начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Публична продан имот



Публична продан имот

Мнениеот philanthropist__ » 05 Дек 2017, 05:22

Получих уведомление от ЧСИ,че в двуседмичен срок следва да се явя за получаване на призовка съобщение при него.Утре е последният ден от срока,а уведомлението получих миналата седмица с обратна разписка,изпратено ми от мой партньор във фирмата.Касае се за наш съсобствен имот,за който тече публична продан от Ноември.До този момент не съм получавал оценката на вещото лице за имота.От кое точно съобщаване тече 7 дневен срок за обжалване на оценката?ЧСИ спазват ли правилото за 80% от цената на имота според вас?Мисля да входирам и жалба с искане за спиране или прекратяване на публичната продан,в какъв срок трябва да стане това - до последния ден на проданта?Благодаря
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivanov_p » 05 Дек 2017, 07:55

Само ще плащаш разноски. Най-много купувачи се явяват за имотите обявени на ниски цени и те реално се продават по-скъпо. Освен това може да се намаже и някой задатък.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Дек 2017, 13:40

Срокът е 21 дена - тоест от момента на залепването (ако изобщо е редовно), се броят 14 дена за изтичане на залепването и изтекат ли тези 14 дена, се считате за уведомен, от когато започва срокът за обжалване.

По новите изменения на ГПК може да ги спукате от жалби, което е много хубаво. Който се е ориентирал към този бранш - да събират пари и да правят золуми с имоти - вече трябва да се преориентира.

Трябва да проверите за перемция - дали са минали 2-години в безплодни напъни да извършат изпълнителни действия и какво точно са правили.

Но най вече - въпросът с правилната оценка на имота. Тя трябва да е на пазарна стойност.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Публична продан имот

Мнениеот teogeo » 05 Дек 2017, 16:23

ivan_lawyer написа:Срокът е 21 дена - тоест от момента на залепването (ако изобщо е редовно), се броят 14 дена за изтичане на залепването и изтекат ли тези 14 дена, се считате за уведомен, от когато започва срокът за обжалване.

По новите изменения на ГПК може да ги спукате от жалби, което е много хубаво. Който се е ориентирал към този бранш - да събират пари и да правят золуми с имоти - вече трябва да се преориентира.

Трябва да проверите за перемция - дали са минали 2-години в безплодни напъни да извършат изпълнителни действия и какво точно са правили.

Но най вече - въпросът с правилната оценка на имота. Тя трябва да е на пазарна стойност.


Брей, да ги спукате от жалби, кай'ш? И било много хубаво, кай'ш? Добре, така да е...

Относно правилната оценка на имота и пазарната стойност - Пейчака го е загатнал по-нагоре. Аз не мога да разбера защо вкараха тази идиотщина в ГПК-то с обжалване на оценката на имота? Каквито и кривини да има там - пазарът ще ги коригира. Направили я супер ниска - оценили имота за стотинки? Е, хубаво, като го изкарат на пангарЯ ще се струпат наддавачи и ще наддават докато цената на имота не стигне пазарната. Ако пък цената е висока - няма да има наддавачи, ще се провалят проданите докато не падне цената до реалната. Какво има да му жалиш на оценката ???
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivanov_p » 05 Дек 2017, 19:31

Сега се връщам от продажба на имот при синдик, първа към 19 хил. не се явява никой, втора към 15 хил, не се явява никой, третата на 11600 лв., шест участника и най-високо предложение 25 хил. Тези дни мина обжалването на търг при Бъзински - цена 24000 лв. за парцел във Връбница по дело за делба, 33 участника, най-високо предложение менте за 190 хил. от съпруга, следващо за 63 500 лв. от съпругата и трето от 43000 от щерката, тримата от малцинството. Първият се отказа, излиза вторият с 63500 лв., ние платихме на съделителят да изравни цената, той я изравни, Бъзински му възложи имота, другите обжалваха и загубиха, което в интерес на истината ме изненада, явно има някаква промяна в практиката. Ако имота беше обявен на 50 хил. нямаше да се яви никой.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Публична продан имот

Мнениеот kalahan2008 » 05 Дек 2017, 21:59

teogeo написа:Аз не мога да разбера защо вкараха тази идиотщина в ГПК-то с обжалване на оценката на имота? Каквито и кривини да има там - пазарът ще ги коригира. Направили я супер ниска - оценили имота за стотинки? Е, хубаво, като го изкарат на пангарЯ ще се струпат наддавачи и ще наддават докато цената на имота не стигне пазарната. Ако пък цената е висока - няма да има наддавачи, ще се провалят проданите докато не падне цената до реалната. Какво има да му жалиш на оценката ???

Абе направо да отменят и оценката, и описа на имота, направо след ПДИ да се продава, като се започне от 0 (нула) лева. Ако някой се яви - яви. Ако се продаде за 1 лев - значи това е пазарната оценка.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2017, 11:26

Има голяма опасност с тези публични продажби. Гледам едни длъжници не им пука - все им е тая. Било защото имотът им е паднал от небето, било че имат резервни варианти и т.н. Разлика от 10-15 000 евро се ядва понякога. Други го приемат вътрешно и се разболяват дори физически, но има и такива, които остават недоволни. По какъв начин ще изразят недоволството си - никой не може да предвиди. Когато всички страни са доволни - не би трябвало да има проблем.

Лошото е, че ЧСИ се вживяват в някаква социална функция (напр. статия, в която ЧСИ описва какви са неговите обществени ползи, колко е важна функцията му и т.н.). Тогава се изражда ситуацията и става някакъв психо-трилър. Ако действа професионално ЧСИ ще направи реална продажба - поне ще демонстрира адекватно поведение. Не съм сигурен, че в достатъчна степен се правят продажбите реално. Развива се грандомания, когато не могат да се обслужат всички продажби навсякъде, да се подходи индивидуално, се преминава на друга фаза - длъжниците са Андрешко, те са си сами виновни, ние сме органи на властта. Когато остава усещане за далавера, няма как това да се скрие. Не виждам как ще се създаде конкуренция (наддаване) при един търг, тъй като просто няма интерес за някои имоти, доста е сложно. Ако при гражданска продажба не ми се продава имота - просто няма да го продам, едва ли ще падна на нулата. Ще го дам под наем - примерно. Ще си складирам вещи там. Ще стои празен в крайна сметка. Но при публичната продан е задължително да се продаде.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Публична продан имот

Мнениеот philanthropist__ » 06 Дек 2017, 16:56

ivan_lawyer написа:Срокът е 21 дена - тоест от момента на залепването (ако изобщо е редовно), се броят 14 дена за изтичане на залепването и изтекат ли тези 14 дена, се считате за уведомен, от когато започва срокът за обжалване.

По новите изменения на ГПК може да ги спукате от жалби, което е много хубаво. Който се е ориентирал към този бранш - да събират пари и да правят золуми с имоти - вече трябва да се преориентира.

Трябва да проверите за перемция - дали са минали 2-години в безплодни напъни да извършат изпълнителни действия и какво точно са правили.

Но най вече - въпросът с правилната оценка на имота. Тя трябва да е на пазарна стойност.


Ivan_Lawyer,само първо да попитам относно срока,това че партньора ми във фирмата ме е уведомил миналата седмица в петък значи е без значение?Да броя твърдо 7 дни от изтичането на 14 дневният срок от уведомлението на ЧСИ (общо 21 дни)?
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivanov_p » 06 Дек 2017, 20:05

Какво означава, че те е уведомил партньор от фирмата? Правото не работи с понятието партньор. Чий е имота, на дружеството или на вас двама съсобственици, като физически лица? Кой е получил съобщението и на какъв адрес? Как го е получил получил "партньора", на адреса на дружеството,на негов адрес по лична карта или на общ за двамата адрес, където сте регистрирани по лична карта? Освен това и случаят не за форум, а за адвокат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Публична продан имот

Мнениеот philanthropist__ » 06 Дек 2017, 23:18

Имотът е собственост на фирмата,а двамата сме съдружници във фирмата.Съдружникът ми ме уведомява за публичната продан,защото на негов адрес е адреса на управление на дружеството.
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: Публична продан имот

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2017, 23:40

ЧСИ е залепил някъде си нещо, а партньорът от фирмата е изпратил това нещо - като го е откъснал от вратата и т.н. и го е сгънали и го е пратил в плик на човека, който пита. Партньорът го е изпратил за сведение, а срокът тече от края на срока по залепването - затова аз слагам 21 дена.

Не е начало писмото на партньора - а е реалната дата на залепването, а залепванията са много лабилни като оформяне. Но в случая трябва да се пусне жалбата по-бързо - дори и на сляпо - защото и мен ме цакат така - нищо че познавам процедури и т.н. Това е един вид подсещане за нещо, което трябва да се изпълни, но не знам конкретно защо са го лепили, какво е имало пречка да се намери човека.

Твърдо 7 дни от залепването, но датата на залепването трябва да е написана на самото залепване - на листчето - каквото е залепено на вратата. Примерно - Явете се от днес - 21.11.2017г. в кантората на ЧСИ, за да получите книжа по делото. от 21.11.17г. текат 14 дена за явяване - след което се считате за явил се и подписал се. Така вече тече реалният 7 дневен срок.
Дефакто в моя пример (който е само за пример, не е реален пример) срокът за подаване е на 12.12.17г., тоест - след 21 дена. Ако не се подаде на 12.12.17г. вече губите.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Публична продан имот

Мнениеот philanthropist__ » 11 Дек 2017, 02:42

Трябва ли да избираме между жалба до ЧСИ за спиране на изпълнението и иск по търговския закон срещу един от съдружниците (с обезпечение спиране на изпълнението) или може и двете възможности да се приложат?
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: Публична продан имот

Мнениеот philanthropist__ » 12 Дек 2017, 15:10

ivan_lawyer написа:ЧСИ е залепил някъде си нещо, а партньорът от фирмата е изпратил това нещо - като го е откъснал от вратата и т.н. и го е сгънали и го е пратил в плик на човека, който пита. Партньорът го е изпратил за сведение, а срокът тече от края на срока по залепването - затова аз слагам 21 дена.

Не е начало писмото на партньора - а е реалната дата на залепването, а залепванията са много лабилни като оформяне. Но в случая трябва да се пусне жалбата по-бързо - дори и на сляпо - защото и мен ме цакат така - нищо че познавам процедури и т.н. Това е един вид подсещане за нещо, което трябва да се изпълни, но не знам конкретно защо са го лепили, какво е имало пречка да се намери човека.

Твърдо 7 дни от залепването, но датата на залепването трябва да е написана на самото залепване - на листчето - каквото е залепено на вратата. Примерно - Явете се от днес - 21.11.2017г. в кантората на ЧСИ, за да получите книжа по делото. от 21.11.17г. текат 14 дена за явяване - след което се считате за явил се и подписал се. Така вече тече реалният 7 дневен срок.
Дефакто в моя пример (който е само за пример, не е реален пример) срокът за подаване е на 12.12.17г., тоест - след 21 дена. Ако не се подаде на 12.12.17г. вече губите.


Аз отидох при ЧСИ миналата седмица и той в четвъртък ми връчи уведомлението за проданта.Не трябва ли да броя 7 дни от тогава (следващият ден - петък,миналата седмица) до този петък,който идва?
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron