начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

"Днешната милиция не бие"

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 11 Фев 2016, 17:51

Купуваш принтер, попадаш в ареста.
вж адм дело 8463 ОТ 2015Г АССГ
http://domino.admincourtsofia.bg/BCAP/A ... 4528F1.pdf

"Според докладна записка на дежурно длъжностно лице от -- РУ на МВР се
установява, че при проверка на --.--.2015г. в [населено място], [жк], бл. --
идентифицирали жалбоподателя като лице от мъжки пол, което носело принтер,
озвучителна уредба и дистанционно. Лицето не им представило документ, въз основа
на който да се установи от къде същите вещи, са закупени.
Жалбоподателят също е представил обяснения на лист 15 от делото, от които се
установява, че на тази дата по-рано посетил „Т. „ в [жк], където негов познат му
предложил да закупи тези вещи за сумата от -- лв.
Видно е от разписка на лист 19 от делото, че на жалбоподателя са били върнати
по-рано иззетите вещи-озвучителна техника „S.“, черно-бял принтер –„C.“ и
дистанционно „S.“ с три броя капаци."

"В случая обаче съдът намира, че от представените по делото писмени доказателства,
вкл. и от докладна записка рег.№ ----- от 2015г. /лист 13 от делото/ не се установи
за лицето въобще да е имало данни за извършено престъпление, така както се твърди в
оспорената по делото заповед."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 05 Мар 2016, 09:38

Млад шофьор се жалва от полицай, накарал го да надере стъклото на колата си
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1556758



Забележете абсурда на ситуацията-жалбата срещу милицията ще се подаде в милицията(вж статията-и за да е пълна комедията, от милицията му казали,че жалба могат да приемат най-рано в...понеделник, въпросът за това,че не се регистрират жалби в почивни дни и през нощта вече я обсъдихме в др тема). Разбира се, милицията ще се самопровери, ако бъде подадена такава жалба. Естествено, накрая ще излезе,че всичко е в реда на нещата, и милицията са правите, след самопроверка какво очаквате да излезе.

Кой прав , кой крив, дали е законна принудата ,да си дереш стъклото-не е важно в случая изобщо-приемаме,че да те карат да си изподраскаш стъклото е най-законното на света, как иначе. Важното е,че се потвърждава,че докато няма държавен орган, извън МВР, който да проверява такива жалби на гражданите не можем да очакваме обективни проверки, в случаи като този. Забележете-дори срещу съдия ,срещу прокурор има къде да се оплачеш-има инспекторат, който прави независими провеки, и то много подробни по жалби срещу прокурор и съдия, но няма къде да се оплачем срещу милицията, а ни казват,че като си недоволен от милицията се жалвай в милицията. Проверката по такива жалби трябва да е от независим орган, с инспектори избрани от Парламента, с право да налагат санкции, ако открият нарушение, а не да се разчита на самопроверки.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 05 Мар 2016, 11:31

Прав си!
Трябвало е да го спре от движение, а не да го кара льольото да оправя нещата.

П.П. Интересна дума ползваш - "принуда"?! :roll: ... писталета ли му е опрял в главата?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот commodoro » 05 Мар 2016, 13:47

doc03 написа:Прав си!
Трябвало е да го спре от движение, а не да го кара льольото да оправя нещата.


Ма направо ги оправил като гледам снимката. С една тухла направо, повече резултат щеше да има.
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 05 Мар 2016, 19:12

doc03 написа:Прав си!
Трябвало е да го спре от движение, а не да го кара льольото да оправя нещата.

П.П. Интересна дума ползваш - "принуда"?! :roll: ... писталета ли му е опрял в главата?

Хайде извън статията в Дарик, като учебен казус-гражданин получава полицейско разпореждане "надраскай си стъклата на колата". Като изпълнителен, и законопослушен гражданинът незабавно и с готовност изпълнява, добре си изпонадрасква стъклата-разпоредено му е, ще изпълнява, къде ще ходи. Оше повече, че тук една форумка ми твърдеше,че всяко разпореждане от полицай задължително се изпълнява, дори и да е очевидно незаконно, защото според нея гражданинът не бил компетентен да прецени законността на полицейско разпореждане(нещо ,което хич не така-но това друга тема).
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот bird_of_paradise » 05 Мар 2016, 21:14

111888 написа:Оше повече, че тук една форумка ми твърдеше,че всяко разпореждане от полицай задължително се изпълнява, дори и да е очевидно незаконно, защото според нея гражданинът не бил компетентен да прецени законността на полицейско разпореждане(нещо ,което хич не така-но това друга тема).

:lol: Манипулатор! В темата, за която споменаваш viewtopic.php?f=5&t=61356&hilit=%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5 , съм посочила чл. 64, ал.4 ЗМВР :) и казах да мислиш( в нея опита да ме сугестираш неуспешно, като твърдеше, че е арестуван, щото видите ли раздавал храна на бедните, пък фактите нещо различни се оказаха).

Признавам, че не ги разбирам тея техничарски подобрения ( тонирани или хелиоматик) и макар специалисти да ме убеждаваха, че в конкретния случай става дума за наличие на фолио, опитах да надраскам чисто стъкло с монета- е, не става, респективно не получих този ефект като на снимката от статията, но ако ти успееш- шЪ тЪ почерпя :).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 05 Мар 2016, 22:56

111888 написа: .... Хайде извън статията в Дарик, като учебен казус-гражданин получава полицейско разпореждане "надраскай си стъклата на колата". Като изпълнителен, и законопослушен гражданинът незабавно и с готовност изпълнява, добре си изпонадрасква стъклата-разпоредено му е, ще изпълнява, къде ще ходи. Оше повече, че тук една форумка ми твърдеше,че всяко разпореждане от полицай задължително се изпълнява, дори и да е очевидно незаконно, защото според нея гражданинът не бил компетентен да прецени законността на полицейско разпореждане(нещо ,което хич не така-но това друга тема).

Госпожо (госпожице) 111888, няма да споря! Просто няма смисъл!
Наистина мислех, че сте мъж, но се оказахте дама. Руса, при това.
Извинявам се за грубия тон, невъздържаността и вулгаризмите, които понякога съм ползвал по Ваш адрес. Не за друго, а защото между мъже някои неща са допустими, но не и когато мъж се обръща към дама.
Още веднъж поднасям извинения, ако не съм се държал подобаващо! Моля да ме извините!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 06 Мар 2016, 10:06

doc03 написа:
111888 написа: .... Хайде извън статията в Дарик, като учебен казус-гражданин получава полицейско разпореждане "надраскай си стъклата на колата". Като изпълнителен, и законопослушен гражданинът незабавно и с готовност изпълнява, добре си изпонадрасква стъклата-разпоредено му е, ще изпълнява, къде ще ходи. Оше повече, че тук една форумка ми твърдеше,че всяко разпореждане от полицай задължително се изпълнява, дори и да е очевидно незаконно, защото според нея гражданинът не бил компетентен да прецени законността на полицейско разпореждане(нещо ,което хич не така-но това друга тема).

Госпожо (госпожице) 111888, няма да споря! Просто няма смисъл!
Наистина мислех, че сте мъж, но се оказахте дама. Руса, при това.
Извинявам се за грубия тон, невъздържаността и вулгаризмите, които понякога съм ползвал по Ваш адрес. Не за друго, а защото между мъже някои неща са допустими, но не и когато мъж се обръща към дама.
Още веднъж поднасям извинения, ако не съм се държал подобаващо! Моля да ме извините!

Не знам какво пушиш, ама е много яко. За теб пък аз мисля,че си момче, което иска да бъде момиче, като не пропуска понякога да носи и женски аксесоари, но фрустрацията и тежката неудовлетвореност от това,че си на левия бряг са нанесли трудно поправими щети в развитието. Често ли откриваш планината Броудбек?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 06 Мар 2016, 15:14

111888 написа:Не знам какво пушиш, ама е много яко. За теб пък аз мисля,че си момче, което иска да бъде момиче, като не пропуска понякога да носи и женски аксесоари, но фрустрацията и тежката неудовлетвореност от това,че си на левия бряг са нанесли трудно поправими щети в развитието. Често ли откриваш планината Броудбек?

Буди недоумение факта, какви простотии може да напише някой в своята безпомощност!

Не, не съм на левия бряг, госпожо 111888 ! Пуша цигари от 4.70, а освен един малко по-особен "жертиер" за дясното бедро, други женски аксесоари не ползвам, а и не притежавам :P

Просто съм нормално! момче - такова, което в детството си си е играло с камиончета и е ритало топка, по-късно се е увличало от техника, коли и пр., а не е обличало кукли и мечета, като Вас. Освен това, познанията ми за света (конкретно за света на минералите) не са единствено от интернет.
Та, абстрахирайки се от техническите си познания, изхождайки единствено от нескромния си житейски опит на едно нормално! момче, Ви уведомявам, че никак не е лесно да бъде надрано стъкло (автомобилно при това!), и почти абсурдно това да стане с монета, дори да е от старите, излезли от употреба по-твърдосплавни такива. Това на снимките е надраното ФОЛИО!, което, апропо, не следва да бъде там.
(А с какво е лесно да се надере стъкло на автомобил, е предмет на друг урок!)

В тази връзка - въпрос към мъжете, четящи форума:
Господа,
Не мислите ли, че фрапиращата техническа некомпетентност и липсата на елементарна техническа грамотност у някои дами, често им придава един такъв особен чар, понякога будещ дори умиление? :roll: :wink:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 15 Мар 2016, 09:35

Служител от Лясковец осъди спецполицай за незаконен арест
http://legalworld.bg/51419.slujitel-ot- ... arest.html

Все пак въпросния служител да се радва,че само е арестуван незаконно, защото можеха да му пратят взвод с барети , и да изтрелят 400-500 патрона по стара местна традиция.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 07 Май 2016, 08:52

Нашата милиция не бие-тя само арестува за...административни нарушения.
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... ree_arest/

" Duty free арест
Как полицаи от 2-ро РПУ пренаписаха закона и извършиха арест за административно нарушение"

Чудя се кога ще извървят следващата крачка-да арестуват при граждански правоотношения- не плащаш парно-марш в зандана за 24 часа.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 12 Май 2016, 20:55

Нашата милиция-призовават те като свидетел, и не те пускат да влезеш, като си позволяват да разиграват призовани лица. Ето да четете :
http://bosia.blog.bg/politika/2016/05/1 ... ak.1451053
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 08 Юли 2016, 09:51

Прочетете този линк
http://bosia.blog.bg/politika/2016/07/0 ... qu.1463073


Няма да коментирам абсурдните обвинения, и това,че обвиненото лице ,считам, че е невинно.
Коментираме безобразните битови условния, при които се върши предявяване на разследването.

Не ми обяснявайте,,че полицията работи при такива условия. Хич не ме интересува-доброволно сте отишли,, който е недоволен-може да напусне винаги. Обвиняем, обаче не се става доброволно, и е редно , при предявяване на разследването да има нормални условия за четене на делото, и условия да си водиш бележки. Недопустимо е да бъде разпитван в същата стая друг свидетел, по друго дело, докато обвиняем чете няколкостотин страници материали по досъдебно производство(усилие, което за бъде свършено качествено, с цел ефективна защита предполага спокойствие, тишина, поне няколко дни, а не 30-40 минути, да четеш на бюро, а не да държиш папката с делото "на коляно" и тн). Наказателния процес е решаване на човешка съдба, и обвиняемия, и защитникът му следва да имат нормални условия на спокойствие в помещението за да чете, осмисля, води си бележки,, да зададе въпроси,, евентуално ако реши-още на място да изготви някакви писмени искания до прокурор,, до разследващи органи и тн.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот bird_of_paradise » 08 Юли 2016, 11:18

:roll: Извинявай, обаче ти до сега къде беше? Да не идваш от някоя друга планета, така щото моите данни сочат, че това са условията( от години обикалям местните РУП-ове- все същото, последните две години поради липса на средства, закриване на местните арести и прочее, установих, че и в окръжните е все същата мизерия) и ситуацията е идентична на тази, която описваш за столицата.

Ревеш, че пари на това министерство не се следват, сега казваш, че кофти били условията в сградния им фонд. Що не вземеш да се уточниш със себе си на каква позиция си по въпроса :D .

п.п. миналата седмица, зверска жега, съм на ново привличане, разпит и прочее в окръжен град ( за кой ли път)- стая на етажа, където е ареста, без прозорец, с площ от 8кв. на които са разположени вехто, но масивно и голямо бюро, два стола, канапе за трима( няма да коментирам от коя година на Живковото управление и чистотата на дамаската), някаква апаратура и прочее движимости. Та, в това помещение свободното място за движение е само една пътечка с ширина 30см. и дължина 1.5м. Никакво движение на въздуха, или дневна светлина. След близо два часа излизам от там с идиотското облекчение, че е било кратко, клаустрофобията не ме е убила, вдишвайки, като удавник, чист въздух навън. До следващия път.
Но има хора, които ежедневно работят в такива условия.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот enter » 22 Окт 2016, 15:02

Професор твърди, че е пребит от служител на МВР
http://nova.bg/news/view/2016/10/22/162 ... %B2%D1%80/
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот zlostar » 23 Окт 2016, 09:23

enter написа:Професор твърди, че е пребит от служител на МВР
http://nova.bg/news/view/2016/10/22/162 ... %B2%D1%80/

Това , от статията е култово , и си заслужава да бъде цитирано за да остане за историята на форума:

"„В началото, като извади пистолета, помислих, че е мутра. Преди да тръгнем с линейката, синът ми го пита - защо би баща ми сега, а той му казва - „Аз съм от Първо районно, каквото искам мога да правя"
zlostar
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Фев 2009, 12:43

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 23 Окт 2016, 11:57

Явно си имаме полицай-шизофреник, който обикаля по улиците и бие случайни граждани.
Лошо за ЧР-МВР!

П.П. Какво разказва камикадзето е ясно.
Но!
Какво казва зам.-кмета, който е очевидец? Отказал е интервю, или какво?
http://www.blitz.bg/news/article/453247

:roll:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 17 Ное 2016, 10:39

Брутален случай на полицейско насилие в София
http://dnes.dir.bg/news/mvr-poboy-polit ... 10987?nt=4

"Столичен бизнесмен е бил арестуван зрелищно и жестоко пребит от полицаи от Първо РПУ при опит да му бъде връчена призовка.
За бруталния случай на полицейско насилие сигнализира потърпевшият Росен Карадашки, който има участие в много фирми, съобщи Нова телевизия.

Историята започва пред нотариална кантора в центъра на София, където бизнесменът е сключвал сделка. На излизане от кантората той бил пресрещнат от полицаи, които искали да му връчат призовка. По думите му, те не се легитимирали и затова той отказал да тръгне с тях.

„На излизане от сделката имаше униформено лице, което каза, че трябва да тръгна с него. Аз го попитах какъв е, да се легитимира, но той отказа, не каза поради каква причина трябва да тръгна”, разказа пребитият мъж.

Затова Росен не тръгва. Единият служител обаче извадил пистолет и Карадашки побегнал в уплахата си.

„Той започна да крещи "Стой!Стой!", погледнах с периферното си зрение и видях, че вади пистолет. Много се уплаших. Помислих, че ще стреля по мене, инстинктивно започнах да бягам. Видях патрулка и тогава осъзнах, че това наистина са полицаи и спрях. Когато стигнаха до мен, ме проснаха на земята, започнаха да ме ритат, някой стъпи върху главата ми, започнаха зверски да ме удрят”, сподели още той.

В патрулката побоят продължил. Карадашки бил с белезници, прегънат на две, а върху него седял полицай, който се друсал.

„С някакъв метален предмет или с полицейска палка ме биеха жестоко по пръстите, болката е все едно пръстите ти се счупват. Аз имам астма и се задушавах. Казах им го, но не ми обърнаха внимание. И други извращения имаше в патрулката, но не искам да ги споменавам. Колабирах. Свестих се, когато ме извадиха пред районното”, продължава разказа си Карадашки.

По думите на пребития мъж, полицаите са се смеели, докато го бият.

"Сядаха по двама души върху мен. Помислих, че ще умра. Бях почти убит на задната седалка на патрулката. Смееха се, като група садисти, които измъчват някой и това им доставя неистово удоволствие", казва Росен Карадашки.

В Първо РПУ мъжът бил хвърлен на пода на една от залите, където побоят продължил с ритници по тялото и в главата. Полицаите го държали три часа, като през това време го питали дали знае колко пари има в себе си. Росен Карадашки отговорил "610 лева", след което един от униформените взел парите му и започнал да ги брои. Когато стигнал до 500 лева, полицаят попитал пребития мъж: "Така добре ли е?", след което прибрал останалите пари.

Побоят върху Карадашки бил прекратен от мъж, представил се като инспектор Минчев. Пребитият бизнесмен казва, че познава въпросния служител на МВР, тъй като е давал показания по няколко преписки пред него. Росен Карадашки обаче е категоричен, че не е обвиняем, не е осъждан и срещу него няма никакви разследвания.

Той изрази подозрения, че случилото се е по поръчка на трето лице и цели да сплаши него и семейството му.

От МВР отказаха коментар пред камера, но заявиха, че са се самосезирали след доклад на дежурния следовател в „Пирогов”, където Росен е освидетелстван. Мъжът има документ и от "Съдебна медицина". Започнала е проверка и в прокуратурата. "
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 17 Ное 2016, 20:15

:)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот kpts_ » 17 Ное 2016, 20:56

Тъй ще е, даже по-лошо може да става.
Като предлагаш около 800 лева месечно на полицай, какви кандидати да очакваш?!
Интелигентни, търсещи знание, образовани, физически добре подготвени, знаещи чужд език, възпитани, мотивирани...
С трици даже маймуни не се ловят.
Отделно ръководителите на тези полицаи - все качествени :P и преминали няколко конкурса /преди които са заемали временно длъжността и са били единствен кандидат/. :wink:
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron