начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как да получа достъп?

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


как да получа достъп?

Мнениеот liliaст » 16 Апр 2005, 19:50

Може ли да ми кажете ако строителят отказва да ми даде ключ от собственият ми апартамент /имам нот.акт за груб строеж/който е новопостроен но няма още акт 15 и 16 какви мерки да предприема?мерси предварително
liliaст
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот liliаст » 17 Апр 2005, 16:03

Molia kito znae neshto po vaprosa da mi dade savet?liliaст написа:

> Може ли да ми кажете ако строителят отказва да ми даде ключ от
> собственият ми апартамент /имам нот.акт за груб строеж/който е
> новопостроен но няма още акт 15 и 16 какви мерки да
> предприема?мерси предварително
liliаст
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот alex4o » 17 Апр 2005, 17:54

§ 182. от ЗУТ Строежите, обектите и съоръженията по чл. 54, 55, чл. 56, ал. 1 и чл. 57, ал. 1 не представляват недвижими имоти по чл. 110 от Закона за собствеността, не се нанасят в кадастралната карта, не се записват в кадастралните регистри, а за удостоверяване на правото на собственост или на други права върху тях не се съставят или издават актове, подлежащи на вписване в имотния регистър.
alex4o
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 12 Апр 2005, 19:22

Re: как да получа достъп?

Мнениеот liliact » 20 Апр 2005, 12:43

Tova oznachva li che nemoga da predpriema nishto sreshtu tozi stroitel?Kak pone da vliaza da vidia dokade sa stignali neshtata v sgradata?
liliact
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот iliact » 20 Апр 2005, 16:12

Znae li niakoi neshto po vaprosa>?liliaст написа:

> Може ли да ми кажете ако строителят отказва да ми даде ключ от
> собственият ми апартамент /имам нот.акт за груб строеж/който е
> новопостроен но няма още акт 15 и 16 какви мерки да
> предприема?мерси предварително
iliact
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот enigma » 20 Апр 2005, 18:15

Защото подобни отговори струват поначало пари, затова!
enigma
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот Бо » 21 Апр 2005, 13:59

Прав си, енигма!
Бо
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот liliact » 23 Апр 2005, 20:25

Da razbiram che struva pari no dosega kadeto i da sam hodial i plashtala za konsultatsi pri vashi kolegi vsichki mi kazvat razlichni neshta E I KAK DA VI VAIRVAM IDA SI DAVAM PARITE KATO STE NEKOMPETENTNI???????????//liliaст написа:

> Може ли да ми кажете ако строителят отказва да ми даде ключ от
> собственият ми апартамент /имам нот.акт за груб строеж/който е
> новопостроен но няма още акт 15 и 16 какви мерки да
> предприема?мерси предварително
liliact
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот error » 23 Апр 2005, 20:39

Няма такова чудо "нотариален акт за груб строеж". Ако няма акт 15 и 16, най-много да имаш прехвърлено в нотариална форма право на строеж.
Аватар
error
Потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: 20 Окт 2004, 16:01

Re: как да получа достъп?

Мнениеот liliact » 23 Апр 2005, 20:57

Pishe notarialen act nomer tomi t.n .......i po dolu se spomenava v sgrada na grub stroej.
liliact
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот krasi_savov » 28 Апр 2005, 17:13

Ima mnogo razlichni vidove notarialni aktove, dokato ne se vidi tochno kakuv e - trudno moje da se otgovori na vashia vupros. Vsichki si imat nomer, tom i t.n. Budete po konkreten.
krasi_savov
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 22 Окт 2003, 20:15

Re: как да получа достъп?

Мнениеот dinev » 29 Апр 2005, 12:34

Абе, вземи да му строшиш главата! Това е най - добрия начин.
dinev
Потребител
 
Мнения: 472
Регистриран на: 17 Май 2002, 22:59

Re: как да получа достъп?

Мнениеот iliact » 29 Апр 2005, 16:10

Notarialen act za prodajba na nedvijim imot nomer......,tom....,delo,,,,,,,,, 2003 god./
po dolu pishe che e izgradeno na grub stroej i opisan adresa i granitsite mu.
iliact
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот solomon » 29 Апр 2005, 16:32

Трябва да водиш дело по чл.100 от закона за грубите строежи,но се налага да ангажираш адвокат!
solomon
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот mutsa » 29 Апр 2005, 17:03

Човече, това за закона за грубите строежи ме разби! А пък моето мнение е следното : Имаш сграда в груб строеж, следователно съгласно чл.181 от ЗУТ си придобил право на собственост върху самостоятелен обект - апартамент, така както си е описан в нотариалния акт. Ако не ти дават ключове от апартамента значи ти отнемат владението върху собствения ти имот. Може да водиш иск за собственост по чл.108 от ЗС. Обаче преди това изпрати една нотариална покана , за да видят, че сериозно си се заел с проблема и ако се уплашат може и доброволно да ти дадат ключовете. Другият начин е да разбиеш ключалката и да влезеш, като си сложиш нов патрон. По-опитните в наказателното право да кажат дали това е самоуправство.
mutsa
Потребител
 
Мнения: 100
Регистриран на: 30 Окт 2003, 12:57

Re: как да получа достъп?

Мнениеот Ant » 03 Май 2005, 11:27

Прочети си още веднъж предварителния договор (договора за построяване). Вероятно имаш право само да извършваш огледи до пълното завършване на строежа и със разрешение на строителя.
Зависи, какво си подписал /-а.

Успех.
Ant
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот вецов » 03 Май 2005, 11:48

Имам план за строеж на къща Може ли на същото место да построя широк навес или нещо полумасивен склад
вецов
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот l » 03 Май 2005, 12:43

можеш, но постройката няма да е законна
l
 

Re: как да получа достъп?

Мнениеот iliact » 03 Май 2005, 16:16

Az sam kupila apartamenta ot drug sobstvenik i niamam takav predvaritelen dogovor.Po kasno az hodih i si napravih dogovor za dovarshitelni raboti i niama takiva neshta za kliucha.Blagodaria vi za savetite
iliact
 


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron