начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот la_prima » 06 Ное 2014, 12:50

enter написа:Още нещо-извънсъдебно изпълнително основание си има-справка ЗОЗ...


Това е отделно основание за удовлетворение на вземане, извън приложното поле на ГПК. Съдебни и извънсъдебни изпълнителни основания е деление на стария ГПК. С новия ГПК извънсъдебните изпълнителни основания бяха премахнати и сега се изпълняват по заповеден ред.
la_prima
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Ное 2014, 15:30

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот svettoslav » 06 Ное 2014, 23:51

enter написа:Защо търпите да има изключение-вписване без изпит на база юридически стаж? Поискайте поне да бъдат изпитани-проверовъчно вече вписаните без изпит-по реда на стария закон, или при привилегията на вече не новия ЗА.


Няма как да стане тая,иначе би ми било много интересно.
Ако аз решавах въпроса,доста бих се затруднил-какви критерии да въведеш за тоя "проверовъчен изпит" :?
Те трябва да се изпитват един-други,тези от ВАС....Още повече,както се писа разни хора-разни специалисти.
Никой никога няма да го направи,но ако трябва да се стигне до там-няма пречка Х или У с 30 г. вече стаж да посочи материята,в която практикува и именно такъв казус му дай.Като не го реши-след 2 мес. пак.....

Не мога да си представя 6-7000 души на "проверовъчен"....Иначе тъпаци колкото щеш.И именно заради разни подобия на юристи,станали адвокати без изпит,иде и дразнещото чувство за несправедливост у тези,които сега се гърчат с 5 пъти повече знания,а нерядко изобщо и място няма за сравнение...

П.П. Що се отнася до ВУЗ-овете и техния авторитет,то това си е константна.Без да следя изрично това нещо,постоянно се публикува сп. "Адв. преглед".Както и да го въртиш, ок. 50% от СУ минават. Останалите почват от 30% надолу. Говорим само в процентно отношение,не брой студенти и т.н.
Това е общата картинка. Но пък възможно е именно от тези 18 % от Варненския свободен или 19% от НБУ,да се родят разни гении.... 8) Но все таки,картинките показват общото ниво на подготвеност,не може да си изкривиш душата...
П.П. Един колегя от моя ВУЗ(случай отпреди да завърша,някъде 2003/4/5г.да е било) се явява на конкурс за асистенти по наказателно право в СУ.Отвява ги всички.Онези се удят и маят "...Толкова ли нямаше никой от нашите,който да..... " Ами нямаше !!! Явно,че нямаше ...
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот miko_pk » 07 Ное 2014, 14:37

Има резултати, яко ни дупе :mrgreen: Няма и много скъсани- излезе, че трудния казус, не е толкова труден!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот dessie_dd » 07 Ное 2014, 17:49

И аз съм минала, да не повярваш! И не че казусът не беше труден, а просто явно никой не ги чете! Аз се явявам за трети път на казус, предишните два решенията ми бяха идентични с тези на ВКС ( защото се падаха реални казуси) и не минавах. Този път без закони, с налучкване и измислици съм минала...
Изводът: този изпит се взима или с късмет, или с пари и връзки...
Между другото, аз досега се явявах от Ловеч и все ме късаха, а сега от София минах. Моят съвет е да се явявате от по-големи градове, защото в малките "квотата" е един-двама на сесия и все се намира някой връзкар да я запълни...
Успех на устния и не се отчайвайте и да сте скъсани- все някога ще ви се усмихне късмета ;) И не минавайте по другия начин- единственият начин да преборим системата е да не участваме в нея! Ако никой не дава пари, няма да има и кой да взема, нали така? Но това е друга тема, да не си разваляме уикенда :)
dessie_dd
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Ное 2014, 01:05

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот pati2 » 07 Ное 2014, 21:06

dessie_dd написа:И аз съм минала, да не повярваш! И не че казусът не беше труден, а просто явно никой не ги чете! Аз се явявам за трети път на казус, предишните два решенията ми бяха идентични с тези на ВКС ( защото се падаха реални казуси) и не минавах. Този път без закони, с налучкване и измислици съм минала...
Изводът: този изпит се взима или с късмет, или с пари и връзки...
Между другото, аз досега се явявах от Ловеч и все ме късаха, а сега от София минах. Моят съвет е да се явявате от по-големи градове, защото в малките "квотата" е един-двама на сесия и все се намира някой връзкар да я запълни...
Успех на устния и не се отчайвайте и да сте скъсани- все някога ще ви се усмихне късмета ;) И не минавайте по другия начин- единственият начин да преборим системата е да не участваме в нея! Ако никой не дава пари, няма да има и кой да взема, нали така? Но това е друга тема, да не си разваляме уикенда :)



Поздравления и успех!
pati2
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 31 Яну 2012, 16:27

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот s_peneva » 07 Ное 2014, 23:09

Моля, някой да нахвърли наказателния казус, чух че не бил труден.
s_peneva
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Яну 2012, 21:13

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот la_prima » 08 Ное 2014, 13:58

Е, и аз минах!!! Честито на печелившите!

А за казусите, според мен са ги чели този път. И като са видели какво мазало е (все пак гражданскоправния казус го предпоставяше) са решили да пуснат хората, които малко от малко са се ориентирали...

Успех на 15ти :)
la_prima
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Ное 2014, 15:30

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот djandarin » 08 Ное 2014, 19:26

Не помня истинските имена, но да речем Стоян, на 15 май 2012г. два дни преди да навърши седемнадесет години, излязъл от поправителен дом, където изтърпял наказание една година лишаване от свобода за извършена кражба. Започнал да посещава леля си, която му давала известно време пари, но общо взето накрая й писнало. Стоян й се обаждал по телефона и я заплашвал, че ще я убие, но и така не успял да я убеди да го издържа. На 20.05.2013г. й се обадил че ще я посети да я почерпи по случай рождения си ден. Отишъл той, но в крайна сметка пак почнал да иска пари и лелята го помолила да си ходи и не му дала нищо. Стоян се ядосал и взел не помня какъв твърд предмет беше и я ударил в тила. Лелята се сринала безжизнена на пода, а той продължил да я удря и рита по цялото тяло, като не спирал да я псува и обижда. В следващия момент видял какво е сторил, уплашил се и избягал. След като разкрили престъплението му повдгнали обвинение по чл.118 НК. На досъдебното Стоян заявил, че не желае защитник. В хода на първоинстанционното производство прокурора изменил обвинението в такова по чл.116, ал.1, т.6 пр.3 НК. Съда признал Стоян за виновен по чл.116, ал.1, т.6 пр.2 и 3 НК. Стоян обжалвал и въззивния съд му назначил защитник, след което върнал на първия съд, но не помня дали имаше нещо допълнително.
1. Квалифицирайте деянието на Стоян
2. Нарушено ли е правото на защита на Стоян в досъдебната и съдебната фаза
3. Допуснато ли е съществено процесуално нарушение от първата или въззивната инстанция
Или
Правилно ли е върнал втория съд делото

Това е което с спомням, някой ако се сети допълнително да сподели...
"There is no justice, only I exist."
Аватар
djandarin
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 24 Апр 2010, 13:40

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот kodeks » 10 Ное 2014, 22:38

datajumanji написа:Много болка струи от последният пост.
Защо ли?
За успокоение на enter, уведомявам всички, че в новия ЗА се предвижда всички да минават през изпит, стажа отпада. Без изпит само хаб.преп.

Спокойно! Изпитът остава, а положението се втвърдява.



Ако изобщо бъде приет...
Засягат се интереси на нотариусите.. да на забравяме ,че има един куп депутати - юристи , но не адвокати, а на последно място ВАС не е орган, който може да внася законопроекти и ще трябва "жертвено агне" депутат , а кой иска да сложи главата на "дръвника" доброволно не ми е много ясно, кой " самоубиец" ще е той :mrgreen:
От проект до закон има "цяла вечност"
Предния който приеха през 2004г. , беше "работен" цели 3 години ;)
kodeks
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Ное 2014, 00:18

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот dedra » 11 Ное 2014, 11:47

Вписването без изпит ще остане-как си представяте един пенсиониран съдия/прокурор да се явява на изпит за адвокат.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот enter » 11 Ное 2014, 12:17

dedra написа:Вписването без изпит ще остане-как си представяте един пенсиониран съдия/прокурор да се явява на изпит за адвокат.

И къде е проблема? Хайде стига с този роБски манталитет. Привилегиите на база общество и служебно положение са забранени. И пенсиониран съдия следва да се яви на изпит, ако иска да става адвокат. Дали административен съдия разбира от гражданско право? Ще се види точно на изпит.
А и като е пенсиониран съдия е назначен най-вероятно преди 1989г . Когато действаше ЗУС. където пишеше-
"Чл. 2. Задачите на правосъдието са да защищава социалистическия обществен и държавен строй, социалистическата собственост, живота, свобода¬та, честта, правата и законните интереси на гражданите, както и правата и законните интереси на социалистическите организации, да съдействува за предотвратяване на престъпленията и другите правонарушения и да възпитава гражданите на преданост към Родината и делото на социализма, съз¬нателно изпълнение на законите и на трудовата дисциплина."
Изборът на съдии до 1989 ставаше без конкурс, и се извършваше от парламента, или от президиумът на Държавния съвет -и парламентът и президиумът бяха под контрола на ЦК на БКП, като се преминаваше тежки проверки за верност към комунистическия режим. ми ще ходят на изпит!

Хайде прочетете ЗУС, и си прочетете старата Конституция. Естествено,че точно тези лица, прилагали стриктно чл1 от старата конституция, и чл 2 от ЗУС(щом им е позволено да станат съдии преди 1989г) ще трябва докажат и знанията си...по право на изпит.


И НАКРАЯ, ама съвсем никакъв офтопик-малко музикален поздрав

http://www.youtube.com/watch?v=__UqLxva5Is
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот svettoslav » 11 Ное 2014, 19:24

Надали ще стане с изпит за всички.Много хора ще ревнат.А те са ревнали вече. 8) По-скоро би се вдигнала възрастта от 5 на 10г. стаж,с цел избягване заобикалянето.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот miko_pk » 12 Ное 2014, 19:06

Колеги, имам едно питане. Моля, някой който скоро го е взел този изпит да припомни колко на брой са изпиващите комисии, т.к. ми се струва, че 200 човека и две изпитни комисии няма да се справат до 8 вечерта, дори и за 15 минути да минава препитването!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот djandarin » 12 Ное 2014, 20:36

Може да препитват за по-малко или е твърде смела надежда :) в наредбата пише че ако не успеят, изпита продължава и в следващите дни, но силно се надявам това да не се случи...
"There is no justice, only I exist."
Аватар
djandarin
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 24 Апр 2010, 13:40

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот svettoslav » 12 Ное 2014, 20:46

miko_pk написа: няма да се справат до 8 вечерта, дори и за 15 минути да минава препитването!


Не се притеснявай.На тях още на втората минута им е ясно,че нищо не знаеш.... :)

П.П. И така се случва понякога- Говориш,говориш,говориш... "До тук,колега, нищо,давайте по втория въпрос..." :(
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот miko_pk » 12 Ное 2014, 21:00

Скандално....на мен вторият въпрос ми е проблем! :shock: :shock: :shock: А колко на брой са комисиите? :x :x :x :x А и в годишните доклади на ВАС- в последните четири сесии скъсани са средно по 10-15 човека на сесия!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот crossbike » 13 Ное 2014, 11:15

не се безпокойте
скъсаните са около 1/4 от всички
комисията е една
членовете са много
всеки член, вкл. председателя изпитва по отделно
ще видите много рев
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот svettoslav » 13 Ное 2014, 11:57

crossbike написа:скъсаните са около 1/4 от всички


Чак пък 1/4,надали.

Преднамерени за заяждане по-скоро преподавателите от ВУЗ.Нали има по един в комисията.Ако е някой комплексар като Русчев или Конов,по-добре при друг член. Тъй като онези си го изживяват като на изпитна сесия...същите мурафети.А тези,които нямат такъв опит в изпитването,нямат и самочувствието ако щеш, с такава лекота да те скъса и да си поднесе заяждането.На ония просто не им пука от нищо.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот svettoslav » 13 Ное 2014, 12:04

N.B!!!

Всеки,който не е доволен от оценката си - "неиздържал" в случая,има право да бъде изпитан от друг член.Сега,дали е "комисия" от двама,трима или повече , не знам.Зная обаче,че се случи такова нещо и друг екзаминатор я пусна,т.к. очевидно имаше заяждане,а онзи бе скъсал 3-4 души подред.Беше хабилитиран преподавател и си ги подкара по 20 мин. на човек.Ма кажи ми това сега,ама ония подробности,че са много важни...Останалите членове приключиха,при тоя още опашка от 20 души...Случай отпреди 6г.
Последна промяна svettoslav на 13 Ное 2014, 12:15, променена общо 1 път
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изпит за адвокати и младши адвокати 2014

Мнениеот miko_pk » 13 Ное 2014, 12:12

Хич не ми се иска да късат толкова много хора, но Видов ден е съвсем скоро! За успокоение видях преди писмения проф. Пламен Панайотов да се мотае пред 65-а, което дава надежди, че ще участвва в изпита! Предава наказателно- обща и особена част в Института и е изключително културен и възпитан мъж!
miko_pk
Потребител
 
Мнения: 228
Регистриран на: 20 Сеп 2010, 19:20

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron