начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановление

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановление

Мнениеот tempuss » 06 Фев 2017, 12:51

Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.
tempuss
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Мар 2014, 20:42

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 07 Фев 2017, 00:14

tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Прекратиха ли наказателното производство по чл. 243, ал.1 от НПК? Ако е така имаш седем дена да обжалваш в РС, но аз ще ти предложа друго.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот svettoslav » 07 Фев 2017, 02:19

Сетила са Мара да се побара
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот teogeo » 07 Фев 2017, 22:39

ilian_todorov написа:
tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Прекратиха ли наказателното производство по чл. 243, ал.1 от НПК? Ако е така имаш седем дена да обжалваш в РС, но аз ще ти предложа друго.



Да жали пред горестоящата прокуратура ли?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 08 Фев 2017, 00:10

teogeo написа:
ilian_todorov написа:
tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Прекратиха ли наказателното производство по чл. 243, ал.1 от НПК? Ако е така имаш седем дена да обжалваш в РС, но аз ще ти предложа друго.



Да жали пред горестоящата прокуратура ли?

Да. Прокурорът има по-големи правомощия от съда в случая. Има обаче риск въобще да не разгледа жалбата. Тогава ще пусне втора, трета, пета .... и така една или две години.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот teogeo » 08 Фев 2017, 00:12

ilian_todorov написа:Да. Прокурорът има по-големи правомощия от съда в случая. Има обаче риск въобще да не разгледа жалбата. Тогава ще пусне втора, трета, пета .... и така една или две години.


Много си тъп, Саше...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 08 Фев 2017, 00:23

teogeo написа:
ilian_todorov написа:Да. Прокурорът има по-големи правомощия от съда в случая. Има обаче риск въобще да не разгледа жалбата. Тогава ще пусне втора, трета, пета .... и така една или две години.


Много си тъп, Саше...

Верно ли бе? :?:
Някой ти го каза или ти така си мислиш? :D
П.П. Не е задължително един и същи човек да пуска жалбите.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот tochotocho » 16 Фев 2017, 20:59

Забавно. Не се знае какво се иска. Общо - по административен ред можеш да пускаш ЖАЛБИ по степенуване, районен , градски , окръжен ГЛАВЕН ПРОКУРОР. дРУГИЯ ВАРИАНТ Е ДА ПРЕДЯВИШ ИСК Т.Е. ДА СЪДИШ ПРОКУРАТУРАТА. тОГАВА жална ти м..КА ! нЯМАМ ИНФОРМАЦИЯ ГРАЖДАНИН ДА СЕ Е ОПЪЛЧИЛ СРЕЩУ ПРОКУРАТУРАТА И ДА Е СПЕЧЕЛИЛ! Спомни си заканите на Волен Сидеров и какво -клекна ! Иначе пак за жалната майка!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот teogeo » 18 Фев 2017, 11:39

tochotocho написа:Забавно. Не се знае какво се иска. Общо - по административен ред можеш да пускаш ЖАЛБИ по степенуване, районен , градски , окръжен ГЛАВЕН ПРОКУРОР. дРУГИЯ ВАРИАНТ Е ДА ПРЕДЯВИШ ИСК Т.Е. ДА СЪДИШ ПРОКУРАТУРАТА. тОГАВА жална ти м..КА ! нЯМАМ ИНФОРМАЦИЯ ГРАЖДАНИН ДА СЕ Е ОПЪЛЧИЛ СРЕЩУ ПРОКУРАТУРАТА И ДА Е СПЕЧЕЛИЛ! Спомни си заканите на Волен Сидеров и какво -клекна ! Иначе пак за жалната майка!


Сменете си източниците на информация.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот elen7 » 24 Фев 2017, 08:12

Искам да се опълча срещу прокуратурата....дали ще е ' жална ти майка'. Много ме дразнят, правят грешки и за да ги покрият вземат подкупи, ама без свидетели...
elen7
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Фев 2017, 09:07

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 27 Фев 2017, 21:50

elen7 написа:Искам да се опълча срещу прокуратурата....дали ще е ' жална ти майка'. Много ме дразнят, правят грешки и за да ги покрият вземат подкупи, ама без свидетели...

Трябва да забранят подкупи да се дават, ако няма свидетели. :idea: :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот nk7702n » 06 Мар 2017, 19:02

tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Отивате с постановлението и с копие от депозираната от Вас жалба при адвокат, за да Ви каже как стоят нещата и имате ли основание да обжалвате! След това поставете въпроса за хонорара за изготвяне на жалба.Следете за спазването на срока, от поста Ви не стана ясно дали постановлението е прекратително или е постановление за отказ.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 07 Мар 2017, 02:06

nk7702n написа:
tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Отивате с постановлението и с копие от депозираната от Вас жалба при адвокат, за да Ви каже как стоят нещата и имате ли основание да обжалвате! След това поставете въпроса за хонорара за изготвяне на жалба.Следете за спазването на срока, от поста Ви не стана ясно дали постановлението е прекратително или е постановление за отказ.

Срок ли? Реално срок има само за обжалване пред съда. :idea: Пред горестоящата прокуратура е две години за тежко престъпление.
Постановлението за отказ няма срок за обжалване.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот nk7702n » 07 Мар 2017, 18:21

ilian_todorov написа:
nk7702n написа:
tempuss написа:Здравейте. Колко може да ми струва обжалването на прокурорско постановление, което да бъде подготвено от адвокат? Става въпрос за отказ на прокуратурата да повдигне обвинение, въпреки ясно отправената заплаха.

Отивате с постановлението и с копие от депозираната от Вас жалба при адвокат, за да Ви каже как стоят нещата и имате ли основание да обжалвате! След това поставете въпроса за хонорара за изготвяне на жалба.Следете за спазването на срока, от поста Ви не стана ясно дали постановлението е прекратително или е постановление за отказ.

Срок ли? Реално срок има само за обжалване пред съда. :idea: Пред горестоящата прокуратура е две години за тежко престъпление.
Постановлението за отказ няма срок за обжалване
.

Прочете ли ме внимателно? Откъде разбра за какъв вид постановление става дума в темата? :roll:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 07 Мар 2017, 23:03

[/quote] Прочете ли ме внимателно? Откъде разбра за какъв вид постановление става дума в темата? :roll:[/quote]
Не, съм разбрал, но ако обжалва пред горестоящата прокуратура срокът е две години. Според мен това е по-добрият вариант. Съдът има ограничени правомощия и по-добре да се въздържи от обжалване пред него.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот gridiron » 08 Мар 2017, 10:44

ilian_todorov написа:
Прочете ли ме внимателно? Откъде разбра за какъв вид постановление става дума в темата? :roll:[/quote]
Не, съм разбрал, но ако обжалва пред горестоящата прокуратура срокът е две години. Според мен това е по-добрият вариант. Съдът има ограничени правомощия и по-добре да се въздържи от обжалване пред него.[/quote]

Това не е концерт пожелание. Зависи какво е постановлението. Ако е за отказ за образуване на ДП. то не влиза в сила .т.е. няма срок за обжалване .Ако е постановление за спиране/прекратяванк на ДП .се жали в РС .за срок несе сещам
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот teogeo » 08 Мар 2017, 11:04

gridiron написа:
ilian_todorov написа:
Прочете ли ме внимателно? Откъде разбра за какъв вид постановление става дума в темата? :roll:

Не, съм разбрал, но ако обжалва пред горестоящата прокуратура срокът е две години. Според мен това е по-добрият вариант. Съдът има ограничени правомощия и по-добре да се въздържи от обжалване пред него.[/quote]

Това не е концерт пожелание. Зависи какво е постановлението. Ако е за отказ за образуване на ДП. то не влиза в сила .т.е. няма срок за обжалване .Ако е постановление за спиране/прекратяванк на ДП .се жали в РС .за срок несе сещам[/quote]

В 7-дневен срок се обжалва постановлението за спиране/прекратяване на ДП. За първото (по 213 от НК) има срок - той е давностният за съответното деяние :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот gridiron » 08 Мар 2017, 11:44

teogeo.благодаря за корекцията И да споделя. Незнам от егото му ли е .от надменостали му е .понеже е зам. окръжен прокурор Радослав Лазаров .в постановлението си ми написа .да съм престанал да се оплаквам като ущипано момиче.Няма диспозитив няма мотиви защо потвърждава това което е преписал неговият приятел районен прокурор от милиционерите . и закапак решил да се възползва .че не съм юрист .следкато пише.че постановлението му е окончателно и неподлежи на обжалване .напук обаче му го жалих

п.п Образуваната преписка е по жалба срещу протежета на милиция и прокуратура
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 09 Мар 2017, 14:33

teogeo написа:
gridiron написа:
ilian_todorov написа:
Прочете ли ме внимателно? Откъде разбра за какъв вид постановление става дума в темата? :roll:

Не, съм разбрал, но ако обжалва пред горестоящата прокуратура срокът е две години. Според мен това е по-добрият вариант. Съдът има ограничени правомощия и по-добре да се въздържи от обжалване пред него.


Това не е концерт пожелание. Зависи какво е постановлението. Ако е за отказ за образуване на ДП. то не влиза в сила .т.е. няма срок за обжалване .Ако е постановление за спиране/прекратяванк на ДП .се жали в РС .за срок несе сещам[/quote]

В 7-дневен срок се обжалва постановлението за спиране/прекратяване на ДП. За първото (по 213 от НК) има срок - той е давностният за съответното деяние :mrgreen:[/quote]

Не ме разбра. Посъветвах го да пропусне нарочно тези седем дни и да жали пред горестоящата прокуратура,а не пред съда. :idea:
По чл. 213 от НПК няма срок. Горестоящата прокуратура е длъжна да го разгледа. Това, че престъплението е погасено по давност е друг въпрос. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот gridiron » 09 Мар 2017, 16:32

ilian _todorov:
Не ме разбра. Посъветвах го да пропусне нарочно тези седем дни и да жали пред горестоящата прокуратура,а не пред съда. :idea:

По вече шансове има да го отмени съдията.отколкото прокурора приятел на прокурора изготвил постановлението .Горният прокурор на сляпо ще потвърди постановлението на колегата си
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Следваща

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron