начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Завещание/брак

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 23 Юни 2016, 12:25

Здравейте, ситуацията е следната аз и приятелката ми сме 7 години заедно и имаме намериение така да е и за напред. За нещастие никой от нас няма роднини, с който да се гордеем. Почнахме от 0 с времето натрупахме доста имоти и на двамата на името. Идеята ни е да измислим варянт, в който при една евнтуална смърт(недай си боже) Наще роднини да не получат нищо, а да се облагодетелстваме един друг. Все още нямаме деца и не сме женени. Как ще ни посъветвате да постъпим в този случай. Има няколко варянта който са ми извастни.

1. Нотариално или саморъчно завещание(Този вариант ми се струва най-подходящ въпреки, че не знам до каква степен то може да се оспори в съда и дали ще свърши точната работа, също така не знам кое от двата вида завещание да избера.)

2. Да сключим граждански брак, при този варянт съпругът наследява, мисля с другите наследници и не е много удачен.

3. До 1-2 години планираме дете, просто да изчакаме и то да е наследник на двама ни.

Отворени сме и на други идей, който биха свършили работа.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Юни 2016, 14:11

Граждански брак със сключен брачен договор. Брачният договор се вписва в една агенция и фактически прави ексцентрация на обикновения брак - тоест на мястото на гражданския брак се наслагва един брачен договор.

На дете - не се дава нищо, освен каквото се дава на дете - не се глези с придобивки.
Говоря малко като ментор, но ме послушайте.

Нищо не си наследявайте. Родете дете и ще видите чудото. Сега не ви знам здравословния статус, но животът е около 90 години, стига да не правите излишни неща срещу здравето си.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 23 Юни 2016, 15:40

ivan_lawyer написа:Граждански брак със сключен брачен договор. Брачният договор се вписва в една агенция и фактически прави ексцентрация на обикновения брак - тоест на мястото на гражданския брак се наслагва един брачен договор.

На дете - не се дава нищо, освен каквото се дава на дете - не се глези с придобивки.
Говоря малко като ментор, но ме послушайте.

Нищо не си наследявайте. Родете дете и ще видите чудото. Сега не ви знам здравословния статус, но животът е около 90 години, стига да не правите излишни неща срещу здравето си.


Уважавам форума и благодаря на всеки за мнението и отделеното време но по-лош коментар не съм чел тук.

Брачният договор НЕ е завещание, ето защо в него аз и моя/та съпруг/а НЕ можем да уговаряме клаузи в случай на смърт.

Предполагам най-добрия и евтин вариант е граждански брак + саморъчно завещание съхранявано в нотариус. Въпросът тук е дали има смисъл от брака.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот gergana12 » 23 Юни 2016, 17:47

запазените части - наследодателят е оставил низходящи, родители и съпруг, т.е. само те са лицата, имащи право на т.н. запазена част от наследството, която не може да бъде накърнявана чрез завещание.
gergana12
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Дек 2008, 02:35

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Юни 2016, 18:40

Аз не Ви знам колената на наследниците, да кажа какво-що. По принцип, как да стане. Как да стане? Вие в момента сте в обикновена съсобственост. Дори и гражданския брак не инвертира тази съсобственост. Тоест завинаги сте съсобственици. Направете фондация и такива неща - тогава може да се използват имотите по предназначение.
Фирма - не - щото дяла ще влезе пак под Закон за наследството.
Завещанието е пак със запазена част.
Аз препоръчвам - нещо, което да е със скрит механизъм - примерно фирма, която вътре има само един собственик, но другият има скрити лимонки (бомби), примерно парично вземане, така, че да отгърми в рамките на месец-два нещо по имота.
Сега провеждам точно такава кампания в Перник - не при ЧСИ Бадев, но на друго място. Тоест наследниците на един имот печелят дело във ВКС, но аз междувременно съм направил медуза със симулативни дългове и си образувах изпълнително дело, правя си публична и Ферари Тестароса. Тоест - който изпревари. При Милен Бъзински е същото - той има образувано дело, но аз образувам при друго ЧСИ дело и почвам аз да определям началната цена. Това са само тангенти.

По принцип при запушени имотни отношения се прави право на ползване. Тук няма смисъл от това. Ами ако има предварителни договори за покупко - продажба - малък спусъчен механизъм ли е. Това е другата метода - спящ предварителен договор, но с достоверна дата. Обезателно датата трябва да е достоверна - с нотариус ли ще е, какво що - да е достоверна. Ще бъдат шахматни договори - един за единия - в полза на жената и един за другия, в полза на мъжа. Когато единия умре - другия вади екземпляра, вписва исковата молба и изплаща сумата по договора (тя може и да е писана че е платена). Тоест пълзяща продажба.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Завещание/брак

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Юни 2016, 01:43

Раждане на дете, което доживее смъртта на родителят си елиминира останалите от кръвната линия. В този случай бракът е излишество, но преживелият партньор не получава нищо от наследството, което е оставил този, който се е споминал, ерго- трябва ви брак и родено от него дете. Това е оптималният вариант- няма да има "пълно" облагодателстване, но преживелият съпруг ще дели половинката на починалия с неговите/техните деца.
Действайте.

Ако не искате брак или деца, и ако целта все пак е да прецакате родата, а и всеки да се облагодетелства след смъртта на другия - вземете си учредете един на друг вещно право на ползване върху имотите, докато сте живи. Така поне си гарантирате пожизнено гражданските плодове( наеми, ренти и прочее).

п.п. не се заблуждавайте, че въпросите за уреждане на семейните отношения са плод на мимолетно законодателно хрумване. ЗН от 1949 до момента почти не е "пипан" от нечистиви законодателни пръсти( кръпките от 90-те години насам са само във връзка с реституцията, нотариалното завещание и уреждане статута на наследниците при непълно осиновяване), ерго е добър.

п.п.п. без сръдни, но фирми, фондации, заеми, ПД, че и с достоверна дата( не ми се спори доколко ще издържи изобщо тезата за достоверност без нот. заверка) са ...... плод на жегите.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Юни 2016, 05:42

Делата, като досиета - се пазят 100 години в архива на съответните съдилища.
Аз не обичам нотариусите, не всички, но повечето и затова входирам в архива или в деловодството, ако делото е още висящо съответните документи. Така имам - договор за прехвърляне на фабрика, като счетоводен актив, договор за наем, всички са с достоверна дата. Влезли са в съда на тази дата, запричислени са - номеровани са, делото е архивирано, остава ти само да се снабдиш с препис от документа и си готов. В смисъл - пращам съвсем неотносими към делото документи. Примерно имам си едно дело - където си трупам документи - то е с един предмет, с едни страни, различни от документите, които влагам - но аз казвам - тоест посочвам в съпроводителната молба до съдията - моля да приложите документите с настоящата. Така получавам достоверна дата. Струва и по евтино.
Съветът на Бърд е по-уместен - признавам. Фондацията е тромава работа. Но и моят съвет за ПД е добър.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 11:00

bird_of_paradise написа:Раждане на дете, което доживее смъртта на родителят си елиминира останалите от кръвната линия. В този случай бракът е излишество, но преживелият партньор не получава нищо от наследството, което е оставил този, който се е споминал, ерго- трябва ви брак и родено от него дете. Това е оптималният вариант- няма да има "пълно" облагодателстване, но преживелият съпруг ще дели половинката на починалия с неговите/техните деца.
Действайте.

Ако не искате брак или деца, и ако целта все пак е да прецакате родата, а и всеки да се облагодетелства след смъртта на другия - вземете си учредете един на друг вещно право на ползване върху имотите, докато сте живи. Така поне си гарантирате пожизнено гражданските плодове( наеми, ренти и прочее).

п.п. не се заблуждавайте, че въпросите за уреждане на семейните отношения са плод на мимолетно законодателно хрумване. ЗН от 1949 до момента почти не е "пипан" от нечистиви законодателни пръсти( кръпките от 90-те години насам са само във връзка с реституцията, нотариалното завещание и уреждане статута на наследниците при непълно осиновяване), ерго е добър.

п.п.п. без сръдни, но фирми, фондации, заеми, ПД, че и с достоверна дата( не ми се спори доколко ще издържи изобщо тезата за достоверност без нот. заверка) са ...... плод на жегите.



Благодаря за съветите. Искам да попитам евентуално ако направим учредяване за ползване един на друг каква ще е цената г/д при нотариуса. Понеже става въпрос за 6 апартамента и не знам дали ще е изгодно ако искат процент от материалния интерес.

Добре а защо всички изключват завещанието? Толкова ли не върши никаква работа?
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот Melly » 24 Юни 2016, 11:37

lubeetoo написа:...........................
Искам да попитам евентуално ако направим учредяване за ползване един на друг каква ще е цената г/д при нотариуса. Понеже става въпрос за 6 апартамента и не знам дали ще е изгодно ако искат процент от материалния интерес.


То хубаво питаш, но ще трябва да те разочаровам.
Нотариалните такси се изчисляват по фОрмулка в зависимост от мат.интерес на вещното право (тук може да се спести от прекомерност (действителната пазарна цена), защото за база ще служат Данъчните оценки на 6-те броя имоти, НО!!! младата ви възраст ще утежни крайният резултат на дължимите такси (нотариални и местни, вкл. такси вписване в АВп.

П.П. Та, такива ми ти работи.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 12:06

Melly написа:
lubeetoo написа:...........................
Искам да попитам евентуално ако направим учредяване за ползване един на друг каква ще е цената г/д при нотариуса. Понеже става въпрос за 6 апартамента и не знам дали ще е изгодно ако искат процент от материалния интерес.


То хубаво питаш, но ще трябва да те разочаровам.
Нотариалните такси се изчисляват по фОрмулка в зависимост от мат.интерес на вещното право (тук може да се спести от прекомерност (действителната пазарна цена), защото за база ще служат Данъчните оценки на 6-те броя имоти, НО!!! младата ви възраст ще утежни крайният резултат на дължимите такси (нотариални и местни, вкл. такси вписване в АВп.

П.П. Та, такива ми ти работи.


Тоест една маса пари!(материалния интерес на данъчните на цялото имущество е някаде към 300 000лв.) Това прати този вариант крайно неизгоден).
Отворен съм за нови идей... Ще вмъкна още инфорамция за да стане по-ясно. От моя страна има евнтуални наследници майка, баща, брат и две сестри. От нейна страна има баща, леля и братовчед като бащата е с умствени недостатъци и прави каквото му кажат (лелята и братовчеда) така , че те са пряко заитересовани понеже са пък негови единствени наследници.
Върти ми се пак завещанието в главата, но какви ще са запазените части, в моя и в нейния случай. В нейния случай мисля, че баща й има запазено право 1/2 от имуществото така ли е? Другата част аз ще наследя от завещанието? В моя случай предполагам е по сложно, братя, сестри имат ли запазена част от наследство или само низходящи родители, деца и внуци? Женени родители като семейство ли наследяват или всеки по-отделно ?

П.П. Не мога да разбера как подобно нещо няма да е уредено от закона по някакъв начин.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот Melly » 24 Юни 2016, 12:45

lubeetoo написа:
Melly написа:
lubeetoo написа:...........................
Искам да попитам евентуално ако направим учредяване за ползване един на друг каква ще е цената г/д при нотариуса. Понеже става въпрос за 6 апартамента и не знам дали ще е изгодно ако искат процент от материалния интерес.


То хубаво питаш, но ще трябва да те разочаровам.
Нотариалните такси се изчисляват по фОрмулка в зависимост от мат.интерес на вещното право (тук може да се спести от прекомерност (действителната пазарна цена), защото за база ще служат Данъчните оценки на 6-те броя имоти, НО!!! младата ви възраст ще утежни крайният резултат на дължимите такси (нотариални и местни, вкл. такси вписване в АВп.

П.П. Та, такива ми ти работи.


Тоест една маса пари!(материалния интерес на данъчните на цялото имущество е някаде към 300 000лв.) Това прати този вариант крайно неизгоден).
Отворен съм за нови идей... Ще вмъкна още инфорамция за да стане по-ясно. От моя страна има евнтуални наследници майка, баща, брат и две сестри. От нейна страна има баща, леля и братовчед като бащата е с умствени недостатъци и прави каквото му кажат (лелята и братовчеда) така , че те са пряко заитересовани понеже са пък негови единствени наследници.
Върти ми се пак завещанието в главата, но какви ще са запазените части, в моя и в нейния случай. В нейния случай мисля, че баща й има запазено право 1/2 от имуществото така ли е? Другата част аз ще наследя от завещанието? В моя случай предполагам е по сложно, братя, сестри имат ли запазена част от наследство или само низходящи родители, деца и внуци? Женени родители като семейство ли наследяват или всеки по-отделно ?

П.П. Не мога да разбера как подобно нещо няма да е уредено от закона по някакъв начин.

Чакай да уточним един мъничък, но съществен момент. Нали не очаквате да векувате на този свят?
Може и да срещнеш съмишленици от гилдията, но аз не подкрепям пъкелните ви планове. Всеки един от вас дваМцата (вероятност 50:50) ще преживее другия. Така че, със или без завещание един към друг имуществото ви (ако не се разпоредите приживе с него) ще се онаследи от родствениците ви по реда на чл.5-10 ЗН. Та дори и влоговите ви средства.


П.П. Я си живейте жУвота и не му мислете толкова задълбочено как да прекарате родствениците си, та след земния ви път да бъдат лишени от наследство.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 12:49

Чл. 28. (1) Когато наследодателят остави низходящи, родители или съпруг, той не може със завещателни разпореждания или чрез дарение да накърнява онова, което съставлява тяхна запазена част от наследството.
(2) Частта от наследството вън от запазената част е разполагаемата част на наследодателя.


Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 29. (1) Запазената част на низходящи (включително и осиновените), когато наследодателят не е оставил съпруг, е: при едно дете или низходящи от него - 1/2, а при две и повече деца или низходящи от тях - 2/3 от имуществото на наследодателя.
(2) Запазената част на родителите или само на преживелия от тях е 1/3.
(3) Запазената част на съпруга е 1/2, когато наследява сам, и 1/3, когато наследодателят е оставил и родители. Когато наследодателят е оставил низходящи и съпруг, запазената част на съпруга е равна на запазената част на всяко дете. В тия случаи разполагаемата част при едно дете е равна на 1/3, при две деца е равна на 1/4, а при три и повече деца е равна на 1/6 от наследството.


Сопоред този закон ако съм разбрал правилно, запазената част на родителите в нейния случай е 1/3 за баща й и леля и братовчед и нямат запазена част. Така ли е?
В моят случай радоителите са двама те като семесйтво имат запазена част 1/3 или и двамата по 1/3? Братя и сестри никаде не са описани те имат ли право на запазена част?
В нейния случай съм сигурен, че може да накараме баща и да подпише, че се отказва от наследство в моя ползва.
В моя случай това граничи с невъзможното.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот Melly » 24 Юни 2016, 12:56

Упорит си, гледам, като "магаре на мост". :D
Допускаш ли, че не съм запозната с цитираните
разпоредби, а? 8)

П.П. Я у лЕво... :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 13:02

Melly написа:Упорит си, гледам, като "магаре на мост". :D
Допускаш ли, че не съм запозната с цитираните
разпоредби, а? 8)

П.П. Я у лЕво... :idea:



Защо заядливи лелки като вас пишат по форумите следкато няма с какво да помогнат. Вие мислите ли, че аз пък не съм се сетил, че мога да си живея живота.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Юни 2016, 14:13

lubeetoo написа:Добре а защо всички изключват завещанието? Толкова ли не върши никаква работа?


Не знам, чета сега развитието на темата и изведнъж ме осени мисъл: ама, верно- защо не? Когато човек иска нещо, няма невъзможни неща. Действайте. Един бял лист хартия, върху който запишете последната си воля и си ги разменете с партньора.
Успех. Ще ви е необходим. Рано или късно :) .

п.п. искате да се съешавате с дявола във въздуха , но не отчитате, че само той е митично същество.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 15:40

lubeetoo написа:Чл. 28. (1) Когато наследодателят остави низходящи, родители или съпруг, той не може със завещателни разпореждания или чрез дарение да накърнява онова, което съставлява тяхна запазена част от наследството.
(2) Частта от наследството вън от запазената част е разполагаемата част на наследодателя.


Препратки от статии Препратки от практики Препратки от процедури Бележки
Чл. 29. (1) Запазената част на низходящи (включително и осиновените), когато наследодателят не е оставил съпруг, е: при едно дете или низходящи от него - 1/2, а при две и повече деца или низходящи от тях - 2/3 от имуществото на наследодателя.
(2) Запазената част на родителите или само на преживелия от тях е 1/3.
(3) Запазената част на съпруга е 1/2, когато наследява сам, и 1/3, когато наследодателят е оставил и родители. Когато наследодателят е оставил низходящи и съпруг, запазената част на съпруга е равна на запазената част на всяко дете. В тия случаи разполагаемата част при едно дете е равна на 1/3, при две деца е равна на 1/4, а при три и повече деца е равна на 1/6 от наследството.


Сопоред този закон ако съм разбрал правилно, запазената част на родителите в нейния случай е 1/3 за баща й и леля и братовчед и нямат запазена част. Така ли е?
В моят случай радоителите са двама те като семесйтво имат запазена част 1/3 или и двамата по 1/3? Братя и сестри никаде не са описани те имат ли право на запазена част?
В нейния случай съм сигурен, че може да накараме баща и да подпише, че се отказва от наследство в моя ползва.
В моя случай това граничи с невъзможното.


Моля някой вещ да ми отговори на горните въпроси. Стига сме писали за митични същества ми да намерим решение.
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот jhoro » 24 Юни 2016, 16:45

lubeetoo написа:Според този закон ако съм разбрал правилно, запазената част на родителите в нейния случай е 1/3 за баща й и леля и братовчед и нямат запазена част. Така ли е?
В моят случай родителите са двама те като семейство имат запазена част 1/3 или и двамата по 1/3? Братя и сестри никъде не са описани те имат ли право на запазена част?

Хубаво го четеш и цитираш закона, ама не си го доразбрал. Ето ти една картинка - да се ориентираш.

Изображение

Това "АЗ" си ти в единия случай и приятелката ти - в другия. И двама явно нямате низходящи наследници - те (и вие) биха получили всичко.
За нея - щом бащата е жив - никакви лели, лелинчовци и брат'чеди не играят.
За теб - при живи родители за братя/сестри е същото. Те са III-ти ред.
(2) Запазената част на родителите или само на преживелия от тях е 1/3.
Няма значение двамата ли са или само един - все 1/3.

И друго - когато преживелия съпруг наследява заедно с родителите на наследодателя (наследници от ІІ ред), размерът на полученото наследство зависи от продължителността на брака с наследодателя:
- при брак, продължил повече от 10 години, 2/3 от наследственото имущество;
- при брак, продължил по-малко от 10 години, 1/2 от наследственото имущество.

PS. И да добавя за СИО - не е споменато. Ако сключите гр.брак в режим на СИО, имотите придобити по време на брака, първо се делят на две (между двамата), а после частта на починалия съпруг се наследява по описаните начини.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Завещание/брак

Мнениеот lubeetoo » 24 Юни 2016, 17:05

Хубаво го четеш и цитираш закона, ама не си го доразбрал. Ето ти една картинка - да се ориентираш.

Благодаря за мнението беше много полезен.
Но не разбрах, кое не съм доразбрал според теб? Ако обобщим според последната инфорамция, ако напишем по едно завещание един на друг и то е написано според закона, получаваме 2/3 от цялото имущество на другия в най-лошия случай. Тоест за радителите и на двама ни има запазена част по 1/3. Поправиме ако греша нещо.

П.П. Благодаря на всички за мненията!
lubeetoo
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Юли 2014, 23:34

Re: Завещание/брак

Мнениеот jhoro » 24 Юни 2016, 17:10

Не се засягай. Продължаваш да питаш - значи има още нещо неясно.

За родителите - да, така е. Но - нали се борим за всичко или ... всичко.

И мисли по-малко за края (не, да не мислиш изобщо) - обърни повече внимание на живота.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Завещание/брак

Мнениеот ivan_lawyer » 24 Юни 2016, 20:01

Изпраскайте право на ползване и предварителни договори - при размяна на книжата - жената държи Вашите документи, Вие неините. Да затънете с това завещание - ок, - някакво решение е. Аз си казах моето мнение, Бърд си каза мнение, Мели каза мнение,Жоро каза мнение, държите си на Вашето мнение - военни специалисти Ви казват какво да направите. Правите се на Хитлер или на Сталин, но Сталин си слуша военните специалисти.
Генералното разрешение е обвързване на преживелия, тоест обратното - преживения, тоест наследниците на умрелия, да не могат да се домогнат до наследство. Мисля, че няма да се случи нищо тревожно. Аз мисля - че компилацията от трите неща - ще свърши работа.
Защо да не може да има биз-бизе, тет а тет, насрещни предварителни договори. Аз съм ги правил тези работи - на тригер един вид, доста са ми такива. Тригер е спусъчен механизъм.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Следваща

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron