начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

фирма без касов апарат

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


фирма без касов апарат

Мнениеот pitasht » 22 Дек 2016, 09:18

Здравейте сигурно въпросът ми е за счетоводните форуми но уви нямам регистрация в такъв.
Мой клиент иск ад направи фирма като ще предоставя основно услуги, но не само.
Счетоводителят му предлага варианта на откриване на фирма без касов апарат като всички проведи ставали по банков път, но в региона голяма част от фирмите и гражданите не са готови на такъв вид разплащания като му е било обяснено че ще вземал парите кеш но ще ги внасял в банковата сметка той.
Принципно той е съгласен аз обаче имам няколко притеснения и то сериозни първо повечето банки искат да отразят вносителя и платеца и може да се получи проблем поне по мое мнение при проверка от НАП които да кажат е ами ти си внасял сам парите и си получавал плащания на ръка и да го обуят с актове за това че няма касов апарат а е получавал такива плащания.
Другото ми притеснение е че самите служители в НАП могат да решат че фирмата е прекалено съмнителна и да започнат излишни проверки заради единия касов апарат, което определено бих искала да си спести.
Имате ли опит са такъв вид фирми и естествено практика на НАП по въпроса?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот vesii » 29 Яну 2017, 13:11

Трябва да отразява продажби.А това става с касов апарат
vesii
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:19

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот p_n_n » 29 Яну 2017, 20:31

pitasht написа:........... варианта на откриване на фирма без касов апарат като всички проведи ставали по банков път, но в региона голяма част от фирмите и гражданите не са готови на такъв вид разплащания като му е било обяснено че ще вземал парите кеш но ще ги внасял в банковата сметка той.


Често срещана практика е това!..

pitasht написа:Другото ми притеснение е че самите служители в НАП могат да решат че фирмата е прекалено съмнителна и да започнат излишни проверки заради единия касов апарат, което определено бих искала да си спести.

... едва ли би се стигнало до там, според мен, но все пак зависи най-вече и от естеството на услугите, а вероятно и от това, което имате предвид под "не само" услуги....
p_n_n
Потребител
 
Мнения: 450
Регистриран на: 15 Май 2006, 12:05

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот pitasht » 30 Яну 2017, 13:52

p_n_n написа:
pitasht написа:........... варианта на откриване на фирма без касов апарат като всички проведи ставали по банков път, но в региона голяма част от фирмите и гражданите не са готови на такъв вид разплащания като му е било обяснено че ще вземал парите кеш но ще ги внасял в банковата сметка той.


Често срещана практика е това!..

Така или иначе взе касов апарат но не ви ли притеснява че внасянето на пари по твоя банкова сметка, дори и от името на друг, ако в документа се запише че ти ги внасяш доказва че си получил пари в брой и само на това основание си за глоба.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот jorkataide » 30 Яну 2017, 22:43

Това че внасяш пари не би трябвало да доказва, че ти си ги получил като доход или нещо такова.. не мисля, че има основание за жалби/проблеми и тн.
jorkataide
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Окт 2016, 13:37

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот pitasht » 03 Фев 2017, 10:37

То всъщност не е въпросът в дохода или не то щом ги внасяш по фирмена сметка ясно че ще си ги декларираш питането ми бе, ако взема паричките на ръка внеса си ги в моята банкова сметка и служителката напише мен като вносител а като задължено лице др фирма не доказвам ли само с това че плащането е станол в брой и не подлежа ли на санкция само на това основание? :D
И имали ли сте случаи на такива проверки - толокова задълбочени имамм предвид?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: фирма без касов апарат

Мнениеот ivanov_p » 03 Фев 2017, 10:51

Аз работя без касов апарат, защото плащам само по сметки и получавам пари по сметка. Историите как ще вземеш пари от клиента и ще си ги внесеш от твое име в твоята сметка са несериозни. Първо като разход на време и пари, дори да можеше да стане, второ, като незаконни. Не знам точно кои закони нарушават, но са вероятно една торба защото възникват въпросите за разходния документ за клиента, към кой се насочва иска при неизпълнение и какъв иск, основанието ти за внасяне на пари по сметката на дружеството и ред други неща? Това, че дружеството е твое не означава, че ти си дружеството и може да получаваш пари на свое име и да му ги даваш без основание. За да спестиш 250-300 лв. и някакво месечно обслужване от 20 лв.влизаш в крайно неоправдани рискове.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 11 госта


cron