начало

КАК е поискала данни за делата на Иван Гешев в спецпрокуратурата, за да отговори на Лозан Панов КАК е поискала данни за делата на Иван Гешев в спецпрокуратурата, за да отговори на Лозан Панов

Дялове!?!

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Дялове!?!

Мнениеот severinov » 04 Яну 2017, 20:27

Ако в устава на ЕООД е прието че "Капиталът на дружеството е 1 000 (хиляда) лева, разпределен в 10 (десет) дяла на стойност 100 (сто) лева всеки един, който капитал към момента на регистрация на дружеството е внесен изцяло" , как ще формулират в договор за продажба на дружествени дялове - продажба на 85% от капитала? :o
severinov
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Мар 2006, 19:44

Re: Дялове!?!

Мнениеот ivanov_p » 04 Яну 2017, 21:13

Оцапали сте регистрацията, ЕООД има капитал, а не дялове. По инерция почти винаги този капитал да се дели на дялове и това да се приема от съдиите по вписвания, но често прави проблеми, както във вашия случай.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 3214
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Дялове!?!

Мнениеот karanedeff » 05 Яну 2017, 13:34

ivanov_p написа:По инерция почти винаги този капитал да се дели на дялове и това да се приема от съдиите по вписвания
Съдиите по вписванията нямат нищо общо :!:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1226
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Дялове!?!

Мнениеот neutralen » 05 Яну 2017, 14:10

Броят на дяловете е равен на броя на съдружниците в ООД - всеки съдружник има по един дял, изразен в лева и представлява % от капитала на Дружеството. В ЕООД няма дялове - 100 % от капитала е собственост на учредителя. Продажбата на част от капитала на ЕООД представлява "преобразуване" по смисъла на ТЗ - чл.261
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2627
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron