начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

наследствени пенсии

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследствени пенсии

Мнениеот stersterp » 28 Апр 2016, 14:28

аз съм с 80% инвалидна пенсия и 2013г загубих майка и баща получаващи пенсия за военна инвалидност
имам ли право на наследствени пенсии от тях


Чл. 83.
(1) При смърт на осигурения на наследниците се отпуска пенсия в съответствие с
вида на личната пенсия за общо заболяване или поради трудова злополука или професионална
болест, която починалият би получил като инвалид със загубена работоспособно
ст повече от 90
на сто

(5) (Нова
-
ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм., бр. 41 от 2009 г., в сила от 1.07.2009 г.)
При смърт на
пенсионер, който е получавал пенсия за военна инвалидност, размерът на пенсията на
наследниците се определя от следващата се пенсия за военна инвалидност при трайно намалена
работоспособност/вид и степен на увреждане над 90 на сто, определена
по чл. 86.
Ако животът ми беше филм, никой нямаше да му повярва. — ХИТРАТА СВРАКА С ДВАТА КРАКАСъдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
stersterp
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 30 Мар 2016, 19:50

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron