начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 19 Апр 2015, 20:45

Това със заверките е пушек, който ще отлети яко дим. На никой здравомислещ адвокат не му трябва такъв "таралеж в гащите" - правното задължение с този вид удостоверителни функции. :lol: :lol: :lol:
Някъде бях писала, но не тук, по този въпрос. Както е казал народът: "Пилците се броят на есен".

П.П. Здрасти, Доки,
Мога да мога, мога и да не мога, но за теб - винаги ще мога. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот doc03 » 19 Апр 2015, 21:05

:)
Просто доста се залитна по тези заверки, забрани, как нацията трябва да мисли за забогатяването на шепа хора, (на които лично аз нямам доверие), и пр. ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот barakuda » 19 Апр 2015, 23:47

Е, а на всички адвокати щом имаш доверие.... Пък хвани един, да те заведе или изпрати при нотариус, да свършиш същата работа с пълномощното за 6 лева.

Пак пускате мъгла, и дебелия и той; казвам ви, ще се появят кантори за заверки на всеки ъгъл. С всички последствия от това, и най- маловажното за обществото последствие ще бъде таковането на м------а на нотариалната гилдия.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 20 Апр 2015, 00:05

Ти май не се усещаш, че правиш отчаян опит да плашиш "гаргите". :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 20 Апр 2015, 00:26

Мисля залитате в посока ненужна. Същественото не е кой, колко е забогатял/ ще забогатее, респективно при цялото уважение - не се вълнувам дали нечия майка ще плаче, а да се признае публично, че дори да се предоставят такива правомощия на адвокатите ще има строг регламент ( какъвто и за нотариусите) - изисквания по отношение помещение за архив, каса, отчетност, регулярни проверки, доказване, ако се наложи и налагане на дисциплинарни наказания, лишаване от права.
Освен всичко останало по НК.

За данните- нека бъдем честни: съд, нотариус, предполагам и ЧСИ ( защото последните нямат нормативна уредба за достъпа, ако се не лъжа)- всички имат достъп до тях, но при строга отчетност ( системата е така написана - кой, кога, къде и какво е проверявал). Периодично се контролира от МРРБ основанието за осъществения достъп , като се представят доказателства, кой, за какво се е интересувал. Не докажеш ли нужда- горят ти правата за определен срок ( мисля при нотариусите, при съда е малко размита история).
Няма причина да се смята, че адвокатите ще бъдат галеници на съдбата и за тях тея неща няма да важат.

barakuda написа:да свършиш същата работа с пълномощното за 6 лева.

Не става, човек- аз лично бях развеселена, когато ми го разказа ( знам, че доктора пали от четвърт оборот, когато е убеден в правотота си- да не се обижда!). Не може нотариусът да не иска да завери предварително подготвено пълномощно ( да кажем от мен), а те препраща в съседна стая, където колега ( или един Господ знае, какво), преписва това, което си представил променяйки словореда на две думи срещу скромните 20лв. И две заверки по 6лв.- те ти общо 32( в к`ви бакалски сметки влязох 8) ).

А, има нотариуси, които не изповядват сделки, ако проектите на НА не са написани от тях.
Има и такива, които работят само от 10 до 12ч.
Да не споменавам, че столицата не е център на Вселената и по различните краища на страната всеки нотарус таксува изписването на проекта по тарифата им( което е и правилно де, но би било чудесно да даваха и разходооправдателен документ за тази дейност, за да може един ден ние, гадните шмекери :) , да търсим правата на доверителите си...).
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот doc03 » 20 Апр 2015, 01:24

bird_of_paradise написа:... знам, че доктора пали от четвърт оборот...

... паля ... дори само да видя ключа, а понякога - и от свежия въздух :wink:
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 14 Май 2015, 11:14

http://m.legalworld.bg/44386.krajno-vre ... taksi.html
Крайно време е да се извърши корекция на нотариалните такси, заяви председателят на парламентарната правна комисия Данаил Кирилов...Кирилов използва случая, за да развие за пореден път идеята си, че от нотариалните такси трябва да се правят отчисления за нуждите на съдебната власт...

:) :arrow:
http://www.parliament.bg/bg/parliamenta ... no/ID/3662
Филип Попов: написа:Нямаме становище, нямаме справка от Министерството на финансите за дохода от нотариална дейност по години, за да съобразим вярно ли е твърдението, че 600 нотариуса получават годишно делегирано от държавата доход 700 млн. лв. Ако ме упълномощите, аз бих поискал справка от министъра на финансите, респективно от НАП по този въпрос. Защото в нотариалната такса се включва и втората нотариална такса – тази, която е за подготовка на документ, т.е. това е таксата, за която се спори, че е адвокатска работа. Така че, ако не възразявате, ще възложа на колегите експерти да изискат такава справка, за да сме готови поне по този въпрос, когато дойде евентуално момент за обсъждане.


Е...спокойствието на водата е съществено за хармонията във всяка лодка, дет` се казва и който копае дупка... знаете, да не повтарям народната мъдрост.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот eurolinker » 04 Юни 2015, 13:48

Изненадан съм, че още не сте коментирали туй - http://reg.cpc.bg/Decision.aspx?DecID=300043455, та реших да го постна. И аз да налея малко масълце в огъня, ако щете - вода в...и т.н.
КЗК недвусмислено подкрепи тезата на противниците на законопроекта.
И все пак,
КЗК само (добавка - моя) предлага на държавните органи, които участват в законодателния процес, да преразгледат подробно предложения законопроект и да го изменят в съответствие с посочените по-горе конкретни съображения на КЗК...
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 19 Юли 2015, 15:51

ivanov_p написа:Какво означава да се даде на адвокатите достъп до НБДН? Данните да станат публични!....


Да те видим сега, какво ще кажеш:
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136566825
ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР (ДВ, БР. 34 ОТ 2006 Г.)

Обн. ДВ. бр.54 от 17 Юли 2015г.

§ 1. В чл. 3 се създава ал. 5:
"(5) За осъществяване на функциите си агенцията има право на безплатен достъп до данните в регистъра на населението, поддържан на национално ниво - Национална база данни "Население"."

Кратка рекапитулация: достъп до НБДН имат общините, МВР, съд, нотариуси, ЧСИ, а сега и ДЛ към АВ.
Направо ми изглешна смешна позицията за липса на публичност, но де да знам- все ще измислиш някакъв бисер, навярно.
Апропо, би била интересна позицията и на нотариата, щото и те пищяха във фалцет по този въпрос.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 19 Юли 2015, 16:58

Това е агенция и едва ли всяка тетка от гишето ще има достъп. ЧСИ имат, но могат да правят проверка по дело и само за длъжника и роднините по права линия, сестри, братя и съпрузи. Разпечатката остава по делотоа. Аз работя с ЧСИ, с което сме близки приятели, но като поисках да снимам една такава разпечатка ми разреши. От тези разпечатки преписвам ЕГН-тата кодово, за да не загубя тефтера, а вие искате това да може да се прави за произволен брой лица от 12 хиляди човека.
Лошо няма, искайте да ви се разреши като на другите, само за страните вписани в пълномощното. Нещата вече са такива, че е достатъчно да намериш платежоспособна фирма, която не си е на адреса, за да я направиш неплатежоспособна, а вие искате това да стане и с гражданите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 19 Юли 2015, 18:28

ivanov_p написа:Това е агенция и едва ли всяка тетка от гишето ще има достъп. ЧСИ имат, но могат да правят проверка по дело и само за длъжника и роднините по права линия, сестри, братя и съпрузи. Разпечатката остава по делотоа. Аз работя с ЧСИ, с което сме близки приятели, но като поисках да снимам една такава разпечатка ми разреши. :wink: От тези разпечатки преписвам ЕГН-тата :lol: кодово, за да не загубя тефтера, а вие искате това да може да се прави за произволен брой лица от 12 хиляди човека.
Лошо няма, искайте да ви се разреши като на другите, само за страните вписани в пълномощното. Нещата вече са такива, че е достатъчно да намериш платежоспособна фирма, която не си е на адреса, за да я направиш неплатежоспособна, а вие искате това да стане и с гражданите.

По-неадекватно обяснение не си сервирал скоро. Донякъде обяснимо, след като афишира, че не си губиш времето да четеш норми, но пък имаш мнение по всеки правен въпрос.

Култово.. значи, няма проблем, че и двамата с ЧСИ системно нарушавате правна норма, щото налЕ все пак приятелство :lol: това- онова...з, че и записки си водил, онзи да ти предоставя достъп до информация, не само за Д :!: , но и за трети лица ( ако и да са роднини, те са трети лица за делото и не са страни по него)... че к`ви пълномощия и право имаш ти на този достъп? или `щото е за теб- можЬЕ, ама ако е за адвокатите-твърдо нЬЕ. Адвокатите са друга категория ( мошеници, според някаква имагинерна фикция).

Да се върна на темата- за какъв дявол им е на ДЛ от АВ достъп до ЦЯЛАТА база данни население? Щото нотариуса, като заверява договора за продажба на дялове/предприятие не е направил проверка за идентификация? Или при поемане на предприятие по чл. 60, ал.2 не е проверил данните на лицата и удостоверил к` им на наследници, подписали декларацията?
Сега, когато всеки търговец има ел. подпис, който е в държана на някой незнаен счети( да не пищят последните, защото обработват лични данни, без право на това) и с него има възможност да заяви ( от името и за сметка на търговеца) всичко пред ТР.
На ДЛР му трябват три имена и ЕГН ( информация, коато му е предоставена от заявителя` щото налЕ по образец, а образеца ги изисква и не валидира)- останалото за какъв дявол му е?
Преди години от ОС, когато водеше регистърното производство да са изисквали такъв достъп?!? Не, и работата си вървеше, но сега всеки тръгнал да пищи за достъпа, без да мисли, че достъп до него има всеки що-годе действащ адвокат, но последните искат това да бъде регламентирано :!: , не да си проверяват приятелите и приятелствата.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 19 Юли 2015, 20:03

Култовото е, че съм пропуснал едно "не", "не ми разреши". Пълномощия имам по ТР на ВСК, което твърди, че ИП не е съдебен процес, а се развива по искане на взискателят. Ако искам ще преписвам, ако искам с ЧСИ ще дзупаме хора и пеем партизански песни върху делото. Аз не съм искал достъп на взискателите до някакви данни, чета това, което е в делото, както прави и адвоката на длъжника.
Норми няма смисъл да чета, от доста време всеки съд си решава по табиета, а не по закона. Изключително рядко ми възразяват срещу заявления, но един в Тутракан отхвърли искане за неприсъствено по 422, защото в това производство такова не можело да се присъди, а в Пловдив съдийката ме натисна да постанови точно такова, въпреки, че според мен искът ми не беше доказан и бях понесъл един куп документи и искане за експертиза. Даже я попитах дали доказателствата са достатъчни, за да не ям хурката, но тя вече си пишеше нещо в тефтера. При това положение кого го е грижа за законите? Действам според съдията и винаги печеля. ѝѝимам 1-2 предстоящи, които би трябвало да загубя, но ще знам като видя съдията.

Дали адвокатите са мошеници е въпрос на гледна точка. Ако следваме общочовешките мерки са точно такива, ако следваме запетайката на закона не са. За мене са мошеници, когато вкарват в разноски клиента, когато е ясно, че ще спечеля и не са, когато го накарат да представи документи, че е платил. иначе наказателните не са, там презумпцията е необорима - прокуратурата и полицията са винаги виновни и всяка адекватна защита е богоугодна.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 20 Юли 2015, 11:48

Явно понеделник ще е ден за откровения, та да ти върна жеста- както вече знаеш за мен, ти като цесионер, се храниш двустранно от човешкото нещастие. Веднъж придобиваш нечисто вземане ( може и да е рисково, не се интересувам) от калпав кредитор ( само калпазанин не си води работите, както трябва) при минимум разход на средства ( не повече от 30%) и отпосле спекулираш с незнанието и съдбата на длъжника ( става крепостен селянин по ИД на твоя приятел ЧСИ).

Хубавото е, че в цялата тази схема сам съдът въвежда някаква справедливост.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот gkamenov » 25 Юли 2015, 19:35

И какво стана с така рекламирания и коментиран ЗКД ЗАдв ? :roll:
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Юли 2015, 20:31

Ще се приема. При умерени скорости на действие. Едно-друго и накрая каквото трябва.
За пример - в запад от нас - съседката ни, еми там нотариуси няма, едва сега ги въвежда. След дипломирането на юриста той си става адвокат и така. Всички юристи са адвокати и така. Адвокатът изповядва сделки, презаверки и други. 50 години е работила адвокатската професия за това всеки да има навреме нотариален акт.

На практика адвокатът е бил нотариус. Без някакви съмнения при това.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот bird_of_paradise » 05 Фев 2016, 11:25

Докато лудите се налудуват.... животът продължава, а баницата все повече ще се разкъсва, като за адвокатурата остава запазена територия само проц. представмителство.
Чета тези дни, че столична АК призовава за ефективна стачка на адвокатурата по НОХД, с което ще се блокира съдебната система ( ненужно, според мен), но като краен резултат да доведе до приемане на законопроекта. Не адмирирам такова извиване на ръце ( и, разбира се, няма да стачкувам), но покрай всичките зрелища в тази държава, вчера прочетох съвсем кратко съобщение от колега: Председателят на Нотариалната камара предлагал всички вписвания на промени във фирми в ТР да се извършват само от ... нотариуси" ( търсих това предложение, но не го намирам, но пък откривам, че ще се инициират промени в нормативната база, чрез които задължително да се удостоверяват не само подпис, но и съдържание на разните протоколи, обективиращи Р на ОС, т.е. таксата за това удостоверяване грубо казано "скача" в нотариалния джоб).
Ако това изявление е истина, то питам се к`во правят по въпроса разните му там юк., счетита, представители на неперсонифицирани сдружения? Така, де... ограничават им правата и на тях.
Това не ми е важно, по- същественото обаче е, че все повече имам странното усещане, че моите представители не защитават правата на гилдията.
Спим ли, се питам напоследък, и за какво по дяволите ежемесечно отчислявам такса за ВАдС? А, към тези колеги, които ходят на общо събрание в столицата, какво по дяволите правят там и защо не се обсъждат щекотливите въпроси на адвокатурата?
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 05 Фев 2016, 20:41

Вървели четирима мъдреци и един разумен и видели скелет на лъв. Първият мъдрец сглобил скелета, вторият му сложил сухожилията, третият мускулите и преди четвъртия да му вдъхне живот разумният се покатерил на едно дърво. Като оживял лъвът изял четиримата мъдреци.
Та си вървели четири професионални гилдии и Иванов и видели празни листи и химикал. Мъдрецът от адвокатската написал предложение за промени в ЗА, този на нотариусите - в ЗТР и т.н. А Иванов си казал: "Бягайте крачка да бягаме, че ако остана и аз ще умра от глад с тях!"
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот thebeast » 05 Фев 2016, 21:24

Явно някои ще стават политици... :roll:
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот sterster » 05 Фев 2016, 21:48

ТОВА важи за парламента-новите закони и нароооооооодаааа :evil: :evil: :evil: :evil:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2016, 17:37

ivan_lawyer написа:За пример - в запад от нас - съседката ни, еми там нотариуси няма, едва сега ги въвежда. След дипломирането на юриста той си става адвокат и така. Всички юристи са адвокати и така. Адвокатът изповядва сделки, презаверки и други. 50 години е работила адвокатската професия за това всеки да има навреме нотариален акт.

На практика адвокатът е бил нотариус. Без някакви съмнения при това.

Едва ли там обаче във всеки ВУЗ има юридически факултет.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

ПредишнаСледваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron