начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Фирмите за бързи кредити

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ebecaigrebeca » 02 Юни 2014, 01:03

Интересуват ме:
1. От 1000 лв до 7.500 лв на какъв договор трябва да е човек и колко минимум трябва да му е заплатата за ги изтегли, ако няма задължения?
2. Фирмите ТБай кредит, кредибул, ийзиджет на лихвари ли са или са на банкови институции?

Някой взима ли е пари от вивус, пише ,че първият кредит се връща без лихва точно толкова, вярно ли е това?

3. Вярно ли е ,че ако кредитът без значение дали е 1000 лв или 7.500 лв може да се върне до 2 седмици , както се връща стока без да се плащат лихвите??? Така ли е?

Предупредиха ме ,че на някои фирми не може да се върнат до 2 седмици или само с адвокат , това така ли е?

Мерси.
ebecaigrebeca
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:55

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ivanov_p » 02 Юни 2014, 19:54

Четвърти километър! Мисля, че се казваше "Свети Наум". За да не харчиш пари взимаш направление от личния лекар.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот 20061969 » 02 Юни 2014, 20:07

1. При лихварите това е без значение. Просто искат да знаят какво могат да ти вземат като я закъсаш.
2. Банковите институции са също лихвари. Верно не бият, но вземат всичко после.
3. Вярно е -в някои фирми това е възможно, но срока е по къс и ще трябва висше за да се избегнат уловките
Вярното решение е в съвета на Иванов
Защото колкото и да е закъсал човек не е толкова зле колкото след взелия вече крадит.
20061969
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Май 2014, 23:59

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот doc03 » 02 Юни 2014, 20:16

Само да допълня преждепишещите:
1. Подготви се за лихви над 600%
2. Относно бързото връщане, до седмица-две - има нещо такова, но на 1000 лева ще ти вземат 130 .... (такси) :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ivanov_p » 02 Юни 2014, 21:26

1. Подготви се за лихви над 600%


Че те много паднали, при мене са идвали завалии с по около 850% на година, ни ми се търси в компа договора да видя колко точно са. А най-странното е, че фирмите ги обявават при подписване, не ги крият. Разчита се на вродения оптимизъм в човешкото съзнание. Напр. питащия не си задава въпроса как така не е намерил до днес 7000 лв., но е сигурен, че в следващите две седмици ще ги намери.
Преди 2-3 дни висях в една болница и лекарят каза на роднините на болен, че операцията ще струва между 1.5 и две, в началото даже не разбрах за какво става дума, а то било между 1500 и 2000 лв. Та човека отговори, че не са готови, но ще търсят. В този случай някой може да си каже, че все пак е оправдано да се вземе кредит, но пак не е правилно. По-добре да задлъжнееш към болницата, отколкото към лихвари. Закъсалите да знаят, че се плаща след операцията, та хич да не търсят пари от серсеми.
Златното правило е: Дупе даваш, кредит не взимаш!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ebecaigrebeca » 03 Юни 2014, 23:00

Да оправих се и без въпросните лихвари. Иначе поддържам мнението,че кредитът излиза през носа. Не ми вдъхнаха доверие въпросните ''фирми''. Не пожелавам на никого да попада в задънена улица поради каквито и да е причини.

По-важният въпрос е кой ги регулира тези фирми , но е ясно ,че лихварството цъфти у нас, а контролът е нулев.
ebecaigrebeca
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2014, 00:55

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот bela_radeva » 29 Юли 2015, 16:14

Аз пък не съм останала с лошо впечатление. Теглила съм само веднъж от Кредисимо и нямаше никаква лихва, което беше много интересно. Вие от къде ги видяхте толкова големи лихви ?
bela_radeva
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Мар 2015, 17:57
Местоположение: София

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот kdkrastev1234 » 30 Юли 2015, 21:51

bela_radeva написа:Аз пък не съм останала с лошо впечатление. Теглила съм само веднъж от Кредисимо и нямаше никаква лихва, което беше много интересно. Вие от къде ги видяхте толкова големи лихви ?

Поста ти прилича повече на реклама. В момента имам дело срещу тях, като са излъгали клиента ми с лихва по кредита в размер на 160 %.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ivan_lawyer » 31 Юли 2015, 13:23

Имах познат приятел - теглил веднъж кредит от агенция за кредити - няма значение, погасителният план е капан. Трябва веднага да се погаси - е ако може на втората вноска поне. Взех че го спонсорирах малко и на татък да не се занимава - то не са едни записи на заповед, чодеса.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот doc03 » 31 Юли 2015, 20:42

kdkrastev1234 написа:...Поста ти прилича повече на реклама. ...

Ми... разбира се, та те са й рекламодатели!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот bela_radeva » 05 Авг 2015, 17:45

Много ми се иска да работя там хахаха. И аз разбрах за случая с тези лихви, но си изказах личното мнение.
bela_radeva
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Мар 2015, 17:57
Местоположение: София

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Авг 2015, 21:37

Максим Горки бледнее пред това което става с тези кредити. Дикенс би се ужасил от ужаса.

Има няколко стабилни кредитни агенции, както и банките са степенувани. Една от тези е може би Кредисимо. Друга е може би Профито. Друга е Жабата.

Но аз съм свидетел как една от хазяйките ми крещеше - Имам кредит към Профи кредит, трябват ми парите сега. Та после се бихме у калидора със сина й, та добре че съм ловък мускетар, но не се размина леко. Та нарезаха на стария Джон Силвър пръстите, теглиха ми ключовете, да не би да си отключа с тях през нощта. И излезе един друг - нещо като съсед, нещо като квартирант - ама мълчеше гузно. Вземат кредит за да си правят чики-рики.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот s4a1960 » 27 Авг 2015, 10:19

kdkrastev1234 написа:
bela_radeva написа:Аз пък не съм останала с лошо впечатление. Теглила съм само веднъж от Кредисимо и нямаше никаква лихва, което беше много интересно. Вие от къде ги видяхте толкова големи лихви ?

Поста ти прилича повече на реклама. В момента имам дело срещу тях, като са излъгали клиента ми с лихва по кредита в размер на 160 %.

Здравейте!Дьщеря ми сьщо изтеглила 1500л.,а трябва да вьрне 3700л.,това нормално ли,или да се обрьщам кьм адвокат или в комисия за защита на потребители?
s4a1960
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2015, 16:35

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Авг 2015, 11:14

Имал съм проблем с лихвари - общо взето те са някаква форма на организирана престъпност - легализирана и парфюмирана. Не вярвам да ексцесират - но е подписан лихвения процент. Имах една братовчедка - бяха взели с майка й заем - за да отиде в чужбина - позната история. Бяха заложили (терминът е симулация на обезпечение) гарсониерата си. Отидох и общо държание възприех - имах една дебела шуба и едни огромни ръкавици зимни. Въпросния малко се позачуди - колкото да се приведе в порядък плащането - и до ден днешен си живеят в гарсониерата. Но не може да се разправяте по този начин.

Лихвата е прекомерна - не знам в момента дали може да се намали и дали тази Комисия изобщо има права. Адвокат не е гаранция за нищо. Има договор - там дори има и арбитраж. Не искат ли някакво намаляване на задължението? То няма с какво да се притиснат.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот kdkrastev1234 » 28 Авг 2015, 21:07

s4a1960 написа:Здравейте!Дьщеря ми сьщо изтеглила 1500л.,а трябва да вьрне 3700л.,това нормално ли,или да се обрьщам кьм адвокат или в комисия за защита на потребители?

Най-добре е да отидете при адвокат, ако можете да си го позволите. И то бързо, че сроковете за възражения не са големи.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот drago_mir » 07 Май 2016, 23:08

Аз се включвам "малко" късно в темата, но пък противно на чуждото мнение ще дръзна да отбележа, че не са чак толкова зле :) Изглежда не съм препатил достатъчно още... но явно проблемът с намирането на точен кредитор не е само при отделни единици.. наскоро ми се наложи да тегля подобен кредит и го направих с огромно нежелание, но както казах - не беше толкова зле, колкото очаквах. Наложи ми се да дръпна 600лв., за 4 месеца си ги изплатих и върнах около 650лв. Отделих доста време да чета коментари и мнения по форуми като този, тъй като отзивите, които получих от приятели бяха един през друг крайно различни...

Така или иначе дано да ви спестя малко време с ровичкането в нета, като ви споделя един сайт (http://vsichkizaemi.bg/), на който попаднах измежду форумите... явно още е нов, тъй като не за всички кредитори има коментари, но на мен лично ми отне част от мъките по намирането на задоволително точна фирмичка за кредити.

Изводът тука е да внимавате с лихвите - в сайтовете на повечето фирми за БК има кредитни калкулатори (нагласяте си сумата и периода и ви показва колко ще са ви вноските). Не се набутвайте, ако не сте абсолютно сигурни, че ще ви е по силите да плащата вноските след това. В противен случай сами ще се закопаете.
drago_mir
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2016, 23:04

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот maret2 » 21 Юли 2016, 12:21

Скоро ми се наложи бързо да се сдобия с някакви пари. Използвах https://www.netcredit.bg/ и общо взето всичко мина като по вода. Върнах им парите в срок с учудващо за мен малка лихва.

В сайта им има кредитен калкулатор, като при доста други кредитори и може да се види какви са лихвените проценти.
maret2
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Апр 2016, 16:34

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот vaskovasko » 21 Юли 2016, 13:28

maret2 написа:Скоро ми се наложи бързо да се сдобия с някакви пари. Използвах https://www.netcredit.bg/ и общо взето всичко мина като по вода. Върнах им парите в срок с учудващо за мен малка лихва.

В сайта им има кредитен калкулатор, като при доста други кредитори и може да се види какви са лихвените проценти.


Я ходи да правиш реклама някъде другаде! 49% ГПР има тоя Ми----нет кредит.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот mirel78 » 12 Дек 2016, 20:20

Аз съм теглил бърз кредит от https://www.cashcredit.bg/ . Кандидатстването за кредит става лесно и бързо, само с лична карта. Може да се теглят до 2000 лева с равни месечни вноски. Така получих кредит и с парите успях да поправя покрива на дома си.
mirel78
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 10 Апр 2016, 22:43

Re: Фирмите за бързи кредити

Мнениеот diqnailieva » 27 Дек 2016, 11:32

Хубаво е,че дават на всеки, защото на мен когато ми се наложи да изтегля кредит от банката, не ме одобриха.
diqnailieva
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Окт 2016, 18:37

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron