начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Препоръчайте адвокат

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Препоръчайте адвокат

Мнениеот pantov » 25 Юни 2015, 09:33

Здравейте, може ли някой да ми препоръча адвокат или да се "сапопрепоръча".
Става дума за връщане на уред, след становище от КЗП, че те не могат да вземат такова решение и ме насочват към съд. Фирмата не е от "големите" вериги от рода на Техномаркет, Зора и т.н ако това може да Ви притеснява.
Предпочитам да района на Сф, но също така са приемливи и консултации "on-line".
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот machinespirit » 26 Юни 2015, 12:38

Обяснете казуса ? За потребителски спор ли става въпрос, за облигационен или за търговски ?
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот pantov » 26 Юни 2015, 16:51

Здравейте, става дума за потребителски спор. Аз като потребител съм взел нещо което искам да върна. Фирмата отказва, обръщам се към КЗП, те казват, че са некомпетентни и ме насочват към съд който да реши в кого е правото.
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот machinespirit » 29 Юни 2015, 16:02

За жалост нямам представа към кой адвокат в София мога да Ви насоча. Познавам дружество, което извършва юридически консултации, но наистина нямам наблюдение върху процесуалните представители там. По принцип Ви трябва "цивилист". Юрист, който практикува облигационно и търговско, често е добре запознат и с потребителските казуси.

Писмена жалба ли пуснахте до КЗП ? Ако да може ли да цитирате мотивите на КЗП, защото поведението им е повече от подозрително.
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот kdkrastev1234 » 29 Юни 2015, 21:47

pantov написа: Фирмата не е от "големите" вериги от рода на Техномаркет, Зора и т.н ако това може да Ви притеснява.

А реши, че това е притеснително. Те са най-сладките ответници, че после лесно се събира присъденото. Притеснителни са малките търговци, щото и да ги осъдиш няма какво да им вземеш.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот pantov » 30 Юни 2015, 22:12

Ами накратко, когато съм купил стоката от тях, изрично съм се съгласил с условията им. :idea: След това не съм спазил условията им и за това те / КЗП / не могат да вземат отношение по случая :lol:
При това възниквал друг вит "отношения" по който те не били компетентни.
Това е синтезирано без да променям смисъла на написаното от тях. Съкратих писаниците за да не си "подлея вода".
П.П. Част от условията им противоречат на членоВЕ от ЗЗП! Това от КЗП не е открито, явно не са го чели но аз го четох.... за съжаление няколко пъти :cry:
Все още приемам предложения за адвокат/консилтации.
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот machinespirit » 01 Юли 2015, 15:35

Ако целите разваляне на договор, който сте сключил ще Ви помогне най-вече облигационен специалист. Мога да ви насоча към такъв в Бургас, но уви не знам такива софийски адвокати.
machinespirit
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 07 Май 2015, 10:18

Re: Препоръчайте адвокат

Мнениеот pantov » 09 Юли 2015, 11:29

Благодаря все пак!
pantov
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 15 Мар 2010, 11:49


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron