начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Дискусии и предложения по проекти за закони


Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 27 Яну 2015, 20:51

gkamenov написа:Мели,това решение на ВКС ще се ползва от противниците на законопроекта.И то доста умело.

Дали..., ама се съмнявам. :wink:
Като чета постните аргументи на част от "противниците на законопроекта", дълбоко се съмнявам в уменията им. :D

П.П. Ако ме питаш, нЕмаше нужда тук да "просваш" това "бельо". Отдавна съм го прочела и смляла, и не само аз.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот crossbike » 27 Яну 2015, 21:17

Не разбирам за какви противници говорите?
Разни замодейци без образование, разни "образовани" невъзможици дето изпита за адвокатите им е сложен, разни Ора ООД-таджии без китап ама със "знания" около правната наука...

Тия "големи" "протовници", не са против законопроекта, те са против вселената!
Що им отговаряте?
На мен са ми прорачни.
Последна промяна crossbike на 27 Яну 2015, 21:25, променена общо 1 път
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 27 Яну 2015, 21:25

crossbike написа:Не разбирам за какви противници говорите?
Разни замодейци без образование, разни "образовани" невъзможици дето изпита за адвокатите им е сложен, разни Ора ООД-таджии без китап ама със "знания" правната наука...

Тия "големи" "протовници", не са против законопроекта, те са против вселената!
Що им отговаряте?
На мен са ми прорачни.

Тъй де. Гоше нещо му стана. Колкото до мен, аз се забавлявам. Разтоварвам напрежението от тежките ми дела и ежедневни задачки. :lol: :lol: :lol:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот kodeks » 27 Яну 2015, 21:37

crossbike написа:Не разбирам за какви противници говорите?
Разни замодейци без образование, разни "образовани" невъзможици дето изпита за адвокатите им е сложен, разни Ора ООД-таджии без китап ама със "знания" около правната наука...

Тия "големи" "протовници", не са против законопроекта, те са против вселената!
Що им отговаряте?
На мен са ми прорачни.


Не искам да ти се "бутам между шамарите" :mrgreen: , ама като гледам никой не е срещу законопроекта до тук в темата.. просто се коментират текстовете, поне аз правя това, къде било на "прост български" , къде не. Прав или не , знаеш ,че 5 юриста - 10 мнения. А колкото до противници на законопроекта имаше и то не Форумни , а реални - имаше становище на Нотариусите срещу закона. А смятай ,че щом има такова, при положение на това ,че са внесени такива текстове, задължително ще има техен отпор. А можеше да е много по - лесно...
Последна промяна kodeks на 27 Яну 2015, 21:39, променена общо 1 път
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот crossbike » 27 Яну 2015, 21:38

На мен най-тежките дела ми идват вечер, не че се хваля, оплаквам се, направо къртя...хахахахаха...

Кво им обръщаш внимание?

А ако знаеш колко народ се е превърнал и в "лекар"...направо професори...всичко им е ясно...скоро и там ще има кардинални промени в законодателството...
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 27 Яну 2015, 22:24

Нивото на предложените промени в закона е такова, че не може да се коментира сериозно.
Ние сме част от една общност в която има регламент за формата на краставиците и беше редно вносителите да се сетят, че няма как в ЕС да са пропуснали да регламентират и обхватът на всяка една професия. Това е направено с общата класификация на икономическите дейности в Европейските общности (NACE), установена с Регламент №3037/90 (2), част от която е NACE Rev.2, известен в България като Класификация на икономическите дейности (КИД 2008):

http://www.kik-info.com/files/KID-2008.pdf

В позиция 69 "ЮРИДИЧЕСКИ И СЧЕТОВОДНИ ДЕЙНОСТИ" е дадено легално определение на юридическата дейност, която е разделена на такива дейности, извършвани от адвокати, членове на адвокатската колегия или под техен надзор, и тези дейности са: правно представителство на една от заинтересованите страни пред съдилища или други съдебни органи изразяващи се в консултации и представителство по граждански и наказателни дела и по трудово-правни спорове.
Извън тази дейност, изрично определена като извършвана от адвокати, членове на адвокатската колегия или под техен надзор има и общи консултации, изготвяне на юридически документи, които включват: изготвяне на документи по учредяване, регистрация, пререгистрация на дружества и компании, споразумение за съдружие; патентно и авторско право; изготвяне на нотариални актове, завещания, пълномощни, търговски договори, брачни договори и други, както и други дейности на нотариуси и арбитри.

Лично аз, ако законът се приеме и наистина разгони всякаква конкуренция, ще набия врат като регистрирам сайт или мобилно приложение по което ще правя всичко описано в предложението за промяна на закона на 20% от цената на по тарифата. Къде ще е регистриран сайта и банковата сметка в момента не знам, но ще е в Азия или Ю.Америка, живял съм на двете места. Естествено няма да се гърбя аз да мисля, техниката е такава, че за секунди работата ще се разпределя между всеки желаещ да я свърши за 10% от парите в тарифата.
За съжаление нищо от това няма да стане и ще трябва до пенсия да събирам пари от длъжници без чувство за отговорност и граждански дълг. Няма да стане, защото дори закона да мине, няма да оцелее. В другата тема са споменати едни големи международни компании, които ще го разкостят при първата глоба, за да се сбъдне пророкуваното:

"Работата по промените на ЗА е недомислена, зле започната, нескопосано ръководена, която по задължение ще свърши със скандал и ще послужи само за позорна регистрация на печалните си герои от ръководството на Колегията".

Мели, между другото давам правни консултации, очевидно без такива няма да минете, това е трудна материя. Не съм скъпчия, ще ми платите колкото сте обещали на всеки един от депутатите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Яну 2015, 22:57

Тези, които не са адвокати - не носят отговорност.

Иначе всеки може да си дава каквито иска съвети.

Не е нещо негативно да си неразтворен парашут.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот kodeks » 27 Яну 2015, 23:07

ivan_lawyer написа:Тези, които не са адвокати - не носят отговорност.

Иначе всеки може да си дава каквито иска съвети.

Не е нещо негативно да си неразтворен парашут.


:) то защото адокватите такава отговорност носят, че просто да не повярваш... нали. Не ми говори за отговорност, щото познавам такива които ще ти вземат 1000 лева за едно дело , нищо няма да свършат, ще обвинят Съда и ще имат още клиенти. И практикуват от 10г. по този начин , а до сега не съм видял да понесат някаква отговорност , макар и минимална! Отговорноста е май , само ако не си платиш няколко вноски членски внос .... направо отговорноста е невероятна!
Я да поговорим за отговорности! а?
Ами прокуратура, разследване и Съд.... ? Малка ли е тяхната отговорност, че за 2 подписа "накриво", може да си осъдят и уволнят от работа, а точно на такива хора , няма да им признават стаж за вписване ... те които раобтят по всяко дело под "страх от наказателна отговорност" Така ,че за лицемерната отговорност , айде моля, че ми е писнало от "високопарни слова".
А адвоката влиза в съдебно заседание изсипва куп лъжи и шиканира , по наказателните дела , за да си измъква клиентелата ... къде е неговата отговорност ? а? - никъде! А ,че се уговаряте по наказаелните дела преди залата какво да лъжете вътре а ? което е подбуждане към лъжесвидетелстване ? Там отговорност има ли ? НЕ! - и всичко това само , защото на някой е платен тлъст хонорар и трябва да го заработи, замазвайки очите на клиента, с разни "панаири" в залата , да си каже той видиш ли , колко е добър адвоката , как се кара с прокурора , че и със съда спори.. а всъщност , човека не рабира и грам от това , което става вътре и в крайна сметка - отнася присъда! или като си шашкате клиентелата показвайки им колко много е наказанието по НК ехеееее до 3 години.. човека изпада в стрес , и то голям , ама няма стршно аз съм добър адвокат ,ще имаш само глоба... и хоп 78А от НК - 1000 лева. А пък той съда бил длъжен да проложи това по закон, щото човека не е осъждан и няма 78А, ама човека понеже не знае - си мисли "колко добър адвокат съм хванал", пък то и без адвокат съда ще му даде глоба 1000 лева.!
.... Отговорности викаш!
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот gkamenov » 27 Яну 2015, 23:42

Melly написа:
gkamenov написа:Мели,това решение на ВКС ще се ползва от противниците на законопроекта.И то доста умело.

Дали..., ама се съмнявам. :wink:
Като чета постните аргументи на част от "противниците на законопроекта", дълбоко се съмнявам в уменията им. :D

П.П. Ако ме питаш, нЕмаше нужда тук да "просваш" това "бельо". Отдавна съм го прочела и смляла, и не само аз.


Мели,сега срещу слабата адвокатска гилдия СА АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ! Камара на нотариусите,Камара на ЧСИ,донякъде самата съдебна власт.Първите две гилдии ИМАТ ПАРИ,а който плаща той поръчва и музиката.
В съдебната власт-каквато и да е тя е и хляба,и ножа!
Министерство на правосъдието -пълна незаинтересованост,сякаш не е внесен един от най-важните законопроекти за юридичоското съсловие,ами на "Славейков" все едно е излязло новото издание на Римското право! От къде ще дойде подкрепата за този законопроект,колко от депутатите дори да са вписани адвокати реално работят като такива ??
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 28 Яну 2015, 00:18

Гоше, не си убедителен. Не съм съгласна да ме слагат под общия знаменател "слаба адвокатска гилдия". Истина е, че в колегиите мижитурстват колеги със слаба квалификация, но те не са и не могат да ни бъдат конкуренти- повярвай. Същото се отнася и до много други адвокати, доказали се със своя професионализъм. Така че, гилдията има потенциал да отстоява интересите си. :wink:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Яну 2015, 00:41

Носи се отговорност, независимо от сложността. Не е правилно да се омаловажава. Наказателните адвокати са доста различни като натури, но все пак са адвокати.

Нали Д.Корл. е автор на сентенцията: Дай ми един адвокат с писалка вместо 100 души с пушки.

Нещата се размиват, но все пак.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 28 Яну 2015, 00:57

Не си губете времето с глупости!

Упражняването на адвокатска професия е дейност по възлагане от клиент...:


Адвокатът по възлагане ли работи или по пълномощие? Как ще ме представлява някой пред съд по възлагане, нали в следващото заседание ще отида и ще се откажа от всичко казано от него? Глупендерите написали "по възлагане" за да прецакат другите, без да се замислят, че всеки съдия ще ги изхвърли с шутове от залата, ако цъфнат там с договор за поръчка вместо с пълномощно. Това е адвокатът, ти си му поверил всичко, той прави волеизявления от твое име, качва те или те сваля от въжето и затова има специален статус! Изпълнителят по възлагане говори от свое име, което обезсмисля процеса, а и носи пълна отговорност, като всеки изпълнител, ако загуби делото.От друга страна ако се напише "по пълномощие", няма как да се налапа всичко, защото него не го правиш по пълномощие, а по възлагане. В това е разликата между адвокатската и другата правна дейност, адвокатът работи по пълномощие, юристът по възлагане. В класификаторът има дейност "управление на недвижими имоти" и "друга "агенции за недвижими имоти" при които може да правиш всякакви договори и споразумения, но без "юридически дейности", т.е. въпреки че управляваш недвижимия имот не може да представляваш собственика процесуално, ще наемеш адвокат. Агенцията прави договорите и представлява страните, но не и пред съда.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivan_lawyer » 28 Яну 2015, 01:08

Пред избор сме - сигурност на оборота пред свобода на изявяването. Едни услуги ще дадат сигурност, други свободни преживявания.

Интересно кои ще са по -дългосрочни.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот gkamenov » 28 Яну 2015, 13:55

Melly написа:Гоше, не си убедителен. Не съм съгласна да ме слагат под общия знаменател "слаба адвокатска гилдия". Истина е, че в колегиите мижитурстват колеги със слаба квалификация, но те не са и не могат да ни бъдат конкуренти- повярвай. Същото се отнася и до много други адвокати, доказали се със своя професионализъм. Така че, гилдията има потенциал да отстоява интересите си. :wink:


Нямах в предвид професионални качества на един или друг колега.Имах в предвид съвсем друго,а именно,че адвокатската гилдия не може да излезе и да се пребори с другите две - нотариалната и на ЧСИ-тата.
Да не говорим,че самата съдебан власт не ни има за нищо .Това исках да кажа.
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 28 Яну 2015, 14:36

Какво означава гилдията де се бори с някой? Тя иска да им забрани да работят! Тук въпросът не е да се разреши на адвокатите да правят нещо, което досега са правили нотариусите, дружествата управляващи имоти, извършващи консултантска дейност и кой ли още не, а на последните да се забрани да продължат да работят това, което са работили досега, защото колегията е решила да разшири дейността си.

Пълномощни се дават на проектанти, преводачи, технически изпълнители и кой ли не, за да те представляват пред различни органи и получават документи от тях. Сега това адвокати ли ще го правят и кой точно адвокат ще висне 3 часа на опашката за легализации или ще цъфне в 3 сутринта пред КАТ за да ти регистрира колата? Кой ще издаде документ без пълномощно, по договор за възлагане? Може и да стане, аз не съм адвокат и не са ми ясни тези неща, ама досега все пълномощно са ми искали. Ще пробвам тези дни с договор, но пак ми се струва, че ще трябва и пълномощно. На практика договорът за възлагане ще определя "адвокатската дейност", но няма да има сила пред третото лице, а пълномощието, което задължава третото лице да издаде документа, не е адвокатска дейност и може да се извършва от всеки?!?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 28 Яну 2015, 14:43

ivanov_p написа:Какво означава гилдията де се бори с някой? Тя иска да им забрани да работят! Тук въпросът не е да се разреши на адвокатите да правят нещо, което досега са правили нотариусите, дружествата управляващи имоти, извършващи консултантска дейност и кой ли още не, а на последните да се забрани да продължат да работят това, което са работили досега, защото колегията е решила да разшири дейността си.

Пълномощни се дават на проектанти, преводачи, технически изпълнители и кой ли не, за да те представляват пред различни органи и получават документи от тях. Сега това адвокати ли ще го правят и кой точно адвокат ще висне 3 часа на опашката за легализации или ще цъфне в 3 сутринта пред КАТ за да ти регистрира колата? Кой ще издаде документ без пълномощно, по договор за възлагане? Може и да стане, аз не съм адвокат и не са ми ясни тези неща, ама досега все пълномощно са ми искали. Ще пробвам тези дни с договор, но пак ми се струва, че ще трябва и пълномощно. На практика договорът за възлагане ще определя "адвокатската дейност", но няма да има сила пред третото лице, а пълномощието, което задължава третото лице да издаде документа, не е адвокатска дейност и може да се извършва от всеки?!?

Драскач си, Пейчев, и .... нищо повече. :lol: :lol: :lol:
Поставям гриф "УЛ" :arrow: у лЕво :idea:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот crossbike » 28 Яну 2015, 14:48

ivanov_p написа:Какво означава гилдията де се бори с някой? Тя иска да им забрани да работят! Тук въпросът не е да се разреши на адвокатите да правят нещо, което досега са правили нотариусите, дружествата управляващи имоти, извършващи консултантска дейност и кой ли още не, а на последните да се забрани да продължат да работят това, което са работили досега, защото колегията е решила да разшири дейността си.

Пълномощни се дават на проектанти, преводачи, технически изпълнители и кой ли не, за да те представляват пред различни органи и получават документи от тях. Сега това адвокати ли ще го правят и кой точно адвокат ще висне 3 часа на опашката за легализации или ще цъфне в 3 сутринта пред КАТ за да ти регистрира колата? Кой ще издаде документ без пълномощно, по договор за възлагане? Може и да стане, аз не съм адвокат и не са ми ясни тези неща, ама досега все пълномощно са ми искали. Ще пробвам тези дни с договор, но пак ми се струва, че ще трябва и пълномощно. На практика договорът за възлагане ще определя "адвокатската дейност", но няма да има сила пред третото лице, а пълномощието, което задължава третото лице да издаде документа, не е адвокатска дейност и може да се извършва от всеки?!?


Почвай да мислиш за друг бизнес.
Колко пъти да ти обяснявам, че с гледане, кучето не е станало касапин.
Толкова ли е трудно да разбереш, че е невъзможно някакъв льохман без китап да се прави на зъболекар.
Поне в ЕС де...иначе в Индия може, така че...или друг бизнес или в Индия...
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот Melly » 28 Яну 2015, 15:34

Бих добавила - като.... поредният свободен електрон в пространството.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот ivanov_p » 28 Яну 2015, 15:34

Аз не искам чужд хляб! Вадя достатъчно с оскъдните си знания! Вие сте оплезели език около чуждата месарница.

Най-лошото е, че са се събрали едни негодници, които не от глупост, а от алчност са писали тези текстове. Писали са ги с ясното съзнание, че са в противоречие със закона и още по-ясното, че ще минат само при определен брой лично заинтересовани народни представители. Не ми се напъва да чета как се прави ревизия на парите, които колегията събира, но ще е хубаво да се извърши след гласуването.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Законопроект за Закона за адвокатурата - 2015г.

Мнениеот crossbike » 28 Яну 2015, 15:39

Изясни ми се...ще емигрираш в Индия, това е ясно...
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

ПредишнаСледваща

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron