начало
Орган към Съвета на Европа настоя за реформа на съдебната Орган към Съвета на Европа настоя за реформа на съдебната "реформа"

Наем на дворно място при право на строеж

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 19 Май 2017, 17:02

Здравейте, имам следното питане, имам отстъпено право на строеж върху общинска земя. Става дума за построена къща с право на строеж в УПИ с голям двор, въпросът ми е, като собственик на постройката мога ли да отдам сградата ведно с дворното място? Искам да отдам дворното място за пчелин, обаче само постройката е моя и ако отдам сградата - чл.64 ЗС ще се приложи ли и за наемателя да има правно основание да ползва и градината?
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот ivanov_p » 19 Май 2017, 21:27

Ако градината е с граници, напр. ограда и ти я държиш може да я отдадеш под наем. Ще пишете високата цена за сградата и много малка за градината, а може и само за сградата, с клауза, че може да ползва и градината.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 2914
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 19 Май 2017, 22:07

Благодаря, и аз така си мисля, щом аз мога да я ползвам, мисля и наемателя на сграата би трябвало да може.
Иначе градината си е оградена, парцелът е в регулация, скица имам, договор за ОПС с общината. Притеснявам се общината да не кажат, че се разпореждам със земя, която не е моя?
Отделно наемателят иска да кандидатства по някакви програми за пчелари и договорът му е нужен, дали там ще мине като редовен също се притеснявам?!
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот teogeo » 19 Май 2017, 22:17

doenitz написа:Здравейте, имам следното питане, имам отстъпено право на строеж върху общинска земя. Става дума за построена къща с право на строеж в УПИ с голям двор, въпросът ми е, като собственик на постройката мога ли да отдам сградата ведно с дворното място? Искам да отдам дворното място за пчелин, обаче само постройката е моя и ако отдам сградата - чл.64 ЗС ще се приложи ли и за наемателя да има правно основание да ползва и градината?


Коя година Ви е учредено правото на строеж?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1248
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28
Местоположение: Lovech,Ruse,Sevlievo

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 20 Май 2017, 09:30

1983-та
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron