъжка секретарка в някоя колегия или в централата. И заплатка на гърба на истинските :lol:


"Не пожелавай на ближния онова, което не би искал (а) да ти се случи". Помисли добре, toni_g! :idea:
Ако ти се случи (пожелавам ти успех в конкурс`18) да разбереш кой е lawchoice, ще изпаднеш в доста конфузна ситуация. :D

Аре, сядай на четирибуквието си и преговаряй, но най вече надграждай онова, което е в/извън конспекта. :!:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот first_order » 02 Фев 2018, 21:57

Конкурс като конкурс. Успех на всички участващи. Не мисля, че това е конкурс за неуспели адвокати. Аз самият работих няколко години "престижната" професия. За мен лично беше налице конфликт между принципите, които ме накараха да желая да получа юридическо образование и това в което те превръща наказателноправната машина, когато започнеш да адвокатстваш по наказателни дела. Успех на всички още веднъж. Не всичко е до заплатата
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот lawchoice » 03 Фев 2018, 01:31

Melly написа:
toni_g написа:..................

lawchoice, а я си представи сега че стана съдия и те науча кой си.. И ми се явявиш на дело.. М? Ще се постарая да не проявявам тенденциозно отношение, въпреки всичката ти злонамереност ;)

Ама като те гледам как висиш в тоя форум дни и нощи, явно не работиш с клиенти.. К ой те знае къде си мъжка секретарка в някоя колегия или в централата. И заплатка на гърба на истинските :lol:


"Не пожелавай на ближния онова, което не би искал (а) да ти се случи". Помисли добре, toni_g! :idea:
Ако ти се случи (пожелавам ти успех в конкурс`18) да разбереш кой е lawchoice, ще изпаднеш в доста конфузна ситуация. :D

Аре, сядай на четирибуквието си и преговаряй, но най вече надграждай онова, което е в/извън конспекта. :!:


+1
Кратко, точно и ясно!

Toni_g, млади приятелю, хайде реши най-после какъв искаш да станеш. Първо искаше да си адвокат, отвори тема тук във форума, за да обясняваш, колко бил опорочен /купен/ изпита и без каквито и да било доказателства очакваше включилите се по темата участници да подкрепят тезата ти. На тези, които отказаха да сторят това, веднага беше приписан някакАъв интерес от това. На другата сутрин, вероятно си се събудил и си осъзнал, че имаш интереси в друга област - решил си да ставаш съдия. Сега пускаш тема, със същите очаквания. Този път, очакваш някой да се постарае, вместо теб, да открие къде са публикувани конспектите, въпреки, че данните за контакт с администрацията на ВСС и сайта му са публично достъпни.
Искате да ставате съдии, хайде проявете поне малко инициативност, или ти искаш да бъдеш от тези, които си кютят в ъгъла при писането на делата, които са им възложени. С намерение да си отмъстят, като употребят предоставената им власт. Е, не мисля, че има нужда от такива кандидати...

Но това е мое лично мнение, като участник във форума, така или иначе има комисия, която да си носи отговорността. Имай предвид, че съдийството не е лесен за упражняване занаят. Необходимите качества за упражняването му не възникват ненадейно и то едва с приемането от ВСС на акта за назначаване или с подписването на АВД-то.

Едва ли, някога ще се срещнем с теб в съдебната зала, по начина и в ролите, както си посочил. Последното нещо, на което бих разчитал в една такава хипотеза е благоразположението на съответния съдия. Един добронамерен съвет от мен - ако някога станеш съдия, припомни си закона за кармата /за който пишеше в другата тема/ и че прилагането му не зависи от формата на вината.

П.П.
Melly,
Много здраве и късмет през 2018 година!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот rozichka » 06 Фев 2018, 21:52

Здравейте! Имам един въпрос към вас!
Всички знаем, че самоуправството представлява осъществяване чрез активни действия на едно предполагаемо право, което е оспорвано от друг. В едно съдебно решение се разглежда хипотеза, при която деецът взема лични вещи на потърпевшия с цел да го принуди да изпълни свое парично задължение към него. Посочва се, че в случая се касае до кражба, а не до самоуправство.
Въпросът ми е, защо това е така, при положение, че липсва присвоително намерение, което, както знаем, е част от субективната страна на кражбата?
rozichka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2018, 21:46

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот peacemakerbgg » 07 Фев 2018, 10:58

Няма как да е налице самоуправство, защото конкретния спор е бил за пари. А тук дееца е отнел движимо имущество, което не е предмет на спор и оспорване на право на собственост. Кражба е заради умисъла, който е имал дееца, че ще счита вещите като свой ако не му се издължат. По същата логика има длъжностно присвояване ако длъжностно лице присвои суми поверени му в това качество дори, когато не му е плащано трудово възнаграждение от месеци и счита, че по такъв начин прави "прихващане".
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот dominos1 » 07 Фев 2018, 13:21

Здравейте,
Някой има ли потвърдена информация, когато се кандидатства и за трите длъжности свидетелството за съдимост и медицинското трябва ли да са в оригинал и в трите комплекта или може само един оригинал и другите да са копия?
dominos1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Фев 2018, 13:19

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот Melly » 07 Фев 2018, 13:55

dominos1 написа:Здравейте,
Някой има ли потвърдена информация, когато се кандидатства и за трите длъжности свидетелството за съдимост и медицинското трябва ли да са в оригинал и в трите комплекта или може само един оригинал и другите да са копия?


:roll: Колега,
Защо се спичате още преди да направите първата крачка - подаване на документи за участие в конкурс?

Я по-смело!
Убедена съм, че сам/а можете да си отговорите на въпроса. Тук е особено важно да покажете на себе си и на околните, че притежавате необходимия капацитет достойно да се състезавате с останалите участници в конкурса.
Мислете и приложете знанията си. Не съм ви конкурент, така че мнението ми е в посока добронамерен съвет.
Успех!

П.П. Един жокер - Дали за всяка позиция представяте оригинал на дипломата си по Право! :wink:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот dominos1 » 07 Фев 2018, 14:37

Колега, не се спичам, но благодаря за вдъхновяващото слово :lol:

За останалите колеги - обадих се във ВСС и потвърдиха, че само в единия комплект документите са оригинали, другите са "вярно с оригинала".

Дерзайтеее :lol:


Melly написа:
dominos1 написа:Здравейте,
Някой има ли потвърдена информация, когато се кандидатства и за трите длъжности свидетелството за съдимост и медицинското трябва ли да са в оригинал и в трите комплекта или може само един оригинал и другите да са копия?


:roll: Колега,
Защо се спичате още преди да направите първата крачка - подаване на документи за участие в конкурс?

Я по-смело!
Убедена съм, че сам/а можете да си отговорите на въпроса. Тук е особено важно да покажете на себе си и на околните, че притежавате необходимия капацитет достойно да се състезавате с останалите участници в конкурса.
Мислете и приложете знанията си. Не съм ви конкурент, така че мнението ми е в посока добронамерен съвет.
Успех!

П.П. Един жокер - Дали за всяка позиция представяте оригинал на дипломата си по Право! :wink:
dominos1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Фев 2018, 13:19

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2018, 16:27

toni_g написа:tiesto, мерси, колега.

lawchoice, а я си представи сега че стана съдия и те науча кой си.. И ми се явявиш на дело.. М? Ще се постарая да не проявявам тенденциозно отношение, въпреки всичката ти злонамереност ;)

Ама като те гледам как висиш в тоя форум дни и нощи, явно не работиш с клиенти.. Кой те знае къде си мъжка секретарка в някоя колегия или в централата. И заплатка на гърба на истинските :lol:



Да Ви припомня една стара поговорка: "На бодлива крава Господ рога не дава".
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот tralala123 » 13 Фев 2018, 21:16

Здравейте, до 19.02.2018 г. ле е срокът за подаване на документи?
tralala123
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Фев 2014, 19:08

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот bvoykov » 13 Фев 2018, 22:19

По принцип срокът, който се брои на дни, се изчислява от деня, следващ този, от който започва да тече срокът, и изтича в края на последния ден. Тоест, конкурсите са били обнародвани в ДВ на 2.02.2018 г., срокът ще се брои от 3-ти и ще изтече на 16.02.

П.П. Видно от списъка с допуснатите кандидати от конкурсите през миналата година, който е бил обнародван на 03.02, последните кандидати са подавали документи до дата 17.02, тоест и за тези конкурси важи горепосоченото правило.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот atanasovlaw » 14 Фев 2018, 11:10

и аз така мислех, обадих се на ВСС и ми казаха , че срокът изтича на 16.02. , защото конкурсът не е нормативен акт, за да важат правилата на публикуване в ДВ.. Успех, дано не е много нагласено.
atanasovlaw
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Яну 2018, 13:55

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот barakuda » 14 Фев 2018, 23:09

Е, колко да е нагласено?
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот svettoslav » 14 Фев 2018, 23:39

barakuda написа:Е, колко да е нагласено?


Малко. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот consultant » 15 Фев 2018, 11:22

Последният срок за кандидатите за младши съдии, мл. прокурори и мл. следователи да подадат документите си за конкурса във ВСС, е 16.02.2018 г. Заявления, подадени след срока, както и изпратени по пощата или по куриер, не се приемат.

В кои градове са обявени свободни места за младши съдии можете да видите на http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... Mat=122300

Местата за младши прокурори и мл. следователи, обявени в конкурса, можете да видите на http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... Mat=122299

Писменото решаване на правен казус е задължителен и първи етап в конкурса. Още тук отпадат много кандидати – липсва им методологията за решаване на казуси и за оформянето на решенията.

Проверете подготовката си за решаване на наказателноправен казус! С него можете да кандидатствате за всички длъжности в съдебната система. Направете го сега, навреме!

Чуйте препоръките на доц. д-р РАЛИЦА ИЛКОВА, съавтор (с проф. д-р Лазар Груев) на единственото „Ръководство за решаване на наказателноправни казуси” и на изданията „Казуси по Наказателно право. Обща част.” и „Казуси по Наказателно право. Особена част”.

Запишете се за обучението:

„КАК ДА РЕШАВАМЕ НАКАЗАТЕЛНОПРАВНИ КАЗУСИ

НА КОНКУРСЕН ИЗПИТ“

на 18 март 2018 г. (неделя) - първи модул

и на 25 март 2018 г. (неделя) - втори модул
в гр. София, ул. „Бисер“ 2, зала „Лозенец“ (близо до НДК)

Обучението е интензивно и включва и методологична, и практическа част - решаване на казуси при реални конкурсни условия.

ПЪЛНАТА ПРОГРАМА И ЦЕНАТА ЗА УЧАСТИЕ вижте от сайта на организатора Агенция за право и финанси http://apf.bg/seminar-kazusi-18.1/

Допълнителна информация можете да получите на info@apf.bg,

или на тел. 0878 161 901

Обучението е за малка група!

Запишете се сега!

Билети можете да закупите от Sabitie.bg, като последвате този линк.
moderator
Аватар
consultant
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 30 Ное 1999, 01:00

Re: Конкурси за младши магистрати '18

Мнениеот dominos1 » 15 Фев 2018, 13:04

Правилно ли разбирам, че на писмения за младши съдии се теглят по един казус от всяка материя, но решаваме само единия по избор?
dominos1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Фев 2018, 13:19

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron