начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 13 Мар 2015, 16:48

Колеги, моля не ме убивайте с камъни за въпроса, който ще задам, но от години не откривам еднозначен отговор: Времето, през което е ползван отпуск за отглеждане на дете, зачита ли се за юридически стаж, в случай че по време на излизане в отпуск лицето е назначено за юрисконсулт? Предварително благодаря ако някой пожелае да отговори и успех на всички в конкурса.
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот yanev1643 » 13 Мар 2015, 16:52

buminkaa написа:Здравейте колеги, да се включа и аз ще ходя на семинара организиран от Център по европейско......
Сигурно ли е, че на изпита ще могат да се ползват принтирани закони и практика, защото си спомням, че на държавните изпити беше забранено с мотив, че освен пратка може да си разпечаташ и теория.
Какво е специалното на свидетелството за съдимост, че изрично пише да отговаря на чл. 8, т. 4 ЗННД, в самото свидетелство освен " не осъждан" трябва ли да пише нещо по различно


трябва да пише че не си реабилитиран/а и че важи за конкурс за нотариуси, кажи им, че трябва да отговаря на чл.8, т.4 зннд те в бюро съдимост знаят/или поне трябва да знаят/
yanev1643
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Ное 2014, 10:54

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот yanev1643 » 13 Мар 2015, 16:56

А за законите и практиката...могат да се използват купени или разпечатани...само да няма писано по тях, поне така беше 2008г. на конкурса. Преди да те пуснат в залата се чакаше на една дълга опашка и всичко каквото носиш се преглеждаше лист по лист. :)
yanev1643
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Ное 2014, 10:54

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот trifon_ivanovv » 13 Мар 2015, 20:58

Колкото да свидетелството за съдимост, освен, че пишат, че е за конкурс за нотариуси, друго отказват да пишат. Казват, че било достатъчно. Нз. На вас как ви го направиха?
trifon_ivanovv
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 05 Юли 2013, 19:52

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот buminkaa » 13 Мар 2015, 23:17

На мен също ми отказаха да впишат каквото и да е в свидетелството. Говорих с МП и от там казват,че задължително трябвало да пише и независимо от реабилитацията. Трябвало да ги накарам да го напишат, но как......
buminkaa
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Мар 2015, 15:07

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот tralala123 » 14 Мар 2015, 00:51

Здравейте колеги, имам въпрос относно медицинското удостоверение, от къде се вади от психото ли както беше за конкурса за младши магистрати или от личния лекар?
tralala123
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Фев 2014, 19:08

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот nicki_bel » 14 Мар 2015, 11:08

tralala123 написа:Здравейте колеги, имам въпрос относно медицинското удостоверение, от къде се вади от психото ли както беше за конкурса за младши магистрати или от личния лекар?

Медицинското удостоверение за психично здраве се вади от съответния център ( за психично здраве) след беседа със специалист-психиатър и струва 15 BGL. Медицинското удостоверение по т.11 от заявлението се издава от личния лекар.
Искам още веднъж да помоля някой да каже има ли някяква форма за декларацията по чл. 8 ал.1 т.5,6 и 7 ЗННД, както и тази че кандидата има само българско гражданство- т.4 от Заявлението?
nicki_bel
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Мар 2007, 18:53

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 14 Мар 2015, 15:19

Относно декларациите, мисля че щом не е предоставен образец, няма специфични изисквания.
Направих бланки, но не мога да ги кача като файл. Ето текста ако някой се интересува:

ДЕКЛАРАЦИЯ


Долуподписаният(ата) ………………………………………………………………..,
с ЕГН …………………….., притежаващ документ за самоличност ………………...…….,
изд. от ……………….…… на ……………………., с постоянен адрес: …………………...
…………………………………………………………………………………………………...

ДЕКЛАРИРАМ:
1. Нямам друго гражданство, извън българското и гражданство на държава – членка на Европейския съюз, на държава – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство, или на Конфедерация Швейцария.


Известно ми е, че за декларирани от мен неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.



Гр. ………………….
Дата: ………………. Декларатор: ……………….



ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 8, ал. 1, т. 5, 6 и 7 от ЗННД

Долуподписаният(ата) ………………………………………………………………..,
с ЕГН …………………….., притежаващ документ за самоличност ………………...…….,
изд. от ……………….…… на ……………………., с постоянен адрес: …………………...
…………………………………………………………………………………………………...

ДЕКЛАРИРАМ:
1. Не съм лишен/а от правоспособност на нотариус;
2. Не съм лишен/а от правото да упражнявам адвокатска професия или търговска дейност;
3. Не съм в производство по несъстоятелност, не съм невъзстановен в правата си несъстоятелен и не съм осъждан/а за банкрут.


Известно ми е, че за декларирани от мен неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.



Гр. ………………….
Дата: ………………. Декларатор: ……………….
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 14 Мар 2015, 15:33

amarant написа:Вече е качено и заявлението!
Уважаеми колеги, поздравявам всички с настъпването на това "изключително" и дългоочаквано събитие! Даже намирам, че мигът е исторически, надали има друг конкурс който да се случва през седем години :lol: Дали ще стигна твърде далеч, ако предположа че с тази переодичност на конкурса, може и да не дочакаме следващ такъв......
И тъй като конкурсите за нотариуси са такава рядкост в нашето битие е грехота да не се включим масово в мероприятието.
А сега по-конкретно, може ли да попитам, какво се разбира под документ за месторабота и какъв документ мислите да представите? Предварително благодаря ......


И аз се чудех конкретно за този документ. Аз мисля да представя заповедта си за назначаване. Там има данни за работодателя и за местоработата.
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот retro_classics » 14 Мар 2015, 20:58

За нямащите време да се подготвят за предстоящия изпит за нотариуси, предлагам пълна разработка на темите. Разработила съм всичките 50 /петдесет/ въпроса посочени в Наредба № 36 за условията и реда за провеждане на конкурса за нотариуси и актуализирани с уредбата към 2015г. Разработвам ги от няколко месеца. Работила съм като помощник-нотариус няколко години и съм се съобразила и с практиката по някои от въпросите. Темите съм ги разработвала за себе си, тъй като мислих да кандидатствам на предстоящия конкурс. Обемът им е 378 листа. Цена – 100 лева. Гарантирам, че разработката ще Ви свърши чудесна работа. Материята е доста обемна и е пръсната в различни нормативни документи. Това ще Ви отнеме доста време за търсене, отсяване на информацията и подготовка. Моята разработка е в напълно синтезиран вид. Направо за четене и бърза подготовка в електронен вариант, за да можете ако желаете и вие да си добавяте информация върху тях. За повече информация: Мобилен: 0888 26 99 05 или на мейл: temi_konkurs@abv.bg. Успех на всички, които ще вземат участие в конкурса !!!
retro_classics
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Фев 2015, 14:53

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот yanev1643 » 15 Мар 2015, 21:19

Няма образци на декларациите. Декларацията по чл.8, т.5,6и7 я направих като alina. Декларацията за гражданство я направих така: Декларирам, че: Съм гражданин на Република България; Постоянно живея в Република България и НЯМАМ ДРУГО ГРАЖДАНСТВО.
yanev1643
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Ное 2014, 10:54

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот kmonev » 16 Мар 2015, 11:54

Сигурно ли е че може документите да се подадат чрез куриер ? Еконт имат такава опция, вкл да получат и вх.№, но дали е възможно ?!?
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 17 Мар 2015, 17:16

Декларацията за гражданство на yanev1643 наистина по-добре звучи от моята :)
Тъй като няма изискване да се подават лично документите, няма пречка да се изпратят по куриер. Според мен за успокоение е добре да се изпратят с обратна разписка или искане за входящ номер и при изпращането да се напише за какво са документите.
Относно свидетелството за съдимост - отказали са вероятно, защото се избира с отметка дали лицето е осъждано или не, т.е. няма къде да се добавя текст. Няма проблем обаче изискуемият текст да бъде добавен в полето, където се пише за какво да послужи свидетелството за съдимост.
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот peregrina » 18 Мар 2015, 12:02

Колеги, как беше на семинара? Решаваха ли се казуси? :roll:
peregrina
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 04 Мар 2015, 11:10

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот michoni » 18 Мар 2015, 16:57

buminkaa написа:На мен също ми отказаха да впишат каквото и да е в свидетелството. Говорих с МП и от там казват,че задължително трябвало да пише и независимо от реабилитацията. Трябвало да ги накарам да го напишат, но как......


Може би вече повечето колеги са разбрали, но все пак да кажа какво научих току-що от Бюро съдимост-Варна - говорили са с МП и са уточнили, че няма нужда да се вписва, че лицето не е реабилитирано. Така че, свидетелствата си остават само с "не е осъждано".
michoni
Потребител
 
Мнения: 174
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:07

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот yanev1643 » 18 Мар 2015, 20:10

peregrina написа:Колеги, как беше на семинара? Решаваха ли се казуси? :roll:


Амиии не останах очарован. Нямаше никакви казуси. Само теория и то по някои от темите открито си казаха, че почти няма шанс да се паднат на писмения. Като въпросите за нотариалната кантора, какви книги и регистри водел нотариуса, какви такси събирал и т.н. От друга страна въпросите за собствеността, придобивната давност, реституцията, представителството, вписванията и др. така или иначе трябва да се четат, а тук бяха представени в сбити, съществени лекции с акцентиране на важната съдебна практика, което само може да е от полза. Но все пак надявах се на обсъждане и решаване на казуси, а такова изобщо нямаше. :cry:
yanev1643
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 25 Ное 2014, 10:54

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 19 Мар 2015, 10:56

Питане относно документа за месторабота: Нередно ли ще бъде ако се представи служебна бележка от работодателя - оригинал?
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот michoni » 19 Мар 2015, 12:07

alina_ написа:Питане относно документа за месторабота: Нередно ли ще бъде ако се представи служебна бележка от работодателя - оригинал?


Да, и аз това се чудех, тъй като в момента съм действащ адвокат и от АК ми издадоха единствено служебна бележка, че съм вписана от еди коя си година там. Казаха ми, че било достатъчно за конкурса. Аз също смятам да я изпратя в оригинал, тъй като е документ, който винаги мога да си взема отново. Предпологам, че нотариално заверените преписи са за трудови книжки и др.подобни, които няма как да изпратиш в оригинал.
michoni
Потребител
 
Мнения: 174
Регистриран на: 10 Апр 2006, 14:07

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 19 Мар 2015, 17:41

Да и аз мисля да си представя бележката в оригинал. Надявам се да не се издребнява чак дотолкова, че да не приемат тези документи.
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

Re: КОНКУРС ЗА НОТАРИУСИ 2014-2015

Мнениеот alina_ » 19 Мар 2015, 17:50

А някой да си е сменял личната карта наскоро - всички документи са ми със старата.
alina_
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Мар 2015, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron