начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Явяване на психо-изпит

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Явяване на психо-изпит

Мнениеот babi4ka » 01 Юни 2016, 15:36

През 2013 г. ми отнеха свидетелството за правоуправление за констатирано наличие на алкохол в кръвта. Поради това, че бях осъждан за същото и преди ми наложиха лишаване от правоуправление за 3 години и глоба от 2000 лв. Нямам отнети точки. През тези три години се местихме и съм загубил наказателното си постановление. Моля кажете ми освен горепосочените наказания трябва ли да се явявам и на психотест?
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Явяване на психо-изпит

Мнениеот jhoro » 01 Юни 2016, 18:05

Да, трябва.
Чл. 152. (1) Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията:
2. определя изискванията за психологическа годност на водачите на моторни превозни средства и условията и реда за психологическото изследване на:
в) водачите, които са лишени от право да управляват моторно превозно средство на основание чл. 174, ал. 2, водачите, на които временно е отнето свидетелството за управление на моторно превозно средство по реда на чл. 171, т. 1, буква "а", както и на водачите, които са лишени от правото да управляват моторно превозно средство на основание чл. 343г от Наказателния кодекс;

Ще трябва преди това да отидете в КАТ, защото
В случаите, когато Ви е отнето свидетелството за управление на МПС, трябва да носите личната си карта и заповедта или съдебното решение (ако има такова), където има заверка от КАТ за изтърпяно наказание, както и датата, до която е било наказанието.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Явяване на психо-изпит

Мнениеот babi4ka » 01 Юни 2016, 18:27

Благодаря Ви за изчерпателния отговор.
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Явяване на психо-изпит

Мнениеот jhoro » 01 Юни 2016, 18:33

babi4ka написа:Благодаря Ви за изчерпателния отговор.

Няма защо.
А за самия тест не се притеснявай (освен за плащането). Аз самия съм се явявал два пъти, по други причини - не е никак труден. Просто Ви се определя времето за реагиране на светлинни и звукови сигнали. Освен това с Вас се провежда беседа, като се взема под внимание и самото Ви поведение по време на цялото изследване.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Явяване на психо-изпит

Мнениеот babi4ka » 02 Юни 2016, 06:58

А колко струва теста?
babi4ka
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 18 Мар 2009, 18:12

Re: Явяване на психо-изпит

Мнениеот jhoro » 02 Юни 2016, 21:58

babi4ka написа:А колко струва теста?


Това най-добре ще разбереш на място - цените се менят.
От интернет ми излиза, че е 40-50 лева теста и 10 лева за картончето.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron