начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот dddkk » 08 Юли 2016, 11:55

Здравейте,

Моля ви, пишете, ако някой познава или знае за добър бракоразводен адвокат, който говори турски език и работи и с турското законодателство.

Благодаря
dddkk
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2016, 11:45

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот borovinka » 08 Юли 2016, 13:15

А какво ви пречи да наемете адвокат от Турция, който със сигурност ще е наясно с правоприлагането в южната ни съседка?

Това е български юридически форум, не сме запознати в детайли с правото на други съседни държави (а и е съмнително дали български колега адвокат ще има право да практикува и да ви представлява пред съд в Турция, не им знам разпоредбите по въпроса, а Турция не е в ЕС, както е известно).
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот karanedeff » 08 Юли 2016, 13:36

dddkk написа:Здравейте,

Моля ви, пишете, ако някой познава или знае за добър бракоразводен адвокат, който говори турски език и работи и с турското законодателство.

Благодаря

Адвокати в Турция
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот dddkk » 08 Юли 2016, 16:03

Не можах да разбера целта на вашия отговор... Ако не можете да помогнете с нещо, по-добре да не пишете заядливо ненужни неща... Който ще помогне с нещо наистина, ще разбере въпросът ми... За да пиша това, имам нещо предвид...
dddkk
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2016, 11:45

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот borovinka » 11 Юли 2016, 10:17

dddkk написа:... Който ще помогне с нещо наистина, ще разбере въпросът ми... За да пиша това, имам нещо предвид...


За свъжаление вчера сварих боба, който обикновено хвърлям, когато не мога да разбера какво има предвид някой, затова директно ви казвам, че няма как да познаем какво сте имал/а предвид.

Колегата съвсем коректно Ви е насочил към адвокати, практикуващи в Република Турция (съвсем различна суверенна държава, с различна правна система от нашата и най-вероятно с различни изисквания по отношение на адвокатите (особено чуждестранни такива), явяващи се пред неин съд.)

Айде, успех с развода.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот dddkk » 11 Юли 2016, 15:50

За последно моля, след като не можете да помогнете, не ми пишете...

И без вашите небивалици си намерих адвокат.
dddkk
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2016, 11:45

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Юли 2016, 18:03

borovinka написа:когато не мога да разбера какво има предвид някой, затова директно ви казвам, че няма как да познаем какво сте имал/а предвид.


Просто е- единия съпруг е турски гражданин, и се пита за адвокат, който да говори неговия език, за по-лесна комуникация. Отделно, познаването И на турското право е условие, за да разбере къде е по на далавера да е развода- тук или там...( ако е там езиковата бариера трябва да е преодолима, освен знанието...)

Съшито с бели конци. Каранедев е бил съвсем прав, като я( мога да се обзаложа, че е жена) е насочил към сайт, в който има и български адвокати, обаче... налЕ всеки е "приятно изключение", та .. нека се дави на брега на Дунава или Дарданелите, все тая.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот jhoro » 11 Юли 2016, 19:31

bird_of_paradise написа:Просто е- единия съпруг е турски гражданин, и се пита за адвокат, който да говори неговия език, за по-лесна комуникация. Отделно, познаването И на турското право е условие, за да разбере къде е по на далавера да е развода- тук или там...( ако е там езиковата бариера трябва да е преодолима, освен знанието...)

Не знам каква "далавера" ще е - брак сключен в една държава, а развод - в друга.
Най-малкото - даже и да разтрогне брака, съдът в Турция не може да се разпорежда с имоти на територията на България.
След приключване на процедурата в Турция, като отидат да регистрират развода в България, ще се наложи да делят имоти отново....
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Търся бракоразводен адвокат за развод в Турция

Мнениеот bird_of_paradise » 11 Юли 2016, 22:38

jhoro написа:Не знам каква "далавера" ще е- брак сключен в една държава, а развод - в друга.


очевидно :wink:
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 28 госта


cron