начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

препоръка за адвокат - семейни казуси

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот suunto » 16 Май 2016, 11:28

Здравейте,

нов съм във форума и съм тук с молба за съдействие. Живея с партньор на семейни начала и имаме дете на две години. По ред причини нещата не вървят напоследък и често стигаме до опцията да се разделим и всеки да поеме по пътя си. И тук идват въпросите. Вероятно няма да успеем да постигнем съгласие относно детето. От практична гледна точка - жилището, в което живеем е мое. Доходите, които получавам са няколко пъти по високи от нейните и детето до момента е живяло на този адрес. От друга страна тя, като майка, по презумция получава по-високи шансове за попечителство над детето.

Моля за препоръка относно най-добрите (висок процент спечелени дела) адвокати по подобни казуси в София.

Поздрави и благодаря предварително!
suunto
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2016, 11:20

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот pchelichka » 16 Май 2016, 16:03

Предполагам сте припознали детето, ако е припознато - имате равни права - т.е. - следва да се разберете за упражняване на родителските права.
Ако обстоятелсвата позволяват, спокойно може да се разберете за гледането на детето, свижданията и издръжката без всякакви официалности.
Можете да се споразумеете извън съда /изгответе споразумение и го подпишете пред нотариус, който ще извърши нотариална заверка на подписите ви/.
Ако не се споразумеете при кого ще живее детето - с иск по чл. 71, ал. 2 от Семейния кодекс.

Преди да се консултирате с адвокат, защо не пробвате с брачен (семеен) консултант - просто пробвайте.
Нали знаете, че в 85% от случаите род.права отиват при майката. Детето е само на две.
Помислете добре, преди да правите крачка Раздяла, за да не съжалите после.
pchelichka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Окт 2012, 21:39

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот ivan_lawyer » 16 Май 2016, 21:34

Не знам дали е редно да цитирам имена - Даниела Горбунова, Маргарита Чинова, Ташкена Колева (тя е от Пазарджик - но пътува), Чинова спечели наскоро родителските права на бащата - феноменален успех - просто - пълно изумление. Но впоследствие майката заграби детето и такива истории. Горбунова е пристрастна като че ли към майките - ама то става да я питате дали ще се хване.
На първите две съм близък познат канторите им са една срещу друга до кафе "Боде-га" до Съдебната палата. Взимат около 500 лева на дело - е не знам точно. Кумът ми го оправи именно Чинова, тоест - всеки случай е специфичен.
Но вижте, съобразете и това - истерията е лош съветник - детето е важно, умният отстъпва. Ако не е нещо като "селска чест", правете отстъпки. Ако във Вас бушуват ордите на Чингиз хан, действайте така както Ви внушава яростта. От военни действия никой не печели - и аз съм разведен, синът ми е вече 15-годишен, всичко е "Синьо лято" вече. Женската енергия преминава в русло след време. Тоест - канализират се нещата.

Елисавета Багряна е казала - децата не ни принадлежат, те са на утрешния ден, не са наша собственост.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот suunto » 17 Май 2016, 12:25

Благодаря за отговорите!

Разбира се, че опитвам (вероятно нейната гледна точка би била, че тя опитва..), но в един момент може и да се стигне до съд.

Запознат съм с факта, че в повечето случаи детето се присъжда на майката, но знам, че има и изключения. При евентуално лошо стечение на обстоятелствата съм готов да се боря до последно.

Ще запиша имената и при нужда ще се консултирам с когото е необходимо..

Има ли име, което се приема като гуру по темата? Не ме интересуват парите, които биха отишли по делото..
suunto
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2016, 11:20

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот borovinka » 17 Май 2016, 13:37

suunto написа:Благодаря за отговорите!

Разбира се, че опитвам (вероятно нейната гледна точка би била, че тя опитва..), но в един момент може и да се стигне до съд.

Запознат съм с факта, че в повечето случаи детето се присъжда на майката, но знам, че има и изключения. При евентуално лошо стечение на обстоятелствата съм готов да се боря до последно.

Ще запиша имената и при нужда ще се консултирам с когото е необходимо..

Има ли име, което се приема като гуру по темата? Не ме интересуват парите, които биха отишли по делото..



:D :D :D Али Макбийл. В такива драми тя е No.1 - гуру и правен корифей в едно.

Много филми гледате. Всеки може да ви каже, че е "гуру" и да ви вземе парите. Важно е вашият случай какъв е. А и не ви е нужен чак "гуру" и по-обикновен (прост) адвокат(ин) ще ви свърши работа.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот nikodim77 » 17 Май 2016, 21:26

Е, аиде и аз да се включа в темата…:
Не искам да създавам песимистични помисли у питащия но, възрастта на детето е притeснителна… А и не се споменава полът му. В по-голям процент от практиката е, деца на тази възраст особено ако са момичета, да бъде определено местоживеенето (така наречените „родителски „права”” ) при майката. Но, вече са налице и доста „прецеденти”. Та таткото (питащ) да не се предава.
Наистина „гуру” не бих казал, че съществува, който да реши случая с махване на ръка… Всеки подобен на описания случай е индивидуален и развоят му зависи от редица фактори.
Направиха ми силно и емоционално впечатление думите на ivan_lawyer; „…детето е важно, умният отстъпва.” Абсолютно и безрезервно съм съгласен – детето е важно! Именно за това ще си позволя съвет към питащия: Пазете се с майката на детето Ви, от настъпване на онзи момент, в който ще започнете да използвате мъничето като „инструмент” във вашите взаимоотношения!!! Това е страшно! А и не е в интерес нито на вас – родителите, нито на детето. :!:
Ще изразя и леко несъгласие с „…умният отстъпва” Да, може би е така …?! Но, личното ми мнение е, че детето трябва да остане именно при по-умния родител. Последното може би звучи грозно, бидейки-факта, че не можеш да кажеш на другия родител „Аз съм по-умен…” Все пак мисля така, защото всеки родител може да предложи подслон, креват, топла супа и/или/ да угоди на желанията на едно дете. Но, рядко са тези, които могат да оформят неговия дух, да му дадат добро възпитание и да го направят човек. А това се прави от по-умен…
Не забравяйте, че бъдещите ви отношения, независимо от раздялата ще оставят ясен отпечатък в детското съзнание…
Не знам в правото дали има универсална рецепта за печелене на дела, но дори и да има, то в брачните и тези за местоживеенето на децата, такава няма!
Успех! :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: препоръка за адвокат - семейни казуси

Мнениеот ivan_lawyer » 18 Май 2016, 01:06

Горбунова е като гуру, ама - тя е с онзи център - "Надин", дето защитават майки ошамарени от съпрузите. Иначе е бясна котка. Мога да говоря с нея да приеме мъж. Днес насочих един такъв случай, просто консултирах. Просто се познават там по съда - сега - честно не знам.
Другото е да поразпитате - не ги знам честно.

Тук добър специалист е Мелли и Лекси21 - вижте им на личните съобщения:

Melly
Lexy21
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron