начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ТОПЛОФИКАЦИЯ



Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот nk7702n » 03 Мар 2012, 22:41

И още нещо, ако се стигне до исково производство, ще трябва да си упълномощите адвокат Адвокатският хонорар се определя строго индивидуално при среща с колегата и преглеждане на документите Ви. Тук във форума няма как предварително да се определя това.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот abonat » 03 Мар 2012, 23:39

Благодаря poly_g
abonat
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Фев 2012, 19:10

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tcogb » 13 Апр 2012, 10:22

Здравейте. Вчера се явих като ответник по дело с топлофикация; явих се сам, за което вече съжалявам, не съм юрист. Със закъснение осъзнах, че не ми е ясно дали съда е приел молбата ми да представя писмени бележки. Има ли начин да проверя това?
tcogb
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2012, 10:16

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Гост. » 13 Апр 2012, 10:35

:roll: :lol: Каквото си могъл и е било по силите ти си го казал, сега и да пишеш нещо различно- все тази, защото времето тече неумолимо, та в този ред на мисли- безмислено е да имаш повече знания, или пък да пишеш прошения до състава.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tcogb » 13 Апр 2012, 10:54

Виртуалният смях и виртуалното обръщане на очите са ненужни. Ако имах достатъчните финансови средства щях да си позволя адвокат. Не съм си правел заблуди че мога да се справя сам.
Просто се надявах на малко разяснение, както казах не съм специалист, музикант съм и тази сфера и професия си нямате идея колко ми е далечна :? Както и да е, благодаря все пак.
tcogb
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2012, 10:16

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот valia27 » 03 Ное 2015, 13:54

Като сте музикант, защо изобщо се явявате по делото? Защо не потърсихте колега от националното бюро за безплатна правна помощ. Хич не ми е жал за хората, които си се явяват сами по делата, това говори за пренебрежение и арогантност към правото, както и пълна незаинтересованост на лицето към собствените му права и интереси. Аз съм адвокат, не съм електротехник, също ми е далечно и ако почна да си свързвам сама жичките у нас, със сигурност ще получа токов удар. Затова не го правя, въпреки че няма бюро за безплатни електротехници. А за Вас има безплатна възможност. Жалко, че сме нация на "специалисти по всичко", заслужили сме си съдбата.
Поздрави
адв. Валентина Каменарска
valia27
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Яну 2013, 12:08

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ykovachev » 03 Ное 2015, 14:29

Колега, мислите ли, че това питащият ще го прочете? Регистриран на... ааа... 13 април 2012, с всичко две мнения от същата дата... та той е забравил за съществуването на акаунта си, ако не на самия сайт... Съгласен съм напълно с Вас, ама ако това мнение не е срещу неопределен брой "абонати" (ама изглежда да не е), направо си е удар във въздуха :wink:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот Melly » 03 Ное 2015, 17:06

Ех, младост нерадост..., Ковачев. Освен, че колегата си направи реклама, всъщност "допусна" една мъъъънинка неточност - все още е мадши адвокат. :wink:
Както и да е. То си е за нейна сметка... е казал народът.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 15 Дек 2016, 10:51

Казус относно давност по сметки на Топлофикация! Напр. сега сме декември 2016 г. При давност от 3 години, следва ,че сметки от 2013, 2012 и т.н. се погасяват по съответния ред. Но топлофикация хитрува и сега декември 2016 г издава фактура включваща 2010,2011, 2013 г. Топлофикация твърди,,че меродавна е датата на фактурата, а не периода за който се отнася. СРС приема тази теза. По тази логика фактическа давност няма. Моля, за коментар!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivanov_p » 15 Дек 2016, 11:34

Меродавна е датата на възникване на задължението. Тези задължения се пишат в новите фактури защото като направите плащате на каса Топлото погасява най-старите, т.е. тези с изтеклата давност. Трябва да плащате с платежно, като изрично описвате номер на фактурата и периода, но може и от топлото да са нахитрели и да пускат обща цена на задължението в една фактура.
Иначе СРС им е подопечен, съдиите се издържат от парите за вещи лица и ю.к. на топлото, заедно със СО и ОБ, та там лабово няма. Ако имате възможност се сменете адреса с такъв в провинцията, за да може да делото да се гледа там.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 08 Яну 2017, 13:11

който се интересува да чете Решение по гр.дело 45/2014 г. и др. € Ще разберете ,че Топлофикация е божествена структура. Няма значение,че няма инд. договор. Че уредите не се знае какво отчитат и т.н.
Може би да спечелите само по претенции за давност - 5 години. Но и тук Топлото се изхитри. пуска ви фактура от вчера за "задължения " от 2008 г. Съдът уважава тази фактура ! Няма значение от кога са задълженията ! Фажна е фактурата. Е подробно четете ! Надежда всяка остави ! и с топлото се примири !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 08 Яну 2017, 13:14

Като бях малък имаше една песен " А пък трудоваците , егати калтаците " А пък ..... И т.н. ! Чао !"
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот ivanov_p » 08 Яну 2017, 18:14

Ако има такива решения вероятно се основават на общите условия в които е посочен реда на издаване на фактури от топлото и пак там се казва, че срокът за възражение по тези фактури е месечен, след което си плащаш написаното. В момента явно са се изхитрили и се позовават на това, но то си има предистория в ОУ и там изрично се казва, че така се отчитат месечните задължения, т.е. за изтеклият месец. Ако не се възрази в тази насока вероятно съдът ще се произнесе по фактурата.
Има един новогодишен поздрав във фолклора, който изчерпва случая с топлото, поне за СРС и СГС, а вече и за повечето състави на ВКС:
С рогат да се не бодеш,
С богат да се не караш
и да не те налети жена устатница!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот tochotocho » 09 Яну 2017, 10:35

Струва си да изобличаваме фокусите на топлофикация! Срокът за възражение по фактура е един месец! От кога тече срока, защото има поне 20 дни от посочената дата на издаване и достигането до пощ.кутия на клиента! И друго ,сега топлото не изпраща фактура , а СЪОБЩЕНИЕ ! Защото ги леко натиснаха, че това е прогнозна консумация и , не бива предварително, авансова плащане. Но дори и всичко да е нормално и ВЪЗРАЗИШ по фактурата, и и какво от това. Ще получиш отговор, че съгласно ЗЕ, Наредба , ОУ и какво ли не. всичко е в реда на нащата. Не си доволен- имаш СРС. или да си плащаш, пък си пиши възражения ! Ясно ли е ,че няма ПОЛЕЗЕН ход! Ако не платиш ,ще те отсъдят и натоварят с поне още 1000 лева!
Посочих едно Ршение на СГС. Има ли някой да посочи Решение в полза на клиента, но не за давност, а по законосъобразност на практиката на Топлото. Благодаря !!!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот philanthropist__ » 02 Юни 2017, 03:46

Чета написаното от стр. 1-ва до тук и изпаднал в потрес бих желал да попитам,имам дело срещу Топлото,ответници сме заедно с двама братя.Единият брат по адрес се води в малък град в провинцията,напусна столицата да си почива,останалите сме в София.Първият ми въпрос веднага е,при положение,че казвате СРС и СГС са на хранилка при Топлофикация (потресен съм,в ЕС сме от 2007 г.,каква демокрация,каква съдебна реформа,всичко е пълна гавра,нямам думи!!!) и тъй като делото е насрочено,и сме пуснали отговор на искова молба,но адвоката ни изобщо не ни каза за безумието в СРС и СГС,имаме ли опция да искаме делото да се гледа в малкият град извън София като направим възражение на първото заседание или още сега с молба до съда и наистина ли там шансовете ни са по големи?Благодаря
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот philanthropist__ » 04 Юни 2017, 17:49

Решихме да сменим адвоката си.Човека е възрастен,има достатъчно познания,но просто не е работил много дела срещу Топлофикация.Какво мислите,ако едно дело се гледа в провинцията,наистина ли шансовете са по големи?
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот llumar » 04 Юни 2017, 23:52

Не можете вече да сменяте местната подсъдност.
Чл. 119.
(3) Във всички други случаи извън тези по ал. 1 и 2 възражение за неподсъдност на делото може да се прави само от ответника и най-късно в срока за отговор на исковата молба.

Освен това:
Чл. 116. Иск срещу ответници от различни съдебни райони или за имот, който се намира в различни съдебни райони, се предявява по избор на ищеца в съда на един от тези райони.

А и вие е трябвало да си смените личните карти с адрес в провинцията ПРЕДИ да започне делото ! Сега вече е късно!

Моето мнение е, че наистина е по-добре в провинцията. там съдиите гие страх да отсъждат с/у Топлофикация, но не з-то са корумпирани, а заради "авторитета" й на нещо столично....Докато в Сф са си направо корумпирани.

Защо сте съответници с тези братя???? Съсобственици на имот ли сте? То май друга вероятност няма....
llumar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Мар 2011, 18:55

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот philanthropist__ » 05 Юни 2017, 00:29

Здравейте отново,да съсобственици сме на имота.Това,че единият брат ответник е по адрес в провинцията и там е изпратена призовката му за делото,достатъчно основание ли е делото да не се гледа в София или трябва задължително и тримата ответници да сме по адрес в провинцията?Изчетох по темата с подсъдността мнения пак тук във форума и някои ваши колеги изразяват становище,че може да се възрази и на втора инстанция относно подсъдността,кое е вярното?Много благодаря за дискусията
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот llumar » 16 Юни 2017, 01:19

Не- не е достатъчно основание. Трябваше и тримата да сте в провинцията. И то преди делото-сега вече е късно. Не може да се възразява на 2-ра инстанция за подсъдността. Където и да се гледа делото, ако разчитате само на подсъдност, а не на добра защита- загубени сте. Трябва ви добър адвокат и съвестен- т.е. -да си свърши работата. Проблемът е че вие само по хубавите очи на адвоката не можете да разберете, той разбира ли от материята, има ли опит с нея и най-вече дали ще си свърши съвестно нещата или ще претупа......Има истински адвокати и такива дето се водят адвокати и отиват неподготвени на делото-за съжаление...
llumar
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Мар 2011, 18:55

Re: ТОПЛОФИКАЦИЯ

Мнениеот philanthropist__ » 20 Юни 2017, 03:15

llumar написа:Не- не е достатъчно основание. Трябваше и тримата да сте в провинцията. И то преди делото-сега вече е късно. Не може да се възразява на 2-ра инстанция за подсъдността. Където и да се гледа делото, ако разчитате само на подсъдност, а не на добра защита- загубени сте. Трябва ви добър адвокат и съвестен- т.е. -да си свърши работата. Проблемът е че вие само по хубавите очи на адвоката не можете да разберете, той разбира ли от материята, има ли опит с нея и най-вече дали ще си свърши съвестно нещата или ще претупа......Има истински адвокати и такива дето се водят адвокати и отиват неподготвени на делото-за съжаление...


Добре,ето например за едно такова дело са нужни технически познания,вие притежавате ли такива и ако да,как бихте ни убедили,че имаме шанс да платим само реално потребеното задължение към Топлото при положение,че по горе категорично написах,че съм потресен за какво става въпрос и не мога да разбера как изобщо е възможно съдии да са на хранилка в 21-ви Век в държава,член на ЕС от 10 години?Вие разбирате ли,че ако ще и най-добрата адвокатска кантора в света да поеме делото при това положение какво правим?Разбрах,че вещи лица изобщо не ходят на адресите в абонатните станции и черпят информация каквато им се подаде от разпределителното дружество?Някои от тях са с образование тотално различно от необходимото за такива експертизи,да не говорим,че експертизите били копие на предишни такива т.е. правят се на конвейер?Защо не се говори за това,защо не се дава гласност на тези неща?Защо в Румъния могат,а ние не?Заприличали сме на циганско гето,това не е държава,срам неповторим....
philanthropist__
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 02 Юни 2017, 03:21

ПредишнаСледваща

Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron