начало

Срокът за повишаване по вече приключен конкурс да започва да тече от решението на ВСС Срокът за повишаване по вече приключен конкурс да започва да тече от решението на ВСС

Отказване от дял и дарение.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Отказване от дял и дарение.

Мнениеот srednia » 20 Апр 2017, 20:01

Здравейте доста потърсих из форума ,но не намерих същия като този случай.
Имаме къща на село която е на името на прадядо ми и прабаба ми,те не са сред живите,но техните 2 дъщери са живи едната от които е моя баба.Реално те се водят наследници на имота.Сестрата на баба ми иска да се откаже от нейния дял а баба ми да прехвърли целия имот на мен или на баща ми(чрез дарение).Искам да попитам какъв е реда на нещата това да се случи,възможно ли е,кой какви документи трябва да набави? Трябва да допълня че нотариалния акт е на името на Прадядо и Прабаба ми.И на последно място искам да попитам този вариант ли е най-удачен от гледна точка на разходите или има друг начин аз или баща ми да придобием имота с възможно наи-малко разходи и разкарване на двете баби по нотариуси и съдилища понеже ще бъде доста трудно за тях.Изобщо приемам каквито и да е препоръки и варианти за това как могат да се случат нещата.Благодаря предварително на всички за помощта :wink:
srednia
Нов потребител

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 13:56

Това е удачен вариант, ако баба ви няма други деца освен баща ви. Ако има, е възможно прехвърлянето да наруши тяхната запазена част от наследството им, и впоследствие да се иска отмяна на това завещание/дарения.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител

Мнениеот srednia » 21 Апр 2017, 17:55

law_master написа:Това е удачен вариант, ако баба ви няма други деца освен баща ви. Ако има, е възможно прехвърлянето да наруши тяхната запазена част от наследството им, и впоследствие да се иска отмяна на това завещание/дарения.

има още един син ,но той е починал.А знаете ли какъв набор от документи ще са нужни?Ние ще разговаряме с нотариус ,но все пак да си имаме представа какво ще е необходимо.Благодаря ви за отговора !
srednia
Нов потребител

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 18:41

a другият син има ли наследници - съпруга, деца?
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител

Мнениеот srednia » 21 Апр 2017, 20:51

law_master написа:a другият син има ли наследници - съпруга, деца?

да има един син и съпруга,но те не желаят имота,на тях е прехвърлен на дядо ми имота
srednia
Нов потребител

Мнениеот borovinka » 04 Май 2017, 11:41

srednia написа:
law_master написа:a другият син има ли наследници - съпруга, деца?

да има един син и съпруга,но те не желаят имота,на тях е прехвърлен на дядо ми имота

Устното "не желая имота" не е като писменото оформяне, че имотът си е само ваш.

Не чакайте бабата да умре, уредете си нещата приживе.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител

Назад към Семейни казуси