начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Опис на единствено жилище

Казуси за недвижими имоти


Опис на единствено жилище

Мнениеот sdeshova » 06 Ное 2017, 14:37

Здравейте.Накратко казусът ми е следния: Подари общи задължения на баба ми и нейни роднини е насрочен опис от ЧСИ на апартамента на баба ми. Въпросът ми е има ли какво да се направи? Човекът, който съди баба ми и роднините и е измамник, на който те уж продадоха част от земите си, след което той някак успя да ги осъди не само да задържи земята, но и те да му върнат по-голямата част от парите. Тъй като повечето от роднините ни вече бяха изхарчили парите нямаше как да му ги върнат и той направи запор на пенсията на баба ми и на заплатите на още няколко човека, но тъй като не е доволен от бавното връщане на парите явно е рещил да хвърли око на апартамента на баба ми. Въпросът е какво да направим? Има ли право при 10 длъжника, запорът и описът да бъдат насочени само срещу един човек? Чела съм, че ако това е единствено жилище няма как да ти бъде отнето-така ли е наистина и какво трябва да се направи в този случай? Да се обяви за единствено жилище? Ще съм много благодарна на отговор, той като уведомителното писмо за описа пристигна миналата седмица, а самоя опис е насрочен за 15.11.2017
sdeshova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2017, 14:23

Re: Опис на единствено жилище

Мнениеот ivanov_p » 06 Ное 2017, 16:15

Сроковете са много кратки и веднага трябва да се пусне жалба срещу описа. Ако срокът не е изтекъл пишете:
до СРС (съответно Окръжен съд, гр....)
чрез ЧСИ едикой си
ЖАЛБА
от: бабата
Умажаеми съдии,
Моля да отмените описа по изп.д......., насочен срещу несеквестируемото ми жилище с адрес еди кой си.
Подпис: на бабата
Носите го на ЧСИ за да го заведе и да ви удари печат на копие от жалбата. Ако не иска да го вземе в един плик и с обратна разписка го пускате до съда.
Каквито указания ви пристигнат после от ЧСИ или съда ги носите на адвокат, който да продължи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Опис на единствено жилище

Мнениеот lawchoice » 06 Ное 2017, 16:39

Здравейте,
Рано е още за жалба, освен ако целта й е да плаши гаргите... Още утре с баба Ви при адвокат. После той с пълномощно при СИ. Необходимо е предприемане на адекватни действия, а не теоретични отговори на поставените от вас въпроси - тук, във форума.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron