начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот face_ » 23 Сеп 2014, 14:20

Здравейте,

имам следният въпрос: Работя за фирма от ЮАР, на която предоставям IT услуги. За целта съм регистрирал ЕООД и всеки месец им издавам фактура и получавам банков превод от тях. Знам, че за оборот над 50000 лв. е задължително да се регистрирам по ЗДДС, но моят счетоводител твърди, че не е необходимо, защото предоставям услуги на фирма извън ЕС. Мой колега, който работи по същата схема, се регистрира, и неговят счетоводител твърди, че е задължително. Кой от двамата е прав? Не бих искал да си изкарам някоя солена глоба като не се регистрирам навреме.
face_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 13:49

Re: IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот didat » 23 Сеп 2014, 16:57

http://leadconsult-bg.com/zashto-da-se- ... -3793.html

http://accountantbg.com/content/vhno-20 ... -svrzani-s

Мисля,че не трябва да се регистрирате по ДДС, но ако продавате само и единствено в държави извън ЕС. Внимавайте много и задължително пазете всички оферти, поръчки за изработка на софтуер, плащанията да са от юридическо лице. В нета има достатъчно статии и материали по темата. Надявам се да съм била полезна.
didat
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Авг 2013, 14:44

Re: При покупки на е-книги от държави извън ЕС

Мнениеот naematelka » 12 Мар 2015, 18:57

При покупката на е-книги чрез сайт,регистриран в САЩ ми удържат данък преди да ми изпратят парите.Дължа ли данък и в НАП и колко е мин.праг над който трябва да заявя облагаем доход,ако-да.От консултации в нет-а разбрах,че имам право на данъчен кредит,ако веднъж е удържан данък.Какво означава това?Какви други задължения/данъци,осигуровки /в БГ имам,при положеие,че тук,в БГ,не развивам дейност,а имам само адресна регистрация-нает адрес ,от който работя надомно?...
naematelka
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:50

Re: IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот morka » 14 Мар 2015, 23:34

възможно е и да дължите данък, но от обясненията може само да се гадае
най-добре се обърнете към истински данъчен консултант, защото това във вашия случай изглежда по-скоро невярно:
naematelka написа:От консултации в нет-а разбрах,че имам право на данъчен кредит,ако веднъж е удържан данък.
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron