начало
Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд Дисциплинарки за шестима наказателни съдии от Софийския районен съд

Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот royalty » 29 Май 2015, 23:21

Казусите са едни за всички и критериите трябва да са едни.Другото е шикалкавене и опит за шикалкавене. Така както са зададени въпросите, така трябва да има и едно решение. На устния също...Злоулотреба с право. И ВАС злоупотребява с това, че е " Адвокатурата е независима и самоуправляваща се"... И идиот ще се досети от изнесените резултати, че има нерегламентирана намеса-не може в една колегия процента на допуснатите да е 10 пъти по голям от други, в които дори няма допуснати.
royalty
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Май 2010, 19:21

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот eurolinker » 30 Май 2015, 15:33

royalty написа:Казусите са едни за всички и критериите трябва да са едни.


Ами едни са - "издържал" и "неиздържал" :mrgreen:
Така както са зададени въпросите, така трябва да има и едно решение.
Смях! Такова твърдение показва фундаментално неразбиране на същината на правото. Допускам да сте математик... Ако ли не, то мисленето ви е като на такъв.

И идиот ще се досети от изнесените резултати, че има нерегламентирана намеса-не може в една колегия процента на допуснатите да е 10 пъти по голям от други, в които дори няма допуснати.

:shock: WTF?!? Признавам си, аз съм идиот.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот Melly » 30 Май 2015, 16:23

Честито, eurolinker!
Успех в кариерата. Началото е трудно, но така се "калява стоманата". Занаят се учи с постоянство и много, много работа - на първо място строги изисквания съм себе си, а резултатите сами идват от представянето ти в зала. :wink:
Още веднъж,
УСПЕХ!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот doc03 » 30 Май 2015, 16:51

Честито и от мен!
:D
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 30 Май 2015, 17:42

Понеже никой нищо не каза за устния изпит, пък съм сигурна, че на следващите сесии ще има и други, явяващи се като мен за първи път, и чудещи се и сега какво, ще си пусна едно офтопик мнение за бъдните поколения.
Устния изпит минава повече от спокойно. Влизаш, казват ти при кого да отидеш, теглиш три въпроса. Ако искаш - мислиш, пишеш план, и прочие. Като си готов сядаш. Питат базисни неща. Аз изтеглих дългата клечка, категорично - Наследство, Престъпление и Статут на чуждестранния адвокат. Изпитващата ми заяви, как последните два ги е слушала вече достатъчно днес (влязох към 11) и да говоря директно за наследство. :P Това изречение го чух и от други места, между другото. Общо взето изпита продължава около десет - петнадесет минути максимум. Пита ме извън това, което казах, какъв е срока за приемане на наследството :lol: и за приемане по опис, и разни неща за завещанието, формата и обявяването, къде се слага датата на завещанието. Всички изпитващи бяха много спокойни и добронамерени. Със сигурност нямаше никой от тях желание да къса. Не мисля, че има някой скъсан изобщо. На една девойка са и позволили даже да си изтегли различен въпрос два пъти, но не знам какво се е случило в последствие.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот eurolinker » 01 Юни 2015, 09:48

Melly написа:Честито, eurolinker!
Успех в кариерата. Началото е трудно, но така се "калява стоманата". Занаят се учи с постоянство и много, много работа - на първо място строги изисквания съм себе си, а резултатите сами идват от представянето ти в зала. :wink:
Още веднъж,
УСПЕХ!


doc03 написа:Честито и от мен!
:D


Melly и doc03, благодаря, колеги! :D
Бъдете здрави!
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот miko_pk » 01 Юни 2015, 15:50

Хм, представянето в зала!? Според мен най-важното правило в професията е Първо парите! Българинът само на приказки е голям и предпочита да си зарови главата в пясъка! С такива клиенти до зала изобщо не се стига, а разходите си вървят без значение имаш ли да вземаш пари от тях или не!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот amexan » 01 Юни 2015, 17:04

kolegat написа:Кво ревеш бе ? Всеки мрънка за нещо ....... Що не мисли преди влезеш да учиш право ? Не стига, че имаш две сесии в годината за тоя изпит, ами и недоволен. Сигурно си завършил право в някой провинциален бардак като ЮЗУ или ВСУ. Не че и другите факултети са нещо кой знае какво.


Аз пък взех, че завърших един от тези "бардаци", както Вие ги наричате, колега! И не знам кой Ivy league college Вие сте завършил, но определено ми прави впечатление, че напоследък дори, и възпитаници на "великия" СУ не знаят къде се намират! Аз лично установих, че един техен "кадър" не може да даде определение за субективно право! Така, че аз лично смятам, че и от "бардаците" излизат качествени кадри, най - малкото, защото от всяко правило си има, и изключения. Да не говорим, че интелекта и знанията са неща, които не зависят от раса, пол, религия, социален статус, а по мое мнение - и от висше учебно заведение!

На Вас, обаче не Ви прави чест да се изразявате по този начин! Много от нас са вложили неимоверни усилия, време и пари, за да се видят дипломирани юристи, благодарение на собствените си усилия! И не смятам, че някакъв си.. (да не Ви споделям точната квалификация, която ми минава наум за Вас) следва да дава мнение за нещо, което не разбира!
А за финал, нека Ви кажа, че разсъждавате прекалено повърхностно за юрист ...и пунктуацията не е Вашата дарба!
amexan
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юни 2015, 12:09

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 01 Юни 2015, 21:32

Човекът откоре "смята", "смята"... сметало...
Положението е следното: СУ - класика в жанра, а ПУ много добър заместител, даже напоследък чувам, че тия в ПУ така са се вживяли, че е станало по-страшно от СУ.
Всички останали...ще ходят безкрайно по два пъти в годината на изпиъ за адвокати и ще мрънкат по форумите...
И те така...
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот royalty » 01 Юни 2015, 21:48

eurolinker написа:
royalty написа:Казусите са едни за всички и критериите трябва да са едни.


Ами едни са - "издържал" и "неиздържал" :mrgreen:
Така както са зададени въпросите, така трябва да има и едно решение.
Смях! Такова твърдение показва фундаментално неразбиране на същината на правото. Допускам да сте математик... Ако ли не, то мисленето ви е като на такъв.

И идиот ще се досети от изнесените резултати, че има нерегламентирана намеса-не може в една колегия процента на допуснатите да е 10 пъти по голям от други, в които дори няма допуснати.

:shock: WTF?!? Признавам си, аз съм идиот.

Хубаво е, че си признаваш , но това не облекчава положението на бъдещите ти клиенти..."издържал" и " неиздържал" , брачед, не са критерии... И ти ще си хадвокат? Както и колежката melly която мисли, че адвокатството е занаят. Има разлика между занаят и професия, г-жа molly :) https://www.youtube.com/watch?v=vPFB0rM1Xxk хадвокати...
royalty
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Май 2010, 19:21

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот eurolinker » 02 Юни 2015, 09:49

@royalty
Peace, bro...
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот dessie_dd » 26 Юни 2015, 10:48

Здравейте,

Някой да знае дали са готови удостоверенията от ВАС за взет изпит? Има ли някой, който ще се вписва в САК-чакам да насрочат "интервю", но лелката е изключително нелюбезна, трябвало да се съберат хора...След така наречения изпит и вписването ще е мъка явно...
dessie_dd
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Ное 2014, 01:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот zmeyan » 26 Юни 2015, 13:34

За какво ти е САК???
Грубо, нелюбезно отношение, далавери и нередности колкото щеш. И за всичко това една от най-високите такси за вписване в колегиите.
А може би мислиш да си правите адвокатско дружество в София или да ползвате станцията в Лозенец лятото???
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот dessie_dd » 26 Юни 2015, 15:08

За грубото отношение съм напълно съгласна, особено лелката от "Личен състав"... За съжаление обаче таксата далеч не е сред най-високите ( Ловешка адвокатска колегия- 3000 лв., Плевенска-2500 лв.), така че се налага там да се впиша, два пъти по-евтино е...
dessie_dd
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Ное 2014, 01:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 26 Юни 2015, 17:37

Да, готови са за САК.
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот zmeyan » 29 Юни 2015, 12:13

Ами да обменим информация ...
Старозагорската - 1600лв
Бъргаската 1200лв
Шуменската пак беше под 2000лв, но не помня точно колко...

За Плевен и районът е "нормално" да е толкова висока таксата - все пак са от Вилаета на Красьо Черния...

П.П. Май трябва да се отвори нова тема за актуалните тарифи :) (ако вече няма такава де)
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот facepicture » 29 Юли 2015, 18:26

Здравейте, аз се подготвям в момента за есенната сесия. Чета,чета тази тема и така и не разбрах има ли значение за самия изпит коя колегия да избера. Аз мога да избирам между Софийската и Старозагорската. На коя да се спра?До коя дата следва да се подадат заявленията за изпита?
facepicture
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Фев 2014, 20:59

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот svettoslav » 12 Авг 2015, 11:34

facepicture написа:...... Аз мога да избирам между Софийската и Старозагорската. На коя да се спра?



На Финикийската! :lol: :lol: :lol:

П.П. То не е смешно,де :?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот lanfear » 25 Авг 2015, 15:06

Като така и така си чешем езиците, някой, който се е вписал в САК наскоро? Да разкаже за събеседването? :D
lanfear
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 15 Юли 2009, 09:40

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот sterster » 25 Авг 2015, 21:19

значи може да мрънкате,че таксата ви е 1-2 месечен хонорар ЗА 1 ДЕЛО при това и да пробирате градове,а народа с 74лв. гарантиран минимален доход,върху който се изчисляват всички помощи и нее вдиган 5 години кво прави :idea:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron