начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

компетентен ли и българския СИ по вземане спрямо чужденец



компетентен ли и българския СИ по вземане спрямо чужденец

Мнениеот pitasht » 03 Дек 2015, 10:55

Имам следната ситуация.
Изадден е изп.лист спрямо лице чужд гражданин.
Лицето не владее БГ език нито писмено нито говоримо. ПДИ е вречена на български език.
Първо длъжен ли е СИ да извърши превод на същата ако бъде уведомен че лицето не владее езика ни?
И воторо компетентен ли е изобщо наш СИ да събера суми спрямо лице чужд гражданин, като на мен най - трудно ми е да преценя дали лицето има постоянно местопребиваване в страната?
Чл. 26 кодекса за МЧП. Българските изпълнителни органи са изключително компетентни за извършване на действия по принудително изпълнение, когато задължението - предмет на тези действия, трябва да се изпълни от лице с обичайно местопребиваване в Република България или обектът на тези действия се намира в Република България.
Мога да кажа че лицето няма никаква имущество тук и не мога да преценя дали пребивава т.к. същият има дела които изчаква да приключат и има само временно пребиваване в страната и ЛНЧ.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: компетентен ли и българския СИ по вземане спрямо чуждене

Мнениеот astika » 03 Дек 2015, 17:58

1. да
2. да
astika
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 04 Фев 2015, 18:21

Re: компетентен ли и българския СИ по вземане спрямо чуждене

Мнениеот pitasht » 25 Яну 2016, 13:56

Всъщност въпросите ми отпаднаха оказа се че чужденецът е купил кола тук на свое име.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron