начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Проблем с Община Русе

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с Община Русе

Мнениеот viking73 » 29 Ное 2017, 23:47

Здравейте.
Моля за съвет. Собственик съм на първият етаж от двуетажна къща. Съседите на горният етаж са конфликтни хора. Постоянно пускат жалби срещу мен на различни места. От 20 години са преградили достъпа до вторият етаж и покрива с масивна метална врата. Не мога да си почистя дори комините. Сега са пуснали жалба срещу мен че покрива бил в лошо състояние и да съм се включил в разходите. Днес получих писмо от Общината че имало сигнал и че била минала проверка и покрива бил много зле... Искам да знам не би ли трябвало да бъда уведомен за тази проверка и също да присъствам? Второ - имам седемдневен срок за отговор без да е посочено на какво основание е този срок - няма посочен член. Ако не реагирам - глоба от 1000 до 5000 лв. И след като жалбоподателите са ползвали тавана еднолично не би ли следвало те да си го ремонтират? Комуто ползите нему и вредите... Всъщност жалбоподателката ми се хвали че имала много силни връзки в Общината и като нищо мога да отнеса глобата...
viking73
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Яну 2010, 15:06

Re: Проблем с Община Русе

Мнениеот teogeo » 30 Ное 2017, 00:36

viking73 написа:Здравейте.
Моля за съвет. Собственик съм на първият етаж от двуетажна къща. Съседите на горният етаж са конфликтни хора. Постоянно пускат жалби срещу мен на различни места. От 20 години са преградили достъпа до вторият етаж и покрива с масивна метална врата. Не мога да си почистя дори комините. Сега са пуснали жалба срещу мен че покрива бил в лошо състояние и да съм се включил в разходите. Днес получих писмо от Общината че имало сигнал и че била минала проверка и покрива бил много зле... Искам да знам не би ли трябвало да бъда уведомен за тази проверка и също да присъствам? Второ - имам седемдневен срок за отговор без да е посочено на какво основание е този срок - няма посочен член. Ако не реагирам - глоба от 1000 до 5000 лв. И след като жалбоподателите са ползвали тавана еднолично не би ли следвало те да си го ремонтират? Комуто ползите нему и вредите... Всъщност жалбоподателката ми се хвали че имала много силни връзки в Общината и като нищо мога да отнеса глобата...


Не сте си включил личните съобщения. Поне покажете какво са Ви написали от общината.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron