начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

частичен запор на сметка



частичен запор на сметка

Мнениеот ilkovkalin » 17 Окт 2017, 15:32

Здравейте,какво значи частичен запор на сметка?Може ли друг ЧСИ да ми запорира сметката по която ми превеждат заплата при положение,че вече работодателят ми превежда пари на друг ЧСИ.
ilkovkalin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 04 Юни 2017, 10:59

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот boxko » 18 Окт 2017, 09:19

Да, може
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот bobi9 » 18 Окт 2017, 10:29

Ако втория запор нарушава секвестируемостта, то;
Извадете си извлечение от сметката, за поне 3 месечен период назад. Да се вижда основанието на превода, че става въпрос за трудово възнаграждение. Снабдете се от работодателя с документ, че вече е наложен запор на трудовото Ви възнаграждение при него от друг ЧСИ, или съответно поискайте от другия ЧСИ, да Ви издаде документ със същият смисъл. С двата документа и една молба отивате при втория ЧСИ и искате да Ви се вдигне запора, изцяло или за частта с която се нарушава секвестируемостта.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот neutralen » 18 Окт 2017, 11:00

В закона - чл. 446 ГПК няма определен абсолютен размер на несеквестируемия доход от трудовото възнаграждение/заплата/. Несеквестируемия, резпективно секвестируемия доход е определен като дробно число от размера на заплатата. Единствено при пенсиите е определен абсолютно несеквестируем доход при условие че пенсията е до размера на МРЗ. Но при положение че пенсията превишава МРЗ, то тя става частично секвестируема в размерите посочени в чл.446 ГПК :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот ilkovkalin » 18 Окт 2017, 20:12

Благодаря за мненията.От всички отговори които получих излиза,че чл.446 е излишен след като може някой да нарушава почти всичко описано в него.Какъв е тогава смисъла на този член?Разочарован съм защото голяма част от законите си противоречат помежду си и започвам да губя надежда в това,че моите права могат да бъдат защитени.Излиза,че ние обикновените трудови хора сме използвани за брашнени чували които всеки може да обира както си иска.Очевидно трябва да напуснем тази държава и да оставим всички които лежат на нашия гръб и ни грабят да си останат тук и да се крадат помежду си
ilkovkalin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 04 Юни 2017, 10:59

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот tan_vassileva » 20 Окт 2017, 13:55

Здравейте!
Съгласно Тълкувателно решение № 2/2013 г. от 26.06.2015 г. на ОСГТК на ВКС: "Наложеният запор върху трудово възнаграждение или друго възнаграждение за труд, не обхваща нито вземането на длъжника от трето задължено лице до размера на минималната работна заплата, нито пропорционално определената несеквестируема част от това възнаграждение." Пояснявам, че "трето задължено лице" във Вашия случай е работодателят.
Оттук нататък последвайте съветите да се снабдите с извлечение от банковата си сметка и от документи от ЧСИ, на когото Вашият работодател превежда суми по запора.
tan_vassileva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Окт 2017, 13:37

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот ilkovkalin » 20 Окт 2017, 15:12

Направил съм го и въпреки всичко другият ЧСИ не ми сваля запора а го е оставил частичен като мога да си вземам само заплатата но не и болничните които НОИ ми превежда.
ilkovkalin
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 04 Юни 2017, 10:59

Re: частичен запор на сметка

Мнениеот bobi9 » 20 Окт 2017, 15:42

Защо не ползвате адвокат? Има достатъчно средства за защита.

чл.435 Длъжникът може да обжалва постановлението за глоба и насочването на изпълнението върху имущество, което смята за несеквестируемо

Струва ми се, че сте изпуснал обаче срока с губене на време за питане по форумите. Ако не сте направил писмено искане за отмяна на запора направете го. Ако сте направил имате срок да го обжалвате пред СГС.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron