начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен



Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот faanny » 05 Мар 2016, 01:05

Няколко думи за обстоятелствата:
Аз съм пенсионерка, собственик и живуща в единстенна гарсониера, в която сама, с много лишения отгледах дъщеря си. Дъщеря ми от 12г. не живее тук и нямам никакъв контакт с нея. Единствено по залепените бележки от кредитори се надявам, че е жива и дано да е здрава. От общия ни личен лекар (от който се отписала), разбрах, че съжителства с криминално проявен мъж през всичките тези години, а от районното предполагат, че са наркомани.
1. Докато не заличат адресната ѝ регистрация на моя адрес, от МВР нямат основание да я търсят за адр. рег.. Аз, като майка искам да знам къде е, жива ли е, някой не злоупотребява ли с личната и карта. Пак ще подам заявление в ГРАО, като цитирам чл. 108 от ЗГР, дано стане. Какво друго да предприема ?
2. Когато Д.Вълчев Вълков се засили да прави опис, как да обясня, че като си тръгна, щерката наела камион и изнесла всичко, на другия ден си купих блуза, за да отида на работа. До сега всички писма на нейно име и залепени бележки дори не съм ги отваряла. Това не е ли нередовно призоваване и уведомяване ? Ако реагират в ГРАО мога ли на това основание, че лицето не е на този адрес, да не допусна ЧСИ и полиция за опис ?
3. Не искам да се чуствам несправедливо ограбвана повече . Не искам да влизат полицаи и Вълци в кухнята ми, в банята ми, в спалнята ми и да разпитват съседи. Аз нямам ли граждански права ? Никога не съм теглила кредити и подписвала никакви документи. Как да се защитя ?
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот faanny » 05 Мар 2016, 18:38

Ехооо, 100 човека прочели и никакъв отзвук. :?: :idea: :roll:
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот miko_pk » 05 Мар 2016, 19:02

Действията на съдебния изпълнител се обжалват в последствие пред съда (оккръжния), не се бутате на вратата, кой да влезе и кой да излезе! Чак и милиция.....едва ли, мързи ги, та ги боли, а и Тикван акции прави непрекъснато! Инак и на теб ще кажа- капанчета много, под път и над път, около Витошка и Алабин, чак едно над друго! Вътре, кой от кой по-големи мастори-занаятчий, с бодри чираци, чевръсти калфи и няколко миски за цвят! Ако в гарсьонерата няма нищо на длъжника, като движимост, следва да уведомиш ЧСИ, че вещите са твой, включително и ризата на гърба ти.
А дали призоваването е нередовно или е редовно, ще каже съда ( окръжния или впоследствие апелативния).
Но всъщност пак капанчетата са по-добрата идея! Там имаш всичките права на света и граждаански и политически и икономически! На оръжие!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот faanny » 05 Мар 2016, 19:24

faanny написа:Ехооо, 100 човека прочели и никакъв отзвук. :?: :idea: :roll:

Очаквам конструктивни отговори.
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот Melly » 05 Мар 2016, 21:23

faanny написа:
faanny написа:Ехооо, 100 човека прочели и никакъв отзвук. :?: :idea: :roll:

Очаквам конструктивни отговори.

Изчакай още малко, почивни дни са.
"Пейчо" (с аватар ivanov_p ) ще ти отговори, но не гарантирам за адекватен, правно обоснован отговор, тъй като чудесно покрива образа от поговорката: "Чичко Тричко знае всичко". :idea:
И пише ли, пише - умора нЕма... :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8004
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот ivanov_p » 05 Мар 2016, 23:24

Вероятно съобщението за опис е направено за да се поднови давността, такива не се правят реално и едва ли някой ще дойде във вас.
Ако ЧСИ дойде го пускате да описва и след това напишете в протокола: "Описаните вещи са лично мои, дъщеря ми не живее на адреса от 15 години". Не спорите, не правите циркове, докато щъкат из апартамента седнете и пийнете един чай.
След това ще ви назначат за пазач. ЧСИ или ще издаде постановление с което ви ви определи възнаграждение или ще забрави, но трябва да го направи. Нямам представа какво ще ви присъдят, вероятно 100-200 лв. на месец, а ако апартамента е изцяло ваш може и повече.
Тези вещи няма да се продадат посмъртно, а и взискателят едва ли ще брои тези пари дълго време. Може и да изкарате от цялата работа някой лев.
Веднага след описа отидете при някой разбиращ от тези дела, за да пуснете жалба, ако прецените, че обзавеждането струва нещо.
Може да ги натирите още като дойдат, като ги попитате къде е особения представител на щерката и ако го няма защо не е назначен, но така ще изтървете парите, които ще вземете като пазач и евентуално тези, които ще разделите с някой адвокат при защитните действия, които ще се предприемат. Търсете документи и свидетели за това, че вещите са ваши. Ако ги продадат, което много ще ме изненада, може да ги осъдите със специален иск, аз лично бих водил по едно дело за всяка отделна вещ.

Като цяло не се тюхкайте, а приемете, че в двора ви има чужда крава и трябва да я издоите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот faanny » 06 Мар 2016, 14:04

ivanov_p написа:Вероятно съобщението за опис е направено за да се поднови давността, такива не се правят реално и едва ли някой ще дойде във вас.
Ако ЧСИ дойде го пускате да описва и след това напишете в протокола: "Описаните вещи са лично мои, дъщеря ми не живее на адреса от 15 години". Не спорите, не правите циркове, докато щъкат из апартамента седнете и пийнете един чай.
След това ще ви назначат за пазач. ЧСИ или ще издаде постановление с което ви ви определи възнаграждение или ще забрави, но трябва да го направи. Нямам представа какво ще ви присъдят, вероятно 100-200 лв. на месец, а ако апартамента е изцяло ваш може и повече.
Тези вещи няма да се продадат посмъртно, а и взискателят едва ли ще брои тези пари дълго време. Може и да изкарате от цялата работа някой лев.
Веднага след описа отидете при някой разбиращ от тези дела, за да пуснете жалба, ако прецените, че обзавеждането струва нещо.
Може да ги натирите още като дойдат, като ги попитате къде е особения представител на щерката и ако го няма защо не е назначен, но така ще изтървете парите, които ще вземете като пазач и евентуално тези, които ще разделите с някой адвокат при защитните действия, които ще се предприемат. Търсете документи и свидетели за това, че вещите са ваши. Ако ги продадат, което много ще ме изненада, може да ги осъдите със специален иск, аз лично бих водил по едно дело за всяка отделна вещ.

Като цяло не се тюхкайте, а приемете, че в двора ви има чужда крава и трябва да я издоите.

ivanov_p , благодаря за вниманието. Обзавеждането ми е повече от скромно и оскъдно, не обичам мебели и вещи. Техниката - втора употреба, за всичко имам фактури. Жив и здрав :lol:
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот astika » 07 Мар 2016, 13:43

имай предвид само и единствено написаното от Melly

Останалото, в голямата си част, не отговоря на истината !
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот gudio » 07 Мар 2016, 14:22

Вчера написах мнение в тази тема и гледам - някой го е изтрил :shock:
Съветите на "Пейчо" - ivanov_p са по принцип правилни. Не вярвам обаче изобщо някой да си направи труда да дойде да описва каквото и да било.
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот astika » 07 Мар 2016, 19:47

Кое му е правилното на Пейчовото мнение ?
1. Как се подновява давността ? Аз си признавам, че нямам идея !
2. Има една презумция, която не съм сигурен дали Пейчо я знае: Движимите вещи, намиращи се на адреса (по лична карта) на длъжника, се предполага, че са на длъжника, а ако не са: третото лице трябва да доказва, че са негови, а не на длъжника. Доказването: с фактури ! Писаното в протокола няма никаква стойност или значение !
3. Не спорете и не правете циркове - тука подкрепям и е вярно !
4. След това ще Ви назначат за пазач.......Хубава работа, ама не възможна. Не знам Пейчо дали знае, че на пазача се заплащат и осигуровки дори, а сумите се плащат от взискателя - предварително. Кой ще да е този взискател, който ще плаща възнаграждение + осигуровки за два дивана и една маса ? Пък и 100-200лв. (това си е заблуда към питащия по темата)
5. Жалба........каква и на какво основание ?? Иде реч за движими вещи !!!!
6. Особен представител...особено интересно. Никак не е ясно дали някога или в по-преден етап ДЛ не е получавал книжа и съобщения. А пък, ако ДЛ е в чужбина - още по-лесно !
7. Специален иск ?? Толкова е специален, че дори и за мен стана специално, щом го прочетох това. Тук е важо, че съвета е да се проведе специалното дело по специалния иск - след продажбата на вещите !

Извън темата: често зачитам мнения на Пейчо, които не отговарят на истината. Лошото е, че тези мнения са подадени към питащи в темите, което не е от най-правилните неща (по мое мнение)
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот faanny » 07 Мар 2016, 21:59

astika написа:Кое му е правилното на Пейчовото мнение ?
1. Как се подновява давността ? Аз си признавам, че нямам идея !
2. Има една презумция, която не съм сигурен дали Пейчо я знае: Движимите вещи, намиращи се на адреса (по лична карта) на длъжника, се предполага, че са на длъжника, а ако не са: третото лице трябва да доказва, че са негови, а не на длъжника. Доказването: с фактури ! Писаното в протокола няма никаква стойност или значение !
3. Не спорете и не правете циркове - тука подкрепям и е вярно !
4. След това ще Ви назначат за пазач.......Хубава работа, ама не възможна. Не знам Пейчо дали знае, че на пазача се заплащат и осигуровки дори, а сумите се плащат от взискателя - предварително. Кой ще да е този взискател, който ще плаща възнаграждение + осигуровки за два дивана и една маса ? Пък и 100-200лв. (това си е заблуда към питащия по темата)
5. Жалба........каква и на какво основание ?? Иде реч за движими вещи !!!!
6. Особен представител...особено интересно. Никак не е ясно дали някога или в по-преден етап ДЛ не е получавал книжа и съобщения. А пък, ако ДЛ е в чужбина - още по-лесно !
7. Специален иск ?? Толкова е специален, че дори и за мен стана специално, щом го прочетох това. Тук е важо, че съвета е да се проведе специалното дело по специалния иск - след продажбата на вещите !

Извън темата: често зачитам мнения на Пейчо, които не отговарят на истината. Лошото е, че тези мнения са подадени към питащи в темите, което не е от най-правилните неща (по мое мнение)

Благодаря за вниманието Астика. Може и да накарем котката да препишка дивана :lol: Приятна и ползотворна вечер.
faanny
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 07 Юни 2015, 18:03

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот ivanov_p » 07 Мар 2016, 22:39

Астика, бре чети, Астика не чете!
за това, което съм написал щеше да търкаш гащи при някой СИ две години и пак нямаше да го научиш. Трети куриер носи кашони с коняци от признателни адвокати колективи, прогледнали в мрака на ИП след прочетеното, а ти опонираш?!? Прочети точка по точка написаното от теб, осмисли го и ще те озари светлината на ГПК, естествено като отчетеш, че за сиромасите пия Метакса, а за парилиите Реми Мартен, а неблагодарността е тежък грях.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот astika » 08 Мар 2016, 00:04

ivanov_p написа:Астика, бре чети, Астика не чете!
за това, което съм написал щеше да търкаш гащи при някой СИ две години и пак нямаше да го научиш. Трети куриер носи кашони с коняци от признателни адвокати колективи, прогледнали в мрака на ИП след прочетеното, а ти опонираш?!? Прочети точка по точка написаното от теб, осмисли го и ще те озари светлината на ГПК, естествено като отчетеш, че за сиромасите пия Метакса, а за парилиите Реми Мартен, а неблагодарността е тежък грях.


Чета, чета, а и гащи съм търкъл :) Но аз, за разлика от теб, обикалям доста кантори, а и не съм от страната на кредиторите в повечето случаи. Тъй че........
В твоята си работа (покупко-продажба), може да си супер и водещ, но моля не давай акъл за практически неща, в които нямаш нито поглед, нито мисъл. Сам знаеш, че правилата за взискателите са едни, а за длъжниците други. По темата много мога да пиша, но ще ти дам един пример свързан с темата:
Когато аз съм от страната на кредитора (рядко, но се случва) - при опис на вещите ги прибирам и ги пазя. Може да иде реч за ТВ Рубин, но това няма никакво значение. В тази връзка - издишаш и за пазач и за кинти и за пиенето на чай.
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: Д. Вълчев Вълков ЧСИ нередовен

Мнениеот lawchoice » 08 Мар 2016, 00:45

Ох Сладури...
Не пия астика, само загорка, няма ли някой да почерпи по една???
Творчеството в правото е похвално стига само да бъде обективирано или най-малко изведено от съществуващи /обнарнодвани/ правила!!! Това е нещо, което трябва да си изясните преди да се надскачате!!!
Нищо лично!
Хайде лека вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron