начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

За разноските по Гражданско дело



За разноските по Гражданско дело

Мнениеот lovelu » 05 Яну 2018, 18:25

Накратко водя дело срещу една банка. Ако те спечелят делото на първа инстанция аз:
-Какво трябва да поема/ да платя?
- Възнаграждението на вещото лице също ли трябва да възстановя в частта, която банката е заплатила?
- Какъв срок имам да изплатя гореспоменаните разходи?


Същите въпроси имам и ако аз спечеля делото?

Ако се обжалва решението на съда трябва ли да се чака решение на втора инстанция или се изплащат разходите от първа инстанция, а втората е отделно от първата?
lovelu
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юни 2015, 15:34

Re: За разноските по Гражданско дело

Мнениеот ivanov_p » 05 Яну 2018, 20:52

Плащат се разноските направени от другата страна - държавна такса, деловодни, които вкл. разноските за вещи лица и призоваване на свидетели, както и възнаграждение за адвокат или юрисконсулт. Ако загубилата страна обжалва ще изчака решението на втора инстанция за да плати разноските. Няма срок, но е добре да се избегне изпълнителното дело.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: За разноските по Гражданско дело

Мнениеот kdkrastev1234 » 05 Яну 2018, 21:03

Накратко - защо не питаш адвоката си ?
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: За разноските по Гражданско дело

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Яну 2018, 21:10

Когато има корпоративни опоненти се действа приблизително така - завежда се частичен иск, а ако те го водят, те си го определят.

Оспорва се изцяло нуждата от експертиза.
Така отпада това перо. Справка - състави на СГС и т.н.

Перото адвокати отпада също - ако е толкова зор. Обикновено не е написано от адвокат исковата молба - ако присъства перо адвокатски разноски - то се бие с перото за юрисконсулти и трябва да е по-малкото като сума. Примерно.

Така остава само държавната такса.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: За разноските по Гражданско дело

Мнениеот lawchoice » 06 Яну 2018, 02:11

lovelu написа:Накратко водя дело срещу една банка. Ако те спечелят делото на първа инстанция аз:
-Какво трябва да поема/ да платя?
- Възнаграждението на вещото лице също ли трябва да възстановя в частта, която банката е заплатила?
- Какъв срок имам да изплатя гореспоменаните разходи?


Същите въпроси имам и ако аз спечеля делото?

Ако се обжалва решението на съда трябва ли да се чака решение на втора инстанция или се изплащат разходите от първа инстанция, а втората е отделно от първата?


Кой какви разноски дължи за съдебното производство се определя в зависимост от крайния резултат, постановен с влязъл в сила съдебен акт. Останалото са просто празни приказки...
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron