начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Основание за прекратяване

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Основание за прекратяване

Мнениеот hellmad » 20 Май 2015, 15:35

Здравейте,

правно основание ли е чл. 82, ал.1, т. "б" от ЗАНН, за прекратяване на изпълнение на административно наказание - "лишаване от право да управлява МПС", седем месеца след влизане на СР в сила, при бездействие на административният орган?

За същият период не ми е връчвана покана, призовка или прочее да върна СУМПС в КАТ. На същият адрес ми е връчено НП. Пак на същият адрес изтърпявам наложено наказание - "пробация" - задължителна регистрация по адрес, както и периодични срещи с пробационен инспектор от ГД "ИН". Казвам го с идеята, че вероятността да не бъда открит на адрес е никаква.

Ако искането за прекратяване е основателно - какви мерки трябва да предприема от тук на сетне? Трябва ли да се обърна директно към директора на ОД на МВР по регистрация? Кой орган трябва да сезирам, ако от КАТ откажат да ми върнат СУМПС?

Благодаря предварително.
hellmad
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Окт 2013, 18:35

Re: Основание за прекратяване

Мнениеот hellmad » 22 Май 2015, 13:28

Явно ще трябва сам да си отговоря, което е малко натъжаващо при толкова много юрисити.

След като говорим за съдебно решение и пробация, явно е че чл. 78а от НК не е приложен, което би следвало да не класифицира наказанието като административно, от което следва, че е неприложим ЗАНН, а НК.

Силно се надявам някой мислещ да сподели мнение.

п.п. Искам тълкуване, не безцелно цитиране на кодекси и закони. Имам интернет, имам ги и на хартиен носител :)
hellmad
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Окт 2013, 18:35

Re: Основание за прекратяване

Мнениеот bobi9 » 22 Май 2015, 14:45

НЕ знам дали е жалко,но по същество трябва да се има в предвид следното. КАТ не е страна в производството. Съответно от кога ще ззапочнете да си изчислявате сроковете,зависи кога прокуртурата е уведомила пътна полиция за влязлата в сила присъда. От тогава можете да почнете да броите с пръстчета,защото до момента в който не бъдат уведомение,обективно няма,как да знаят,че има постановено такова решение. За това ви съветвам да отидете и да си върнете книжката с 1 протокол за доброволно предаване,за да не се окаже,че ще има още доста да почакате. Праивлно сте се ориентирал,давността,която гледате не е в ЗАНН а в НК. 3г.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Основание за прекратяване

Мнениеот eurolinker » 22 Май 2015, 15:11

hellmad написа:Явно ще трябва сам да си отговоря, което е малко натъжаващо при толкова много юрисити.

Защо да е натъжаващо? Много са юристите, но никой няма задължение да коментира или да дава отговори. Такива има къде, кога и защо да се дават.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Основание за прекратяване

Мнениеот hellmad » 22 Май 2015, 18:18

Благодаря на отзовалите се.

До bobi9: Пиша в първо лице, ед.ч. понеже иначе става много неразбираемо - кой, какво, защо. КАТ са оведомени, но според тяхната администрация - наказанието не е влязло в сила. От друга страна - в СР е написано ясно, че същото тече от влизането на СР в сила, т.с. с одобряването на извънсъдебното споразумение м/у прокуратурата и процесоланият представител на обвиняемия. Недоумение буди в мен твърдението КАТ, в което се върди, че наказанието не се изтърпява, като вероятна причина е чл.190, ал.2 от ЗДвП. Благодаря за пост-а. В него намирам ако не точни,то поне достатъчно насочващи отговори.

eurolinker написа:
hellmad написа:Явно ще трябва сам да си отговоря, което е малко натъжаващо при толкова много юрисити.

Защо да е натъжаващо? Много са юристите, но никой няма задължение да коментира или да дава отговори. Такива има къде, кога и защо да се дават.


По принцип репилката "натъжава ме" е шега, чиятно няснота е моя грешка. От друга страна винаги съм смятал, че интернет форумите са създадени за взаимопомощ. Ако целта на всяка една консилтация е печалба - то нека се направи членска вноска за ползване услугите на сайта... като в спедитор-а например.
В никакъв случай не целя конфронтация или нападки към когото и да е. Следя форума от много време, и до някаква степен част от членуващите тук ми вдъхват увереността, че образованието не е само диплома.
hellmad
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Окт 2013, 18:35

Re: Основание за прекратяване

Мнениеот hellmad » 23 Май 2015, 17:55

http://www.admsudhaskovo.org/2010/jan_m ... a62-10.htm - в това съдено решение съда се оповава на ЗАНН.

Защото е приложен чл. 78а или защото самото наказание "лишаване от право ..." по същество е административно наказание?
hellmad
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Окт 2013, 18:35


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron