начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

"Днешната милиция не бие"

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 01 Ное 2015, 10:00

Каруцар се опита да избегне полицейска проверка, простреляха го
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5084324

И какво е правното основание да бъде открит огън в случая? Неизбежна отбрана ли е имало(нападение не е имало),или като крайна нeобходимост ще го изкарате, че да се открие " огън на месо"? Или пак рикошет? И в школата в Пазарджик не ви ли научиха,че предупредителния изстрел е във въздуха, а не се прострелва човека, като описаната ситуация не налага изобщо да има стрелба ? Абe вие войници не сте ли ходили?
В тази ситуация задържането на нарушителя следва да се извърши без употреба на оръжие, а нещо много станаха случаите с простреляни хора при $предупредrтелен$ изстрел.
Защо първия патрон не е халостен(нали така ви задължиха, след като през 1998г милиционер простреля момиче в главата при нелеп инцидент, или това вече е отменено), в армията при наряд беше задължително първия патрон да е халостен, и преди да стреляш във въздуха да предупредиш "стой кой идва, съответно- стой ще стрелям и тн".
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот kolegat » 01 Ное 2015, 11:42

111888 написа:Каруцар се опита да избегне полицейска проверка, простреляха го
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5084324

..................... Абe вие войници не сте ли ходили?
..................... в армията при наряд беше задължително първия патрон да е халостен, и преди да стреляш във въздуха да предупредиш "стой кой идва, съответно- стой ще стрелям и тн".[/size]


Ти пък да не би да си ходил войник бе, клепар ? :lol:
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 01 Ное 2015, 11:52

kolegat написа:
111888 написа:Каруцар се опита да избегне полицейска проверка, простреляха го
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5084324

..................... Абe вие войници не сте ли ходили?
..................... в армията при наряд беше задължително първия патрон да е халостен, и преди да стреляш във въздуха да предупредиш "стой кой идва, съответно- стой ще стрелям и тн".[/size]


Ти пък да не би да си ходил войник бе, клепар ? :lol:


Нот юър бизнес, бе мушморок.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 01 Ное 2015, 13:22

111888 написа:...И какво е правното основание да бъде открит огън в случая? ...

Основанието е чл.87, ал.1, т.3 от ЗМВР (и в последствие е установено, че простреляният е извършител на тежко престъпление по смисъла на НК!), като служителят евентуално е нарушил ал.6 на същия член. Затова е образувано досъдебно производство.
А прострелването при изстрел във въздуха, или ако щеш предупредителен го наречи, е непредпазливост. Също както да утрепеш някой, карайки кола със 120 в града. Само дето да караш из София (например), с газта до дупка е по-опасно за гражданите, отколкото да изляза и да изстрелям един пълнител на посоки ...

П.П. 111888, нещо няма ли да постнеш относно МПС-то на Алексей Петров, стотинките, икономисани от закуски, с които си го е купил, във връзка с това здравия зимен сън на "Кушлевата чета" (тук плагиатствам!) .. Или за някои народни боклуци с имунитет? ... или те (особено вторите!) са ти от списъка "Но пипаре! че ще има пляс!" М? Или вероятно такива "дребни" и "маловажни" неща не са ти интересни, просто?

Пак си тръгнал с милиционерите да се заяждаш :) .. ама вярно, то си е на мода :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот petttto » 01 Ное 2015, 16:40

:) Тя ни пази Изображение
petttto
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 12 Ное 2010, 15:48

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 05 Ное 2015, 03:12

Мъж от Хасково се оплака от полицейско насилие (ВИДЕО)
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1525939
"Сигнал за полицейско насилие в Хасково. 40-годишен бивш служител на МВР се оплака, че е бил бит от униформени в нощта преди изборите.

Владимир Димов е с множество следи от насилие, разказва Нова телевизия. Показва документ от съдебна медицина и белезите от побоя.

Разказва, че късно вечерта в събота до сградата на общината в Хасково имало съмнителен кашон, за който се обадил в полицията.

„Идва автопатрула, държи се агресивно. Обяснявам, че не съм добре със здравето. Никъде не съм оказал съпротива при арест, аз съм бивш служител в системата”, обясни Владимир Димов.

Така и не стана ясно защо е бил арестуван.

„Двамата ме подсякоха, събориха ме и се започна с ритниците. Може би го афектира това, че аз съм отворил със собствени ръце пакета и оттам изпадна в страшна агресия и злоба”, обяснява Владимир Димов.

Той е отведен в ареста, където останал до сутринта, когато състояние му се влошило заради заболяване, което има.

„Прекарах от полунощ до 7.00 ч. сутринта в ареста. След това бях отведен до спешна помощ, където бях прегледан”, обяснява Димов.

Предстои му да подаде жалби в прокуратурата и полицията. От областната дирекция на МВР обясниха, че след като имат жалба, ще направят разследване, за да се установи дали става въпрос за насилие от страна на униформени."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 06 Ное 2015, 03:11

Човекът е на Синтром и ... други неща. Тоест, да го стиснеш за ръката както се стиска непослушно пет годишно дете - и му става 10 сантиметров хематом. Това беше лирично отклонение ...
Човекът е болен. Психиката му е в гранично състояние - не е луд, ама е ... зевзек. Не в лошия смисъл. Просто не е уцелил кога и с кого да се е*ава ..., а конкретния патрул не го познават.
Но!
Истината е по средата. И той, и те са прекалили.
Подробности от медиите ... :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 13 Ное 2015, 09:54

http://legalworld.bg/48565.policaj-ubil ... vora*.html
На края на статията се описва друг брутален случай отпреди много години:
" Служители от БОИ пребиват баща и син на язовир "Искър", взели ги за шпиони

Служители от БОИ се забъркват и в още един мегаскандал в края на миналия век. На 8 май 1999 г. край Щъркелово гнездо 7 служители пребили четирима мъже и жена край язовир "Искър" и изстреляли по джета им 19 куршума, защото ги взели за шпиони.

Сред пострадалите са 57-годишният бизнесмен Светльо Шишков и 32-годишният му син Славейко.

По-късно бащата разказва, че докато били на плаж на брега на язовира със свои близки и се возели с джета, попаднали на база със скъпи лодки, коли и коне. При тях дошли непознати и питали защо ги шпионират. Докато се изяснявали, пристигнали 12 мъже с джип и бус. Били в камуфлажни дрехи и жилетки с надписи "Полиция", въоръжени с автомати. Започнали да бият наред, не посегнали само на една жена, която била бременна. Шишков бил с 4 счупени ребра, а Славейко с 2 счупени ребра и разбита глава.

7 души са обвинени за средни телесни повреди, нанесени от длъжностни лица. Военният съд на два пъти спира делото и го връща в прокуратурата. Първия път, защото МВР не е било вписано като страна, а втория, защото не ставало ясно кой от обвиняемите какво е направил. През 2010 г. Шишкови осъдиха България в Европейския съд в Страсбург и получиха 19 хил. евро обезщетение."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот petttto » 21 Ное 2015, 16:37

Днешната милиция не бие само къса ръкавите Изображение Изображение Изображение
petttto
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 12 Ное 2010, 15:48

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 21 Ное 2015, 19:30

"Общо за периода от 1 януари 2007 г. до 31 декември 2011 г. са постъпили данни за 449 служители на МВР, пострадали или загинали при и по повод изпълнение на служебните си задължения, в резултат на неправомерни действия на граждани. На 77 от пострадалите служители на МВР са причинени средни телесни повреди, а трима служители са загинали.
- През 2007 г. са пострадали 84 служители на МВР. 10 от тях със средни телесни повреди.
- През 2008 г. са пострадали 98 служители на МВР. 20 със средни телеснси повреди.
- През 2009 г. са пострадали 56 служители на МВР. 7 от тях със средни телесни повреди. Убит е един служител - Любомир Цветков Митов, старши полицай в Своге.
- През 2010 г. са пострадали 84 служители на МВР. 15 със средни телесни повреди. Убити са двама служители - Бончо Чернев Чернев, полицай в РУП Казанлък, и Ангел Петров Андреев, старши полицай в ГКПП Капитан Андреево.
- През 2011 г. са пострадали 127 служители на МВР. 25 от тях със средни телесни повреди.

Не са прибавени случаите на инвалидизирани или загинали по време на изпълнение на служебните задължения при ПТП, пожарогасене, спасителни операции и т.н."



Никой от тях (нито близките им) не са осъдили ... България (б.а. - гражданите на България!) в Страсбург, за обезщетение ...

.....
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот TheOldMan » 22 Ное 2015, 01:23

Док, не се заяждам, ма ... "неправомерни действия на граждани" в тоя цитат едва ли е само и единствено пряко нападение върху полицай... Кой знае още колко други случки в които са пострадали полицаи са включени в тая статистика...
И от другата страна - колко ли човека са загинали защото полицията не си е свършила работата, когато е имала тази възможност? Пуснали са някой пиянка с колата, и той е претрепал някой при ПТП, снесли са нещо на някой дилър на дрога и той е продължил да продава, което е довело да смъртта на някой надрусан "отпадък"... Дори и един акт на общината или АПИ ги е страх да напишат за дупка или друга нередност по пътя, която след това отнема живот...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 22 Ное 2015, 22:37

Прав си!
Но!
И пиянката, и дилърът, и дрогарят, са "граждани"! Нали?
За дупките - не си прав! Не ги е страх. И те карат коли и псуват, дори повече от теб, защото и по служба се налага да ги карат. Така им е разпоредено, за актовете!

П.П. А цитатът има предвид преки действия срещу полицаи. Ако имаш предвид ЗМВР - да, пряко нападение. Само че, нападенията са десетки пъти повече, но са били неефективни, а в част от тях е имало неблагоприятни последствия за здравето на нападащия. А това пък е довело до дела СРЕЩУ нападнатия полицай. Такава ни е държавата ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 24 Ное 2015, 23:02

http://www.varna.utre.bg/2015/11/24/348 ... asili_dete

чудих се за къдее...... :idea:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 15 Яну 2016, 10:45

Милицията не бие, тя те арестува, ако бандити те набият


Студент се оплака: Час и половина бандити ни биха с крик и бухалка, а полицията арестува нас
Двамата потърпевши са заплашвани с пистолети, колата им е помляна
http://www.blitz.bg/news/article/386871

"Бандити ни нападнаха, биха ни час и половина и ни заплашиха с пистолет. Смачкаха ни колата, нарязаха ни гумите. Полицията дойде и се ръкува с тях, а на нас не ни обърна никакво внимание. Това се оплака пред bTV единият от потърпевшите Стефан Димитров, студент по програмиране. БЛИЦ алармира за случая още на 13 януари. Младежите били нападнати в село Равно поле, тъй като уж ги взели за крадци. Вместо да изясни случая, полицаи от столичното Пето РПУ директно арестували студентите. И двамата се казват Стефан.

Хората, които са ги били, също дошли в полицията, с кръв по ръцете от побоя над момчетата, вонящи на алкохол, но никой не ги пипнал. Дори униформените ги питали дали всичко с тях е наред. А на ранените момчета нямало кой да окаже помощ.

Обвиниха ни в някакви кражби, нямаме идея за какво, посочи Димитров. Момчетата са били помляни от бой, с избити зъби, не им дали да се обадят по телефона, не им обяснили правата. Задържали са ги за 15 часа. "Не обвинявам цялото Пето РПУ, там има хора и които си вършат работата", посочи Стефан Димитров.

Биха ни с крик, бухалка, вадиха ни нож, това е опит за убийство, обясни Димитров. Не мога да разчитам на полицията за защита, не можем да разчитаме на спешна помощ да ни пазят живота, на какво можем да разчитаме, коментира още студентът.

От МВР обяснили пред bTV, че в момента тече проверка. Майката на Стефан - Мария, е категорична, че ще водят дела. Не може да излезеш на улицата и да те пребият, едно извинявай никой не ти казва дори, коментира тя. "




А ето и другата статия по случая
http://www.blitz.bg/index.php?news=386478

"Пореден случай на насилие! Мутри потрошили студенти, спешен екип отказал да прегледа битите
Парадоксът е, че биячите свидетелстват срещу жертвите си


Пореден сигнал за нечовешка жестокост. Само ден, след като насред Враца беше пребит до смърт 18-годишния Тодор Йорданов, във Фейсбук се появи нова история - пак за насилие и нечовешка ярост. "Герои" на сюжета са двама младежи от село Равно поле, грозно пребити от двама яки мъжаги с джип. Инцидентът е разказан от чичото на едно от пострадалите момчета.Ето какво пише Борислав Варадинов (текстът е без редакторска намеса):

На 10 януари т.г., племенника ми Стефан (на 24 години) и приятеля му Стефан Георгиев Михайлов (24) решават вечерта (към 23 ч.), че искат да отидат до Макдоналдс (на Ботевградско шосе), за да си купят сандвичи. Нека изрично спомена, че племенника ми е студент в ТУ и че до този момент няма никакви криминални прояви. Напротив, изключително добронамерено и позитивно момче е. Тръгват от с. Равно поле с личния автомобил на племенника ми в посока Макдоналдс, преминавайки през квартал Долни Богров. На светофар в Долни Богров изненадващо биват засечени от джип, от който слиза въоръжен с пистолет мъж, на видима възраст около 40 г. От колата слиза и друг мъж на приблизително същата възраст.

С насочен към момчетата в колата пистолет, мъжа ги принуждава да излязат, след което започва зверска саморазправа. Момчетата са бити с бухалки, крик и каквото друго още се намери подръка. Никой не споменава заради какво тече саморазправата, но на единия Стефан (Михайлов) главата му бива раздрана с нож и част от зъбите му избити. След 15-тина минути, към двамата биячи се присъединяват и около 20 местни говеда (съжалявам, не мога да кажа хора), подивели от радост, че са заловили „крадци”. Така саморазправата се оформя като акция, свързана със залавянето на „крадци”. Докато биячите бият с каквото имат под ръка, тълпата плюе, рита и обижда момчетата. Колата на племенника ми е помляна, гумите нарязани. Типичното българско шоу, обаче, не е пълно, ако към него не добавим и най-важния елемент - към 1 часа през нощта, по неведоми пътища, полицаи от 5-то РПУ пристигат на мястото на саморазправата.

Тук идва интересното (ако изобщо можем да говорим за „интересно” в подобна ситуация). Полицаите поздравяват биячите и (каква изненада...) арестуват двете момчета. Тъй като по дрехите и ръцете на единия бияч има кръв, полицаите надлежно се информират дали случайно същия този бияч не е пострадал. Те не се интересуват от пребитите момчета. С триста зора племенника ми успява да уговори единия от полицаите да се обади на линейка, заради другото момче, което е видимо в недобро състояние, с обилно кървяща глава и лице. След минути линейката пристига, но „медицинското” лице заявява, че изобщо не го интересува какво е състоянието на кървящото момче. На момчетата не е оказана помощ и не са прегледани. Те биват закарани в 5-то РПУ, където се оказва, че биячите са поканени да свидетелстват против тях. Някъде по пътя, племенника ми чува, че всъщност са обвинени в „грабеж”. Нека спомена, че никакъв оглед на колата (поне по отношение на крадени вещи) не е извършен, нито някой от полицаите се е опитал по някакъв начин да провери дали действително става дума за крадци и грабеж.

В 2:30 през нощта, момчетата биват заключени в килия, с иззети вещи, без право да се обадят, без храна и вода, без медицински преглед. В килията престояват до 12 часа на другия ден, когато Стефан Михайлов (с дълбоката порязна рана на главата, избитите зъби, охлузвания по тялото и количество други рани) е отведен да даде показания. Племенникът ми не. От него се изисква да „разпознае” някакви престъпници в услуга на полицейско разследване, но след категоричния му отказ да „разпознава” непознати, служителката самодоволно му заявява, че в такъв случай ще си изгние в килията. Относно „разпознаването” - не съм чувал за подобни практики в Белгийската полиция. Знам, че комунистите вършееха така. Вие преценете...

С огромни усилия от страна на родителите му, Стефан бива освободен от ареста към 2 часа на 11 Януари.

Въпросите ми са само 2.
1. В коя Европейска страна, полицията разчита на това пияни и видимо неадекватни „биячи” да вършат работата й?
2. В коя европейска страна жертвите на побой са третирани като престъпници, а престъпниците се ръкуват с полицаите?
Травмите заздравяват, макар и не лесно. Но с подобен модел на поведение, не мога да си представя адекватна полиция."
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 15 Яну 2016, 22:28

Може ли да прочетем и разказа на другата страна? Щото .... нещо като мароканска сапунка ми звучи.
И кой от битите е от Равно поле?

Щото ще ти разкажа една друга история... е, може и да я претупам, ама горе-долу така звучи ...:

"... разхождах се, и не знам как, се отзовах на едно място. После ми казаха, че било блок. Там имаше много врати. Нямах никакви пари, а бях гладен и реших да вляза в една от вратите и да потърся нещо за ядене. Предната метална врата не беше заключена, ама другата дървената беше заключена. Отворих я с една отвертка, ама не я разбих. Влязох, и не знам как, намерих един фотоапарат, една камера, един компютър, една кафе машина и разни други неща. Всичко сложих в раницата си, а компютъра оставих до вратата, на тръгване да го взема и него. Не знам къде влязох, но там явно бяха правили ремонт, щото имаше разни дъски и такива неща. Изведнъж се появи някакъв човек и се развика, и тръгна към мен, и беше много агресивен. Аз нищо лошо не бях направил. Изплаших се, взех една дъска и я хвърлих по човека, за да се защитя, ама не го уцелих. Той тръгна към мен и аз хвърлих по него една друга дъска, после аз тръгнах по един коридор, човекът викаше нещо, ама аз не го чух. Изведнъж се чу трясък, и много ме заболя за*ника и паднах пред една стая, не знам каква беше, ама имаше легло, голям телевизор и разни мебели. Влязох в стаята, затворих вратата, заключих я, щото имаше ключ отвътре, и сложих телевизора пред нея, а аз легнах зад телевизора. Уж нищо нямаше, ама в един момент вратата падна върху мен, а човека, който ме нападна и още един човек ме извадиха и започнаха да ме бият. Биха ме много, щото още пикая кръв, а ми се беше извадило и рамото. После не помня какво стана, ама ме заведоха в болница, и там разбрах, че са ме застреляли със стоп-патрон отзад. Още ме боли много. Не знам защо бях нападнат и бит. Аз никого не съм нападал. Не разбрах, че хората, които дойдоха, са полицаи. Не съм знаел, че на дъската, която хвърлих, е имало пирони и не съм искал да ударя полицая, просто много се уплаших. Не знам и не разбирам в какво ме обвиняват, щото мен ме нападнаха и ме биха. ..."
........

Та, не разбрах, какво казва отсрещната страна по цитирания от теб случай, и, не знам, кой точно е от Равно поле?!

Освен това, прави ми впечатление, че не виждам от теб статии, със заглавия, като например:
- "Днешните акушерки не бият бебета"
- "Днешните родители не бият учители"
- "Децата на днешните велможи и властимащи не бият"
- "Синът на кмета на Галиче е задържан и обвинен за побой над младеж"
- "Волен Сидеров нападна пиян семейство, полицай и репортер"
- "Днешната власт преби " ... пардон, грешка - "Жесток побой над кандидата за съветник от Поморие с октопода"
- "Варненска съдийка пелтечи, докато сваля с по 10 години присъдите на двете мутри, пребили бургаски студенти"
- "Съдят ме за побой над наркоманче..."
- "Боян Расате е задържан в 3-то РПУ за побой ..."
- "Пиян младеж нападна полицай"
- "Цигани пребиха полицаи"
- "Цигани пребиха двама полицаи и потрошиха патрулките им"
- "Цигани пребиха полицаи с камъни и пръчки"
- "В Орландовци пребиха полицай"
- "Депутат от ДПС защити циганите, пребили полицай"
- "Министър (съдия, прокурор) на съд за 20 лева подкуп"

Да не те е страх? Не е интересно? Не е в крак с партийната повеля? М? Или не ти пасват на "символ верую"-то?

Упс! :oops: ... в последното тире съм се объркал ... то не било министър, съдия и пр., а полицай, сори
:-)

Та! Накратко.
Ако мутрите и полицаите са нарушили закона, пострадалите ще се оплачат, ще има възмездие, ще има присъди. Нали така?! :roll: Истината ще възтържествува!
И? Какво?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 22 Яну 2016, 16:48

Поредния набит в милицията, при отказ на прокуратурата да разследва случая осъди държавата за 10 000 евро
http://legalworld.bg/50129.myj-arestuva ... sburg.html
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот sterster » 29 Яну 2016, 11:01

sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 06 Фев 2016, 22:27

Що изчезват веществени доказателства от милицията?

Откраднат кабел изчезна от РПУ Девня
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5279904


Откраднат кабел мистериозно изчезна от РПУ Девня. Безспорното веществено доказателство, съхранявано в гаража на полицията, е било задигнато , най-вероятно, за да не се даде ход по делото срещу дръзката кражба. Кабелът е собственост на пристанище Варна и е бил свит от нагли апаши в края на миналата година. След това е образувано досъдебно производство, научи "Труд".
Кабелът е с дължина около 10 м и струва най-малко 6000-7000 лева. Бил е задигнат от склад на пристанището, като собственикът настоява да бъде върнат след разкриване на кражбата, както и за справедливо наказание на авторите й.
Това е поредният случай, който създаде напрежение около РПУ Девня. В края на миналата година хората от града на химията протестираха пред сградата на местната полиция заради кървавото убийство на 23-годишния Мартин Тодоров пред дискотека"Акапулко ", срещу която, както и заради други инциденти преди това, ,са подавали множество жалби, но така и не били предприети мерки.
По време на демонстрацията униформените се скриха. Близки и приятели на жертвата настояваха да не се потули случаят и всички замесени да си получат заслуженото. Наложи се дори главният прокурор Сотир Цацаров да дойде в Девня и да уверява хората, че ще има справедлив процес.
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот doc03 » 07 Фев 2016, 03:15

111888 написа:Що изчезват веществени доказателства от милицията?

Щото народът не е осигурил на милицията си специализирани помещения и охранявани складове за съхранение на веществени доказателства!

111888 написа:Откраднат кабел мистериозно изчезна от РПУ Девня. Безспорното веществено доказателство, съхранявано в гаража на полицията

Нещо да ти прави впечатление? Гаражът дали е място за съхранение на ВД? М? Къде да си го занесат? В къщи?

111888 написа:... най-вероятно, за да не се даде ход по делото срещу дръзката кражба.

Първото е глупост. И второто. ... Най-обикновена кражба

111888 написа: В края на миналата година хората от града на химията протестираха пред сградата на местната полиция заради кървавото убийство на 23-годишния Мартин Тодоров пред дискотека"Акапулко "

Що? :roll: Някой полицай ли го е извършил?

111888 написа:срещу която, както и заради други инциденти преди това, ,са подавали множество жалби, но така и не били предприети мерки.

Какви мерки? Да ги затворят? Милицията не решава дали да работи или не едно заведение!!! Жалбите "срещу дискотека" :roll: не се подават в полицията! Липсата на редица инстанции, които да се грижат за тези неща, както и абдикирането на държавата ни от доста от функциите й, не са причина всичко да се вменява на милиционерите!
Алкохол, наркотици, к*рви (педали) ... и като цяло - упадък на нравите, ето на това се крепи бизнесът на тези заведения!
А и друго - Ако започнат да проверяват редовно дискотеката и да респектират "клиентелата" - ще постваш статийки, как тормозят хората и собствениците!
Ако изловят дилърите наоколо или влязат и ги натръшкат (щото това са едни хора, дето не обичат да ги задържат) - ще постваш статийки за "лошия полицай и добрия дилър"!
Ако наритат във или около дискотеката изметта, чийто девиз е: "... ако не пребием някой, все едно не сме излизали", и вземат че ги разкарат от там - ще плюеш, че полицаите малтретират и тормозят "невинни" момчета!
Нали така? М?

П.П. А ако знаеш колко веществени доказателства и листчета от дела изчезват в съда - вероятно ще се поболееш! Или не? По-скоро не... Това не се отнася до полицията, нали? :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: "Днешната милиция не бие"

Мнениеот 111888 » 07 Фев 2016, 12:27

Заливали с жалби полицията в Девня за кървавата дискотека – никакъв резултат
http://www.novini.com/_477417
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

ПредишнаСледваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron