начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Един запор на сметка и предстоящ втори



Един запор на сметка и предстоящ втори

Мнениеот loveiu » 14 Окт 2016, 18:21

Здравейте! Тъй като имам регистрация тук, питам от името на моя приятелка.
Има кредит, който е даден на ЧСИ. Запорирана и е сметката. В момента е по майчинство и реално запора от тях е вдигнат.
Вчера обаче е уведомена от фирма за бързи кредити, от където е теглила кредит преди време, че случая е даден на ЧСИ.
Пита:

Ще и запорират ли отново сметката, по която вървят детски и майчинство или банката ще уведоми ЧСИ- то за вече съществуващия запор?

Колко време отнема от предаването на случая на ЧСИ до запора?

Ако покрие кредита изцяло в срока за доброволно изпълнение, дължи ли таксите на ЧСИ?
loveiu
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Юни 2015, 15:33

Re: Един запор на сметка и предстоящ втори

Мнениеот loveiu » 23 Окт 2016, 18:26

Никой ли не е запознат?
loveiu
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Юни 2015, 15:33

Re: Един запор на сметка и предстоящ втори

Мнениеот ivanov_p » 23 Окт 2016, 19:10

Запознати сме, но не виждам с какво ще ви свършим работа, освен да научите неща, на които не може да противодействате по никакъв начин, освен с плащане.
Бързите кредити не се обаждат за да ви кажат, че ви дават на ЧСИ, а че ще заведат дело срещу вас. Ако платите преди делото ще си спестите разноските за делото и тези за ЧСИ. Ако не платите рано или късно ще извадят ИЛ и ще го "дадат" на ЧСИ.
Без значение дали ще платите в срока за доброволно изпълнение или не разноските си вървят. Може да пуснете една молба за част от разноските на взискателя, ЧСИ ще му изпрати молбата за становище, аз ги опрощавам, за други не знам.
Банката няма да уведоми ЧСИ за запора, защото нито ви познава лично, нито се интересува от вас, нежели да ви следи делата. Запорът на сметката ще го наложи самият ЧСИ, когато се образува новото дело, като от банката ще му отговорят, че признават вземането и ще му съобщят, че има предишен запор. Някой банки се ограничават с това, други описват от кой ЧСИ са запорите.
След като се наложи запора ще трябва да минете през същата процедура на обжалването му.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Един запор на сметка и предстоящ втори

Мнениеот loveiu » 24 Окт 2016, 08:42

А, колко горе-долу ще са разноските при ЧСИ? Дългът на моята приятелка е около 600 лв. Не знам точно колко.
loveiu
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 03 Юни 2015, 15:33

Re: Един запор на сметка и предстоящ втори

Мнениеот ivanov_p » 24 Окт 2016, 11:12

Взискателят ще пише 350 лв., самото образуване с проверките ще е от 100 до 600 и нагоре, според проверките в банки, ЧСИ ще си сложи някой лев и станаха 600-1000 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron