начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Разликата между управител и собственик на фирма

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разликата между управител и собственик на фирма

Мнениеот logar_ » 03 Мар 2016, 04:31

Привет и честит трети март!
Въпросът ми, както се подразбира от заглавието на темата, е следният - каква е разликата между управител и собственик на фирма? По какви права, отговорности и задължения се различават. Тъй като не съм много наясно с нещата, опитах да потърся информация, но тъй като не намерих нищо реших да ви пиша.
Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.
logar_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Мар 2016, 04:28

Re: Разликата между управител и собственик на фирма

Мнениеот thebeast » 03 Мар 2016, 12:05

Привет и честито!
Отива се в справочника на лекс.бг, в секция закони най-отзад се намира епохалния труд с име "Търговски закон", чете се отначало наред докато се достигнат две картинки с надпис "Открийте десетте разлики между управител и собственик" и там вече всичко се изяснява като в полярна нощ...
thebeast
Потребител
 
Мнения: 483
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Разликата между управител и собственик на фирма

Мнениеот commodoro » 03 Мар 2016, 14:54

Собственикът има задълженията да назначи управител и да внесе капитала. Оттам нататък всичко се поема от управителя и той носи цялата отговорност за действията по управление (а ТД-то с капитала си - за извършените от негово име правни действия), ако не е доволен, собственикът може да го замени.
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11

Re: Разликата между управител и собственик на фирма

Мнениеот miko_pk » 03 Мар 2016, 16:40

Пуснаха Кондьо, мен! :shock: :shock: :shock: https://www.youtube.com/watch?v=_hjXqkF-174
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron