начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Опис на единствено жилище

Казуси за недвижими имоти


Опис на единствено жилище

Мнениеот sdeshova » 06 Ное 2017, 14:37

Здравейте.Накратко казусът ми е следния: Подари общи задължения на баба ми и нейни роднини е насрочен опис от ЧСИ на апартамента на баба ми. Въпросът ми е има ли какво да се направи? Човекът, който съди баба ми и роднините и е измамник, на който те уж продадоха част от земите си, след което той някак успя да ги осъди не само да задържи земята, но и те да му върнат по-голямата част от парите. Тъй като повечето от роднините ни вече бяха изхарчили парите нямаше как да му ги върнат и той направи запор на пенсията на баба ми и на заплатите на още няколко човека, но тъй като не е доволен от бавното връщане на парите явно е рещил да хвърли око на апартамента на баба ми. Въпросът е какво да направим? Има ли право при 10 длъжника, запорът и описът да бъдат насочени само срещу един човек? Чела съм, че ако това е единствено жилище няма как да ти бъде отнето-така ли е наистина и какво трябва да се направи в този случай? Да се обяви за единствено жилище? Ще съм много благодарна на отговор, той като уведомителното писмо за описа пристигна миналата седмица, а самоя опис е насрочен за 15.11.2017
sdeshova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Ное 2017, 14:23

Re: Опис на единствено жилище

Мнениеот ivanov_p » 06 Ное 2017, 16:15

Сроковете са много кратки и веднага трябва да се пусне жалба срещу описа. Ако срокът не е изтекъл пишете:
до СРС (съответно Окръжен съд, гр....)
чрез ЧСИ едикой си
ЖАЛБА
от: бабата
Умажаеми съдии,
Моля да отмените описа по изп.д......., насочен срещу несеквестируемото ми жилище с адрес еди кой си.
Подпис: на бабата
Носите го на ЧСИ за да го заведе и да ви удари печат на копие от жалбата. Ако не иска да го вземе в един плик и с обратна разписка го пускате до съда.
Каквито указания ви пристигнат после от ЧСИ или съда ги носите на адвокат, който да продължи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Опис на единствено жилище

Мнениеот lawchoice » 06 Ное 2017, 16:39

Здравейте,
Рано е още за жалба, освен ако целта й е да плаши гаргите... Още утре с баба Ви при адвокат. После той с пълномощно при СИ. Необходимо е предприемане на адекватни действия, а не теоретични отговори на поставените от вас въпроси - тук, във форума.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron