начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Адвокатските сътрудници с основно образование....

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 06 Мар 2017, 23:16

Искам само да попитам нещо.
Какво мислите по въпроса за човек с основно образование да бъде приет за Адвокатски сътрудник в някоя колегия? Това допустимо ли е , не се ли проверяват документите, които дадения субект предоставя на колегията...дали отговарят на истината!?? Той може да пише , че има и 2 вишита...Няма ли някакво устно препитване или нещо от сорта и защо никаде не намерих закон в който да пише , че за адвокатски сътрудник трябва да имаш поне средно...В обяви за една чистачка се иска средно образование поне и някакъв опит и etc...И този адвокатски сътрудник ще има права почти като на адвокат ...Да не говорим , че същият субект до колкото съм чула е и задържан за кражба....Какво мислите по въпроса ???Такива колеги ли искате? Такива хора ще дават правни консултации и ще пишат документи по делата на хората,ще решават човешки съдби...Не трябва ли да има закон , както има за адвокатите, кой може да бъде адвокатски сътрудник и кой не?То по тази логика дайте всички роми да ги направият адвокатски сътрудници , няма да има безработица , ще могат да се ползват с привилегии, да получават съдействие от органите на реда..../субекта за които говоря е от ромски произход също/.
Моля Ви изразете някакво мнение, това нормално ли е според Вас???
Последна промяна sotkanin на 07 Мар 2017, 02:18, променена общо 1 път
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот teogeo » 07 Мар 2017, 00:58

sotkanin написа:Искам само да попитам нещо.
Какво мислите по въпроса човек с основно образование да бъде приет за Адвокатски сътрудник в някоя колегия? Това допустимо ли е , не се ли проверяват документите, които дадения субект предоставя на колегията...дали отговарят на истината!?? Той може да пише , че има и 2 вишита...Няма ли някакво устно препитване или нещо от сорта и защо никаде не намерих закон в който да пише , че за адвокатски сътрудник трябва да имаш поне средно...В обяви за една чистачка се иска средно образование поне и някакъв опит и etc...И този адвокатски сътрудник ще има права почти като на адвокат ...Да не говорим , че същият субект до колкото съм чула е и задържан за кражба....Какво мислите по въпроса ???Такива колеги ли искате? Такива хора ще дават правни консултации и ще пишат документи по делата на хората,ще решават човешки съдби...Не трябва ли да има закон , както има за адвокатите, кой може да бъде адвокатски сътрудник и кой не?То по тази логика дайте всички роми да ги направият адвокатски сътрудници , няма да има безработица , ще могат да се ползват с привилегии, да получават съдействие от органите на реда..../субекта за които говоря е от ромски произход също/.
Моля Ви изразете някакво мнение, това нормално ли е според Вас???


А субектът, който пише този пост горе май също е с основно образование. Мъррррррршш оттука веднага! Кой та пусна ???
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 07 Мар 2017, 02:17

Как го прецени това Тео? Можеш да си запазиш мнението за себе си.Тук не дискотираме мойто образование, а какъв абсурд се случва в Адвокатската колегия!
Тео само погледни как селски пишеш и какви маниери имаш, и може би след това може да обсъждаш мойто образование!Под новото ми е да коментирам "умното "ти изказване , но виж ти можеш да мъррр вън от тази дискусия , без да се притесняваш след като мислиш, че това не е сериозен проблем.
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот emilia_katsarova » 07 Мар 2017, 10:40

sotkanin написа:Искам само да попитам нещо.
Какво мислите по въпроса за човек с основно образование да бъде приет за Адвокатски сътрудник в някоя колегия? Това допустимо ли е , не се ли проверяват документите, които дадения субект предоставя на колегията...дали отговарят на истината!?? Той може да пише , че има и 2 вишита...Няма ли някакво устно препитване или нещо от сорта и защо никаде не намерих закон в който да пише , че за адвокатски сътрудник трябва да имаш поне средно...В обяви за една чистачка се иска средно образование поне и някакъв опит и etc...И този адвокатски сътрудник ще има права почти като на адвокат ...Да не говорим , че същият субект до колкото съм чула е и задържан за кражба....Какво мислите по въпроса ???Такива колеги ли искате? Такива хора ще дават правни консултации и ще пишат документи по делата на хората,ще решават човешки съдби...Не трябва ли да има закон , както има за адвокатите, кой може да бъде адвокатски сътрудник и кой не?То по тази логика дайте всички роми да ги направият адвокатски сътрудници , няма да има безработица , ще могат да се ползват с привилегии, да получават съдействие от органите на реда..../субекта за които говоря е от ромски произход също/.
Моля Ви изразете някакво мнение, това нормално ли е според Вас???


Това по метода на диагоналния прочит ... Хич не искам да гадая Вашето образование какво е ...
emilia_katsarova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Яну 2007, 14:29

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот leto15 » 07 Мар 2017, 11:17

:oops: За работа, като адвокатски сътрудник в адвокатска кантора, преценява работодателят, кой може и кой не. Но ако говорим сериозно, за работа, като адвокатски сътрудник се издава нарочна специална карта за тази длъжност към съответното адвокатско дружество, тъй като без нея този сътрудник не би могъл да прави справки в съдилищата, други институции и т.н. Същата карта за адвокатски сътрудни се издадава от САК, с приложени документи към нея, които включват и съответното подобаващо и адекватно образование, от където се вижда, кой е редовен и кой не. Говори Ви човек, който е работил дълги години в Адвокатско дружество и не само, като адвокатски сътрудник, със средно специално образование. И продължавам да търся такава работа в момента /обадете ми се ако имате нужда от сериозен и подготовен човек/ . Благодаря. Стоянова 0896613311 :roll:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 07 Мар 2017, 17:29

"Същата карта за адвокатски сътрудни се издадава от САК, с приложени документи към нея, които включват и съответното подобаващо и адекватно образование, от където се вижда, кой е редовен и кой не. "
От тук идва и проблема , аз говоря за човек , който вече си е подал документите към САК , същият този човек вчера ми се похвали за това.Аз бях доста шокирана от това и затова направих и тази тема, не взех думите му за 100% истина и затова днес се обадих в САК и те потвърдиха, че са приели документите му. Този човек е с онсновно/факт , който самият той е споделял/ , даже не съм много сигурна дали има и основно...Въпроса ми е как така това нещо се допуска!?!??
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 07 Мар 2017, 22:28

emilia_katsarova написа:
sotkanin написа:Искам само да попитам нещо.
Какво мислите по въпроса за човек с основно образование да бъде приет за Адвокатски сътрудник в някоя колегия? Това допустимо ли е , не се ли проверяват документите, които дадения субект предоставя на колегията...дали отговарят на истината!?? Той може да пише , че има и 2 вишита...Няма ли някакво устно препитване или нещо от сорта и защо никаде не намерих закон в който да пише , че за адвокатски сътрудник трябва да имаш поне средно...В обяви за една чистачка се иска средно образование поне и някакъв опит и etc...И този адвокатски сътрудник ще има права почти като на адвокат ...Да не говорим , че същият субект до колкото съм чула е и задържан за кражба....Какво мислите по въпроса ???Такива колеги ли искате? Такива хора ще дават правни консултации и ще пишат документи по делата на хората,ще решават човешки съдби...Не трябва ли да има закон , както има за адвокатите, кой може да бъде адвокатски сътрудник и кой не?То по тази логика дайте всички роми да ги направият адвокатски сътрудници , няма да има безработица , ще могат да се ползват с привилегии, да получават съдействие от органите на реда..../субекта за които говоря е от ромски произход също/.
Моля Ви изразете някакво мнение, това нормално ли е според Вас???


Това по метода на диагоналния прочит ... Хич не искам да гадая Вашето образование какво е ...

Тук явно се интересувате само от мойто образование , а не от съществото на проблема или може би за Вас това не е проблем , а нещо напълно нормално?! Само ще Ви кажа госпожо Кацарова , че аз от дълги години не живея в България и не практикувам български език с никой, но засметка на това говоря 5 езика перфектно и смея да кажа , че съм една от най-добрите програмисти в моята област.Работя в чужбина и по тъжен повод ми се наложи да се върна за малко в България.За периода , който прекарах тук се нагледах на толкова абсурди и беззаконица , че вече не ми се иска и да споменавам , че България е моя Родина :(Вие сте поредният пример -Защо да вземем отношение спрямо проблема , като просто можем да си набележим някой с който да си говорим празни приказкики...
Страхувате ли се да отговорите на въпроса защо се допускат такива неща ? Притеснява ли Ви нещо?
И после всички говорят , защо младите хора напускат България....чудно защо ли !?!?
Вместо да се поинтересувате как такова безобразие може да се случва , Вие просто нападате автора на темата.Съжелявам , че я написах .Надявах се , че поне адвокатите ще взаемат някакво отношение- ТОВА ЗАСЯГА ВАШЕТО РЕНОМЕ !!!!
P.S.
Ако въобще Ви е грижа за него...
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот Melly » 08 Мар 2017, 00:59

sotkanin написа:
emilia_katsarova написа:
sotkanin написа:Искам само да попитам нещо.
Какво мислите по въпроса за човек с основно образование да бъде приет за Адвокатски сътрудник в някоя колегия? Това допустимо ли е , не се ли проверяват документите, които дадения субект предоставя на колегията...дали отговарят на истината!?? Той може да пише , че има и 2 вишита...Няма ли някакво устно препитване или нещо от сорта и защо никаде не намерих закон в който да пише , че за адвокатски сътрудник трябва да имаш поне средно...В обяви за една чистачка се иска средно образование поне и някакъв опит и etc...И този адвокатски сътрудник ще има права почти като на адвокат ...Да не говорим , че същият субект до колкото съм чула е и задържан за кражба....Какво мислите по въпроса ???Такива колеги ли искате? Такива хора ще дават правни консултации и ще пишат документи по делата на хората,ще решават човешки съдби...Не трябва ли да има закон , както има за адвокатите, кой може да бъде адвокатски сътрудник и кой не?То по тази логика дайте всички роми да ги направият адвокатски сътрудници , няма да има безработица , ще могат да се ползват с привилегии, да получават съдействие от органите на реда..../субекта за които говоря е от ромски произход също/.
Моля Ви изразете някакво мнение, това нормално ли е според Вас???


Това по метода на диагоналния прочит ... Хич не искам да гадая Вашето образование какво е ...

Тук явно се интересувате само от мойто образование , а не от съществото на проблема или може би за Вас това не е проблем , а нещо напълно нормално?! Само ще Ви кажа госпожо Кацарова , че аз от дълги години не живея в България и не практикувам български език с никой, но засметка на това говоря 5 езика перфектно и смея да кажа , че съм една от най-добрите програмисти в моята област.Работя в чужбина и по тъжен повод ми се наложи да се върна за малко в България.За периода , който прекарах тук се нагледах на толкова абсурди и беззаконица , че вече не ми се иска и да споменавам , че България е моя Родина :(Вие сте поредният пример -Защо да вземем отношение спрямо проблема , като просто можем да си набележим някой с който да си говорим празни приказкики...
Страхувате ли се да отговорите на въпроса защо се допускат такива неща ? Притеснява ли Ви нещо?
И после всички говорят , защо младите хора напускат България....чудно защо ли !?!?
Вместо да се поинтересувате как такова безобразие може да се случва , Вие просто нападате автора на темата.Съжелявам , че я написах .Надявах се , че поне адвокатите ще взаемат някакво отношение- ТОВА ЗАСЯГА ВАШЕТО РЕНОМЕ !!!!
P.S.
Ако въобще Ви е грижа за него...


Ето на, аз бих взела отношение по въпроса. Това, което можете да направите е да сезирате чрез Адвокатската колегия Висшия Адвокатски съвет да извърши проверка по сигнала изложен в свободна форма от вас. Напълно възможно е, "човекът" да е представил "валидни" документи. Но тези документи подлежат на проверка!!! Случаи бол!
Споделям, че е недопустимо да се допускат дори и като адвокатски сътрудници лица без съответния ценз.
Преди време от медиите разбрах, че депутат в НС се бил явил през 2016 на матура за придобиване степен "средно образование". Голям позор такива индивиди да "коват" законите! Но явно има "дупка в нормативната уредба и никой не обръща внимание на този ФАКТ !!! :cry:
Не бих се учудила и Кметове в местното самоуправление да са с основно образование.
Още нещо не мога да приема. След като "цветът" на нацията ни е пръснат по света, не ви ли мъчи въпросът да допринесете с нещо за просперитета на тази изстрадала страна България? Та тук са вашите родители, сестри, братя и родственици... Чувствате ли се добре да знаете, че те са поставени в едно унизително положение, а? 8)
Но трябва са спра да пиша. Ако с нещо съм ви напомнила, че сте българка, добре. Ще бъда удовлетворена.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 08 Мар 2017, 08:44

Много неща ме мъчат Мели, за това и написах този тема , но тук в България се уверих , че всичко е беззаконица и корупция , а сам човек е невъзможно да се бори!Тука , човек тръгне ли да се бори за правда и за благото на другите или ще бъде потъпкан или заличен. Аз живея в Швеция, знаете ли с какво ни свързват всички?
-мафия
-измамници
-корупция
-дори цигани
Всеобщото мнение е , че и в другите държави има корупция , но е малка и се стараят поне да не е явна, а тук дори не се прикрива.

А по въпроса дали не ми е мъчно за Родината ми?- Да, мъчно ми е , родителите ми постоянно са ме възпитавали да почитам и уважавам българските ценостти и традиций и аз го правя, но в едно нещо се уверих-ние имаме държава , но не и нация, ако ме разбирате какво искам да кажа с това.А доколкото въпроса за семейството ми , дали ми е мило за него и поне заради тях да се връщам в България -Аз останах без семейство благодарение на законите , безхаберието ,наглоста и etc . Когато баща ми издъхна в ръцете ми в адски болки с диагноза рак, когато не му бяха дали и едно лекарство за болките, когато му отказаха да го приемат в болница, когато дойде един единствен път Бърза помощ на адреса и лекарката ми каза"Какво чакаш, девойче ?Ела да му сложиш инжекцията", когато за един ден трябваше да стана лекар и да се грижа сама за него или гогато той издъхна и от 112 някаква лекарка ми каза:: момиченце няма да ти мине лъжата , дай баща ти на телефона!":(
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот leto15 » 08 Мар 2017, 09:26

Нерде Ямбол, нерде Стамбул! Ма тая "приказка" девойчето от чужбина нямя да я разбере! Лек ден! :mrgreen:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот Melly » 08 Мар 2017, 09:56

leto15 написа:Нерде Ямбол, нерде Стамбул! Ма тая "приказка" девойчето от чужбина нямя да я разбере! Лек ден! :mrgreen:

Напротив, чудесно ме разбра авторът на темата. И съм удовлетворена от отговора й.
:roll: А ти, колега, какво правиш за да почувстваш удовлетворение от положените усилия след придобиване на юридическа правоспособност? За какво пропиля 6 години академично обучение плюс още 4, 5 или повече години да работиш към адвокатска кантора като сътрудник, а не пое риск да се гмурнеш в дълбоките води в съдебния процес - на собствен ход да утвърдиш себе си и името си на добър специалист. :?: :idea:
Не ми отговаряй, не е нужно.

П.П. Отделно от горното, не прочетох нито едно твое правно обосновано мнение по теми, по които са развити дискусии... :cry:
Последна промяна Melly на 08 Мар 2017, 10:25, променена общо 1 път
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 08 Мар 2017, 10:25

leto15
"Нерде Ямбол, нерде Стамбул! Ма тая "приказка" девойчето от чужбина нямя да я разбере! Лек ден! :mrgreen:"

Къде е Ямбол,къде е Стамбол!Прав си никога няма да стигнем другите държави, и никога няма да се измъкнем от тези безобразия , които се случват в България. Докато всички подминаваме и си затваряме очите за всички проблеми около нас и си казваме е-" то нас това не ни засяга", винаги ще сме на това дередже.Така , че "Нерде Ямбол, нерде Стамбул! " ще си го използваме много често за много неща, след като никой не прави нищо нещата да се подобрят!
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот Melly » 08 Мар 2017, 18:02

tainoto написа:виждам, че тук пада голям спор по отношение на човек които си е подал документи към САК, но защо аз не споделям написаното от гопожата.Според мен такива документи за завършено юридическо образование се искат само на адвокатите, но не и за помощниците/асистентите и адв. сътрудници.....

Още по-зле. Какъвто подчиненият, такъв и "началникът му"- адвокат. 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот leto15 » 08 Мар 2017, 19:30

Melly написа:
leto15 написа:Нерде Ямбол, нерде Стамбул! Ма тая "приказка" девойчето от чужбина нямя да я разбере! Лек ден! :mrgreen:

Напротив, чудесно ме разбра авторът на темата. И съм удовлетворена от отговора й.
:roll: А ти, колега, какво правиш за да почувстваш удовлетворение от положените усилия след придобиване на юридическа правоспособност? За какво пропиля 6 години академично обучение плюс още 4, 5 или повече години да работиш към адвокатска кантора като сътрудник, а не пое риск да се гмурнеш в дълбоките води в съдебния процес - на собствен ход да утвърдиш себе си и името си на добър специалист. :?: :idea:
Не ми отговаряй, не е нужно.

П.П. Отделно от горното, не прочетох нито едно твое правно обосновано мнение по теми, по които са развити дискусии... :cry:

Отговарям веднага, нямам право да взимам обосновано мнение по каквито й да е теми свързани с правото, по простата причина, че не съм със завършено юридическо образование, а имам СРЕДНО такова, но с мноооого дълъг стаж в съдебната система , като съдебен секретар и след пенсионирането ми, работа като технически сътрудник в адвокатска кантора. Но Вас лично Ви чета голям интерес.
Ако имате други въпроси, на Ваше разположение съм. Лека вечер.
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот lexy21 » 08 Мар 2017, 22:47

Няма никакъв проблем адвокатският сътрудник да е лице с основно образование, проблем е, когато му се възлага и извършва нетипична за сътрудника дейност. Да пише отговори на искови молби и въззивни жалби не е работа на адвокатския сътрудник. Адвокатът, който не си е свършил работата, е този, от когото следва да се възмущавате тук и пред колегията, в която е вписан. Договорът Ви за правна защита и съдействие е с правоспособен адвокат, който следва да има задължителна застраховка професионална отговорност.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот kalahan2008 » 09 Мар 2017, 13:11

Законът за адвокатурата /чл. 21/ не изисква адвокатският сътрудник да притежава каквото и да е образование, вкл. и юридическо. Независимо че е логично поне да е студент по право, т.е. да има поне средно образование.
Дейността му е изцяло техническа - носи и взема книжа от съда, прави справки и т.н. Адвокатът може и да му даде да напише някои документи - искова молба, отговор, жалба и т.н., но подписът отдолу е на адвоката и той носи отговорността.
А ако адв. сътрудник се представя за адвокат - има си наказателна отговорност и прокуратура за това /чл. 324 НК/.
По-интересното е друго: за депутати, кметове, общински съветници, министри, областни управители, президент и изобщо за всички политически фигури няма никакъв образователен ценз.
По-различно е за подчинените им държавни служители, за които има такъв - средно или висше образование в зависимост от длъжността. Получава се парадоксът, че за лицата на ръководни постове в държавата не се изисква никакво образование или квалификация, а за техните подчинени служители има завишени изисквания.
За мен това е пълен абсурд.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sadiata34 » 09 Мар 2017, 15:35

Здравей скъпа Melly, Радвам се ,че не си напуснала саита на дискусиите , а като си спомням едно време тук как с теб сблъсквахме правни позиции , което за мен е било чест ,тъй като в твое лице виждам сериозен и еродиран юрист.
sadiata34
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Фев 2017, 19:56

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот kalahan2008 » 09 Мар 2017, 23:00

sotkanin написа:Висшия адвокатски съвет да създаде от правна страна условия за вписване на адвокатския сътрудник, тъй като ВАС разполага с нормотворческа компетентност в областта на адвокатурата.

Глупости, само парламентът има "нормотворческа компетентност".
sotkanin написа:тъй като съгласно чл.21 от ЗА адвокатския сътрудник има сериозни права.

Никакви права няма адвокатският сътрудник.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот sotkanin » 10 Мар 2017, 00:08

Чл. 33. (1) Адвокатските книжа, досиета, електронни документи, компютърна техника и други носители на информация са неприкосновени и не подлежат на преглеждане, копиране, проверка и изземване.
(2) Кореспонденцията между адвоката и неговия клиент, без оглед на начина, по който се осъществява, включително по електронен път, не подлежи на преглеждане, копиране, проверка и изземване и не може да бъде използвана като доказателство.
(3) Разговорите между адвокат и негов клиент не могат да се подслушват и записват. Евентуално направените записи не могат да се използват като доказателствени средства и подлежат на незабавно унищожаване.
(4) Адвокатът не може да бъде разпитван в процесуално качество относно: разговорите и кореспонденцията му с клиент; разговорите и кореспонденцията му с друг адвокат; делата на клиент; факти и обстоятелства, които е узнал във връзка с осъществяваната защита и съдействие.
(5) (Доп. - ДВ, бр. 97 от 2012 г.) Алинеи 1 - 4 се прилагат и по отношение на адвоката от Европейския съюз, младши адвоката и адвокатския сътрудник.

Тука грам не се говори за права....
sotkanin
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 26 Фев 2017, 00:03

Re: Адвокатските сътрудници с основно образование....

Мнениеот kalahan2008 » 10 Мар 2017, 14:49

sotkanin написа:Тука грам не се говори за права....

Определено достъпът до адвокатските книжа, досиета, електронни документи, компютърна техника и кореспонденция е едно много велико право със страшни последици...
Ако нещо Ви притеснява, винаги можете да сезирате и Комисията за защита на личните данни.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron