начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Преустройство на покрив

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 05 Яну 2015, 19:02

krismarg Повечето от паянтовите сгради по селата и малките градове от кирпич дървен материал на регулационните граници и пр. са с издадени разрешения за строеж от преди 70 и повече години. Това че общинарската администрация не спазва чл.155 ал.1 ЗУТ е друга работа, така че тези сгради определено не са търпими а законно построени.
Последна промяна julyanvonemona на 06 Яну 2015, 14:19, променена общо 1 път
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот krismarg » 05 Яну 2015, 23:27

Благодаря Ви за вниманието!

bgarch, чел съм я темата и сега си я припомних. Не ми се иска да доказвам каквото и да е в съда. Участвал съм в такъв филм вече - загуба на време, нерви, пари...

julyanvonemona, подобно е мнението на заместник кмет, който отговаря за строителството (в друг град естествено). На въпроса ми мога ли да променя формата на покрива от четирискатен в двускатен отговори: "Въпреки че е в търпимост, ако се заядат току са изкарали от архивите разрешителни и планове"

Поздрави!
krismarg
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:43

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 06 Яну 2015, 00:04

Ако изкарат от архива разрешителни и планове, промяна на "формата на покрива" можете да направите само по реда на редовнто ново строителство. Това означава инвестиционен проект и разрешение за строеж. Защото промяна във формата на покрива предполага нова дървена конструкция, а това дава нов облик на сградата (ерго архитектурен проект) и ново разположение на макар и дървените конструктивни елементи (ерго и конструктивен проект), а ако към това прибавим и промяна предназначението на подпокривното пространство (което подозирам че Ви е скритата мисъл) работата става още по дебела - разни там съгласия от съсобственици ако има такива +решения на ЕС ако съсобствениците са повече от трима. И! Имам една молба към вас! Моля не споменавайте тези скверни думи "заместник кмет" от който и да е град. Той е негодник, дори и по случайност да е налучкал някаква истина.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот krismarg » 06 Яну 2015, 11:58

Да това е ясно, че ще трябва да мине като ново строителство. Те къщите са еднофамилни. Подпокривните пространства така или иначе се ползват за натрупване на ненужни към момента вехтории. Над входната врата имат плоча и арка отгоре - доста компрометирано за уплътняване място. Затова има идея да се направи двускатен покрив, но засега имам отказ от двама строителни инженери за становище и проект на покрива, може би защото стените са от кирпич. Така или иначе дори и да не може да се мине през законната процедура, ще търся проектант да ми сметне покривната конструкция за мое успокоение.
krismarg
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Дек 2014, 23:43

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 06 Яну 2015, 13:25

krismarg написа:....но засега имам отказ от двама строителни инженери за становище и проект на покрива, може би защото стените са от кирпич.....
следва да съумеете да приложите политиката та "тоягата и моркова"
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот bgarch » 06 Яну 2015, 20:32

krismarg написа:Не ми се иска да доказвам каквото и да е в съда. Участвал съм в такъв филм вече - загуба на време, нерви, пари...

Точно на това разчитат, и с право, нашите чиновници. Не че нашите съдии "криво седят, право съдят", ама все пак там може понякога и да се пробие. Ако насрещният интерес е достатъчно малък.
Изображение
bgarch
Потребител
 
Мнения: 873
Регистриран на: 03 Окт 2010, 14:53

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 07 Яну 2015, 07:23

bgarch написа: ...ама все пак там (в съда Б.М.) може понякога и да се пробие. Ако насрещният интерес е достатъчно малък.
Не си прав. В 98% от случаите в съда се пробива, само че това е въпрос на технология, която изисква господство на мисълта, а не на самомнението! Двата процента на неуспех се дължат на обстоятелството , че само Господ Бог има съвършено господство в мисленето.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот bgarch » 07 Яну 2015, 10:47

julyanvonemona написа:Не си прав. В 98% от случаите в съда се пробива, само че това е въпрос на технология...

Зависи от технологията. Ето, например, една такава технология
viewtopic.php?f=5&t=59579
Изображение
bgarch
Потребител
 
Мнения: 873
Регистриран на: 03 Окт 2010, 14:53

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 07 Яну 2015, 17:03

Колега!Излагаш гилдията! Поазволяваш си да се осланяш на медии, като че ли не знаеш че те са най-големите помиари във всеки социум.
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот Melly » 07 Яну 2015, 17:40

julyanvonemona написа:Колега!Излагаш гилдията! Поазволяваш си да се осланяш на медии, като че ли не знаеш че те са най-големите помиари във всеки социум.

Не се коси излишно. Списването ви в темите тук като тази е почти същото като медийните изяви на някой платен списвач с разликата, че използвате форумното пространство на Лекс БГ за "безпочвените" ви словоизлияния тип "бля, бля....", но безплатно.
Та, ако приложим към такива като вас квалификацията по-горе, то по аналогия бихме приели, че спадате към същата, дадена от теб Емонски категория - "помияри". В обобщение ти давам възможност сам да затвърдиш с нови "бля, бля, бля и т.н." горното, прилагайки сентенцията "Луд умора нЕма".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот bgarch » 07 Яну 2015, 18:25

julyanvonemona написа:Колега!Излагаш гилдията! Поазволяваш си да се осланяш на медии, като че ли не знаеш че те са най-големите помиари във всеки социум.

Колега, не се осланям на медии, бъди спокоен.
Това, което не мога да разбера при теб е различното ти отношение към чиновниците от администрацията от една страна ("те по дефиниция са негодници"- според теб) и към чиновниците от съдебната система от друга. Аз твърдя, че и двете категории са все чиновници и разпадът при едните е същия като разпада при другите. Ако държавата ни тръгне към оправяне, и двете категории ще се променят към по- добро. Т.е. и двете категории са еднакво необходими, за да може да съществува една държава. Ти отричаш изцяло едните чиновници а фаворизираш другите- в това е разликата. :D
Изображение
bgarch
Потребител
 
Мнения: 873
Регистриран на: 03 Окт 2010, 14:53

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 07 Яну 2015, 20:10

Melly написа:......
К.Д.
bgarch написа: ....Ти отричаш изцяло едните чиновници а фаворизираш другите - в това е разликата....
Мене ме интересуват само тези чиновници които ми вършат работа. Това дали те вършат работата на някой друг или не, хич, ама хич не ме интересува. Установил съм че общинарските чиновници не ми вършат работа и затова те са негодници. Толкова!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот vdggbg » 09 Яну 2015, 21:05

julyanvonemona написа:Мене ме интересуват само тези чиновници които ми вършат работа. Това дали те вършат работата на някой друг или не, хич, ама хич не ме интересува. Установил съм че общинарските чиновници не ми вършат работа и затова те са негодници. Толкова!

Е, на мен нито едните, нито другите ми вършат работа... Лош късмет, вероятно.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 09 Яну 2015, 21:50

vdggbg написа:
julyanvonemona написа:Мене ме интересуват само тези чиновници които ми вършат работа. Това дали те вършат работата на някой друг или не, хич, ама хич не ме интересува. Установил съм че общинарските чиновници не ми вършат работа и затова те са негодници. Толкова!

Е, на мен нито едните, нито другите ми вършат работа... Лош късмет, вероятно.
Въпрос на технология!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот vdggbg » 14 Яну 2015, 20:14

"Когато единственият инструмент, с който разполагаш, е чук - всеки проблем се превръща в пирон"
Това, разбира се, е в идеалния случай...
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 15 Яну 2015, 00:35

Добър опит! Само че ти не си работил достатъчно с чук, за да знаеш че освен за забиване не гвоздеи, чука е инструмент с който можеш да разбиеш череп и най-важното - да огъваш човешката воля с удари, а както сигурно се досещаш като всеки мат'рял човешката воля също се поддава на пластична деформация!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот bgarch » 15 Яну 2015, 16:19

Хубаво си хортувате, ама трябва да имате предвид, че на нашата строителна площадка нито чукът е чук, нито пиронът- пирон.
Изображение
bgarch
Потребител
 
Мнения: 873
Регистриран на: 03 Окт 2010, 14:53

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот julyanvonemona » 15 Яну 2015, 17:33

bgarch написа:Хубаво си хортувате, ама трябва да имате предвид, че на нашата строителна площадка нито чукът е чук, нито пиронът- пирон.
Каквото...такова! Колкото...толкова!
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот vdggbg » 24 Яну 2015, 21:07

bgarch написа:Хубаво си хортувате, ама трябва да имате предвид, че на нашата строителна площадка нито чукът е чук, нито пиронът- пирон.

Тюх, да му се не види! Все хора с въображение... Нищо не е абсолютно на този свят, а по нашите широчини едно нещо колкото и да е абсолютно - все е относително.
Аватар
vdggbg
Активен потребител
 
Мнения: 1056
Регистриран на: 24 Авг 2010, 17:11

Re: Преустройство на покрив

Мнениеот mybabybook » 20 Дек 2017, 19:30

atanasovv написа:Искам да изясня, че съм от групата на тези, които поддържат тезата , че за преустройство на покрива на една сграда е необходимо разрешение за строеж, но разсъждавам върху темата за заинтересованите лица, на които трябва да се обяви разрешението за строеж и дали собственикът на земята е между тях, при следната хипотеза:
- сградата, чиито покрив се преустройва и се повдига височината му, е собственост на лице с отстъпено право на строеж, т.е. собственикът на сградата е различен от собственика на земята;
- сградата, чиито покрив се преустройва и се повдига височината му, е на калкан с друга сграда в имота,

Как стоят нещата с преустройството на покрив на къща построена на калкан. Къдещите са в два отделни имота, като тази, на която покривът евентуално ще се преустроява е с около 30-40см по-нисък. Т.е. Калканната стена на другия имот надстърча над покрива на съседния с около 30-40см.
mybabybook
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 20 Окт 2016, 16:54

Предишна

Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта


cron