начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Заличена партида на МПС в МДТ

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заличена партида на МПС в МДТ

Мнениеот tsvesim » 13 Май 2016, 23:22

Здравейте, имам следният казус:
Притежавам МПС, регистрирано в КАТ-В.Търново.
Живея в София от 2006, а от 2010 съм с постиянен адрес в столицата. МПС-то регистрирано в В.Търново не е прежвърляно и пререгистрирано в КАТ-София и съответно при софийските данъчни. До миналата година си плащах данъка на колата в Търново и по нищо не личеше, че има някакъв проблем. т.е не бяж уведомен по никакъв начин за предстояяите събития.
Преди месец отивам да си платя отново данъка за 2016 година в МДТ Търново и от там ми заявяват, че партидата ми е заличена, поради това, че ми е сменен постоянния адрес. Пак повтарям - адреса ми е сменен през 2010, а до 2015 аз необеспокояван си плащам данъците в Търново.

Така. Сега след като колата е заличена от Търновските данъчни, какво следва ако искам да бракувам колата? В КАТ ще ми искат бележка от данъчните, но от кои след като колата за 2016 няма къде да си плати данъка? А какво следва ако искам да я продам?

Бихте ли помогнали?? Налага ли се да регистрирам колата в София само за да я бракувам? Мога ли да я продам без да се налага да я регистрирам в София?

Благодаря предварително.
tsvesim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Май 2016, 23:03

Re: Заличена партида на МПС в МДТ

Мнениеот lakavitsa » 13 Май 2016, 23:36

само не споменахте какъв е рег. номер на С или на ВТ в момента и от кога?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Заличена партида на МПС в МДТ

Мнениеот thebeast » 15 Май 2016, 14:02

Явно в търновското данъчно не са много добре. В закона не съществува задължение при смяна на адрес да си декларираш автомобила на новия адрес, нито има срок за това. Ако си промениш регистрацията в КАТ - София, за автомобила ще ти образуват партида в Столична община. Другият вариант е да отидеш и да си декларираш автомобила в съответното софийско данъчно, но ако там също не се окажат чалнати и ти кажат първо да отидеш в КАТ. С тези регионални бази КАТ също са в 19-ти век.
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Заличена партида на МПС в МДТ

Мнениеот tsvesim » 16 Май 2016, 10:11

До "lakavitsa", в момента колата е с номер ВТ и не възнамерявам да го променям.
До "thebeast" Благодаря за отговора.
Бихте ли цитирали точно кой закон имате предвид? Има ли някаква възможност да подам оплакване по казуса, тъй като ако наистина в закона няма подобно изискване, все някой трябва да си понесе отговорността?

Благодаря.
Цветелин Симеонов
tsvesim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Май 2016, 23:03

Re: Заличена партида на МПС в МДТ

Мнениеот karanedeff » 17 Май 2016, 13:32

tsvesim написа:Сега след като колата е заличена от Търновските данъчни, какво следва ако искам да бракувам колата?

Декларираш я в София и си готов :arrow: :idea:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron