начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Мнениеот niko24 » 12 Дек 2015, 16:54

Здравейте
Четох закона и някои теми по въпроса, но така и не можах да видя точни детайли за това което ме интересува, ще съм благодарен ако някой може да каже.
Може ли чужденец (не гражданин на ЕС) сам да регистрира ООД или ЕООД в БГ без да притежава имот или някаква собственост? Кой ще бъде адреса на управление на фирмата и как ще се определи тогава?
Ако е ООД и единия от съдружниците е българин е ясно, но ако е само чужденец как ще стане?
Благодаря
niko24
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2009, 08:53

Re: Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Мнениеот ivanov_p » 12 Дек 2015, 19:39

Постът ти съдържа такова ниво на незнание по темата, че даже аз ще те изпратя при адвокат.
Няма проблем чужденец да регистрира ЕООД или ООД, ако ще и на адреса на Народното събрание, няма нужда и да знае къде е България на картата, но ти не се занимавай с това, а го дай на хора дето им е работа.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Мнениеот niko24 » 14 Дек 2015, 03:43

ако няма какво да кажеш по темата, по-добре си спести празните приказки. нито претендирам, че знам нещо (затова пиша тук), нито пък съм тръгнал да ставам адвокат. мисля, че ясно съм си задал въпроса - "Може ли чужденец сам да направи фирма в БГ, без да има никаква собственост или постоянен адрес?"

п.с. малко ме съмнява да дойде някой чужденец отнякъде си и да регистрира фирма на адреса на Народното събрание, ако ти можеш да регистрираш такава фирма дай си координатите и да я правим.
niko24
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2009, 08:53

Re: Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Мнениеот kdkrastev1234 » 14 Дек 2015, 08:49

Може. За повече подробности и за процедурата - при адвокат.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Регистрация на ООД/ЕООД от чужденец

Мнениеот ivanov_p » 14 Дек 2015, 13:26

Дал съм ти достатъчно информация! Няма проблем да се регистрира на адреса на НС, но там ще си получава съобщенията, което е опасно. Няма как да ти се обясни повече, защото така или иначе не може да изработиш сам документите. Чужденецът трябва да дойде тук или да упълномощи наш адвокат с конкретно пълномощно, издадено в неговата страна и заверено в посолството ни там. Друго не трябва.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron