начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Решение по обжалване на НП - срокове ?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот chinchilla » 12 Апр 2015, 19:27

Има ли някакви срокове, в които СРС трябва да се произнесе с решение по обжалване на НП ? Питам, защото едно обжалване вече 4 месеца няма решение, а другото 6 месеца.
Почти всеки ден проверявам на този сайт

http://srs.justice.bg/srs/ - който ме прехвърля тук - http://legalacts.justice.bg

Христос Воскресе впрочем.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот jorko_gt » 12 Апр 2015, 19:36

На сайта на СРС не разчитай, звъни направо в деловодството на състава, а и като стана въпрос за време аз чакам едно решение от повече от 2 г. след последното заседание... :roll:
jorko_gt
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 31 Яну 2013, 14:50

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот emolex » 13 Апр 2015, 08:51

Аз съм в подобно положение, но не се притеснявай - карай си с обжалваното НП - не съм имал проблеми с КАТ. Ако ти си имал - моля сподели, за да съм подготвен.
Пуснал съм една тема пак тук: "Давност на нарушение ЗДвП при обжалвано НП" - ако някой сведущ реши да коментира - ползвай съветите му и ти.
emolex
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Ное 2013, 18:04

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот chinchilla » 13 Апр 2015, 09:00

emolex написа:Аз съм в подобно положение, но не се притеснявай - карай си с обжалваното НП - не съм имал проблеми с КАТ. Ако ти си имал - моля сподели, за да съм подготвен.
Пуснал съм една тема пак тук: "Давност на нарушение ЗДвП при обжалвано НП" - ако някой сведущ реши да коментира - ползвай съветите му и ти.


Не, с КАТ не съм имал проблеми до момента ( 4 месеца почти вече ), не са ме спирали всъщност. Но и не мисля, че ще имам проблеми. Все пак чакането ми писна. Няма ли законоустановен срок някакъв ?
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот kolegat » 13 Апр 2015, 09:46

chinchilla написа:Има ли някакви срокове, в които СРС трябва да се произнесе с решение по обжалване на НП ? Питам, защото едно обжалване вече 4 месеца няма решение, а другото 6 месеца.
Почти всеки ден проверявам на този сайт

http://srs.justice.bg/srs/ - който ме прехвърля тук - http://legalacts.justice.bg

Христос Воскресе впрочем.


Посочи ми на кои състави са ти делата, за да ти кажа горе-долу в какъв срок да си очакваш решенията. По принцип срокът е 1 месец, но той е само инструктивен. Общо взето от 50 наказателни състава в СРС този срок се спазва от не повече от 5-6 състава. На този сайт не разчитай, защото на него се качват решенията само на някои състави и то не всичките им решения.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот chinchilla » 13 Апр 2015, 12:55

Опаа, хвана ме на тясно. Знам им номерата, но съставите - не.
Апропо, единия съдийски с-в беше с председател Е. Куртева
Другият..... не го помня

При уважаемата г-жа Куртева съм имал и предишни дела, помня името и, защото това е съдия, който според моето мнение скромно е невероятен професионалист, не таи абсолютно никаква злоба към подсъдимия ( защото бях такъв при предишните си дела при нея )
По ирония на съдбата, тя ме осъди на пробация по 343 , по акта написан ми от КАТ, който акт обжалвах и като жалбоподател тя се падна съдия. Освен това, тя ми направи и кумулация по 23 двадесетина дни след произнасянето на присъдата ми пробация.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот kolegat » 13 Апр 2015, 23:08

chinchilla написа:Опаа, хвана ме на тясно. Знам им номерата, но съставите - не.
Апропо, единия съдийски с-в беше с председател Е. Куртева
Другият..... не го помня

При уважаемата г-жа Куртева съм имал и предишни дела, помня името и, защото това е съдия, който според моето мнение скромно е невероятен професионалист, не таи абсолютно никаква злоба към подсъдимия ( защото бях такъв при предишните си дела при нея )
По ирония на съдбата, тя ме осъди на пробация по 343 , по акта написан ми от КАТ, който акт обжалвах и като жалбоподател тя се падна съдия. Освен това, тя ми направи и кумулация по 23 двадесетина дни след произнасянето на присъдата ми пробация.


Напълно споделям мнението ти за съдия Куртева. Тя е наистина Човек. Нещо, което може да се каже за изключително малък брой съдии в милото ни Отечество. За твое съжаление, обаче, не е от най-бързите в писането на решения по АХ-та. Минимум 6 месеца.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот kolegat » 13 Апр 2015, 23:10

jorko_gt написа:На сайта на СРС не разчитай, звъни направо в деловодството на състава, а и като стана въпрос за време аз чакам едно решение от повече от 2 г. след последното заседание... :roll:


А ти сигурно си на 14-ти състав...
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот jorko_gt » 14 Апр 2015, 07:23

9-ти :roll: ... а и когато съм проверявал на място, служителките изобщо не се учудват като погледнат в тетрадката
jorko_gt
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 31 Яну 2013, 14:50

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот kolegat » 14 Апр 2015, 09:35

jorko_gt написа:9-ти :roll: ... а и когато съм проверявал на място, служителките изобщо не се учудват като погледнат в тетрадката


Да, тя също не е от най-бързите. Макар че за нея 2 години ми се струват много. Сигурно делото ти е забутано някъде и го е прескочила по невнимание. Катаджийските дела са тънички, та е напълно възможно да се е загубило покрай дебелите ОХ-та :D
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот chinchilla » 14 Апр 2015, 15:05

Другото ми дело беше Ноември месец в залата ххА - влизаш СРС, по стълбите на горе има 2-3 зали 1 или беше 16А, или 17А ( тази точно срещу стълбите. Съдията беше младолик нисичък с кестенява коса сресана назад, говори тихо) Ако на 93 с-в председателя отговаря на описанието, значи е бил този състав.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Решение по обжалване на НП - срокове ?

Мнениеот jorko_gt » 14 Апр 2015, 15:54

kolegat написа:
jorko_gt написа:9-ти :roll: ... а и когато съм проверявал на място, служителките изобщо не се учудват като погледнат в тетрадката


Да, тя също не е от най-бързите. Макар че за нея 2 години ми се струват много. Сигурно делото ти е забутано някъде и го е прескочила по невнимание. Катаджийските дела са тънички, та е напълно възможно да се е загубило покрай дебелите ОХ-та :D

Дано не си прав, че ако се е присламчило към някое по-дебело например и сега кисне в архива :roll: ... иначе какво би казал за 4-ти с-в ? :wink: :shock:
jorko_gt
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 31 Яну 2013, 14:50


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron