начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Заповед за незабавно изпълнение по 417 ГПК



Заповед за незабавно изпълнение по 417 ГПК

Мнениеот spasova_mont » 24 Юни 2017, 00:17

Колеги, имам нужда от съвет. Не съм наясно със заповедното производство, от 20 г практикувам вещно право.
Накратко, казусът е следния: През 2012 г банка Х по реда на чл.417 ГПК се снабдява със ЗНИ срещу мен. Възразявам, както и редно и печеля предявения срещу мен иск по чл.422 и в Окръжен и в Апелативен съд, т.е. имам решение със СПН. Заповедното производство беше образувано само за главница, не и за лихвите.
Наскоро разбирам, че пак през 2012 г същата банка с друго заповедно производство се е снабдила с изп.лист за лихвите. Възразих и пак заведоха дело от банката. Направих справка по нета в сайта на СРС, където са издадени изп.листове и по второто дело /за лихвите/ ми направи впечатление, че изп.лист е от 2012 г, но в сайта пише, че през 2014 и 2016 г има издавани допълнително нови разпореждания от СРС. Допустимо ли е след издаване на изп.лист да бъдат издавани разпореждания по това заповедно производство, както и нормално ли е аз да бъда известена 5 г след образуването му? Ще бъда благодарна за вашите съвети?
spasova_mont
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 12 Дек 2013, 22:15

Re: Заповед за незабавно изпълнение по 417 ГПК

Мнениеот katerinakuch » 10 Юли 2017, 20:37

Лихвите се погасяват с тригодишен давностен срок.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Заповед за незабавно изпълнение по 417 ГПК

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Юли 2017, 03:45

Има бъг в сайта на СРС, като повтарят еднакви данни за различни събития, това е отдавна.

Тоест - не им се нанасят данни.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Заповед за незабавно изпълнение по 417 ГПК

Мнениеот ivanov_p » 11 Юли 2017, 09:01

След издаване на ЗИ и ИЛ по 417 ГПК може да има и още разпореждания. В случая трябва да се провери делото и да се види дали ЗИ и ИЛ са били връчени от съдебен изпълнител и най-вече кога, заради спецификата на производството и недообмисленото и недописано ТР по въпроса.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron