начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Охранителни камери

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Охранителни камери

Мнениеот lussoni » 06 Май 2015, 11:18

Не намерих подобна тема. Как се процедира при отказ да ти предоставят запис от охранителна камера за определен ден и час? Моля ги от 2 дена с днес 3 и отказват под предлог, че шефа знаел, а пък шефа -трябва-
ло да извика техник.
lussoni
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Ное 2014, 09:21

Re: Охранителни камери

Мнениеот kpts_ » 06 Май 2015, 14:52

Вие в какво качество ги молите?
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Охранителни камери

Мнениеот lussoni » 06 Май 2015, 18:17

В качеството на факта, че аз живея в тази кооперация и би трябвало след като ме снимат по 24 часа на ден да ми предоставят записа от една камера.
lussoni
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Ное 2014, 09:21

Re: Охранителни камери

Мнениеот TheOldMan » 06 Май 2015, 20:50

lussoni написа:В качеството на факта, че аз живея в тази кооперация и би трябвало след като ме снимат по 24 часа на ден да ми предоставят записа от една камера.

Доста странно изявление... ако сте ми съсед и дойдете с тоя тон да си поискате нещо... дали пък ще ви го дам?
"Съседе, аз те гледам как стоиш по цял ден на балкона и си водиш записки в някакъв тефтер. Настоявам да ми предадеш тефтера да се запозная с него..." Знайш ли къде ще те пратя?
И не - няма разлика между това да те снимат и да си водят записки. А може да не водя записки, може да скицирам в картинки това което виждам. Мога и да диктувам на диктофон наблюденията си.
Записа/записките са си лично мои и е въпрос на добра воля да ги предам на някой (изключвайки орган на властта носещ съответния документ подписан от съдия).
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Охранителни камери

Мнениеот lussoni » 07 Май 2015, 06:55

Не искам да се заяждам, но както вече писах: бяха помолени. Когато е извършено действие срещу твое имущество, не е ли нормално да поискаш записа от камерата?
lussoni
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Ное 2014, 09:21

Re: Охранителни камери

Мнениеот TheOldMan » 07 Май 2015, 07:52

Бяха помолени, а те културно са отклонили молбата. Край, финито.
Сега варианта е органи, оправомощени от закона да извършват следствени действия да се заемат и по "каналния ред" да ИЗИСКАТ записите на камерите, Не да помолят, а да изискат.
Вие нямате правомощия да изисквате, а съседите ви нямат задължение да ви предадат каквото и да било. Ако сте разбрани съседи биха могли на добра воля да ви покажат нещо, но ако не искат ... нищо не ги задължава да го правят. Не виждам защо задавате въпроса "защо не се разбирам със съседите си" в юридически форум.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Охранителни камери

Мнениеот lussoni » 07 Май 2015, 08:02

Благодаря.
lussoni
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Ное 2014, 09:21

Re: Охранителни камери

Мнениеот chinchilla » 10 Май 2015, 18:35

Ако си потърпевш, жалба в РУ, че са те ограбили, обряли, откраднали бурканите, или каквото е там. Съответния ОР в районното праща официално писмо с молба до съседа да предостави записите на дата......час от - до и тогава съседа евентуално дава записите.
При мен в офиса идват от първо през седмица с такива писма да искат записи....от 10 искания получават 2-3. Останалите се отказват под предлог, че искат запис от 50 камери за разстояние от 18:00 - 23:00 примерно. Това е около 200 гигабайта записи от ДВР-а.... кой ще ми плати
100 диска ?!?
Друга причина за отказ е, когато шефа просто каже - у-вата са били профилактика, нямаме записи, или вече ги изтрихме, ние записи пазим 30 дни.
Аз вкъщи съм с видеофон, който записва на хард 500 мб. Видеофона се задейства от движение, не от звънене..на първи етаж съм, сещай се колко хора минават и 500 мб как се пълнят за седмица. За чии да ги пазя, дори не ги гледам, напарво трия
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron