начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

публичен търг стари задължения на длъжника



публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот internet » 17 Фев 2016, 16:01

Участвах в публичен търг и го спечелих. Внесох в срок дължимите суми, но се оказва, че в кооперацията съседите предявяват иск за една значителна сума. Фасадата на сградата е била санирана преди 3 години, старият собственик платил една начална сума за това, но впоследствие - изчезнал. Сега аз ли ще трябва да оправям стари задължения? В описанието на имота не е указано, че съществува саниране, аз го възприемам като даденост и съответно е отразено в оценката с която бе обявен търга. Сега могат да изкочат и разни други претенденти, как да се справя?
internet
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2016, 15:44

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот astika » 17 Фев 2016, 18:20

Във форума няма да получиш отговор.
Консултирай се с адвокат
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот ivanov_p » 17 Фев 2016, 18:44

Вместо по адвокати потроши парите в увеселителни заведения или с леки жени. Не се притеснявай за глупости.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот astika » 17 Фев 2016, 19:23

Аз пък твърдя, че има място за тревога, но....друго си е да похарчи кинтите за леки жени. Но на тебе какво да обяснявам. За теб: местенето на мивка е строеж на сграда
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот internet » 17 Фев 2016, 19:51

Колкото и несериозни да са коментарите до тук, все пак се подсказва, че съществува неприятен казус.
Нима всякакви непогасени задължения, дори към топлофикация, например, ще ми се прехвърлят след покупката чрез публичен търг? Не може този въпрос да не е отразен в някои законови документи? Не ме пращайте веднага при адвокати, моля!
internet
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Фев 2016, 15:44

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот ivanov_p » 17 Фев 2016, 20:06

Аз мога да ти кажа отговора на двата типа адвокати:
Давай парите и ще ги съдим до второ пришествие!
Като получиш съобщението от съда ела с документите и ще видим какво ще правим.

Като започнат да те съдят ще го мислиш. Ти си купил нещо, което към момента на търга е имало определен вид, затова и си решил да броиш сумата. Няма как да те осъдят да платиш още веднъж платеното за фасадата. Ако обаче договорът е бил направен преди 3 години и работата не е била извършена, а предстои да се извърши след покупката ще трябва да платиш ти, защото си платил сграда без ремонтирана фасада и тя ще увеличи цената на твоя имот. Публичната продан е чист начин на придобиване, не наследяваш дълговете на предишния собственик.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: публичен търг стари задължения на длъжника

Мнениеот astika » 17 Фев 2016, 20:37

Ето Иванов, виждаш ли, че е добре не всички пари да са насочени към леки жени :) Отговорил си му на младежа малко по-коректно този път
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron