начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдебен заседател

Дискусии на тема съдебната власт в България


Съдебен заседател

Мнениеот maria__simova » 21 Сеп 2014, 21:08

Здравейте искам да попитам доходоносна ли е тази длъжност съдебен заседател-колко се заплаща, плаща ли се данък и има ли финансова изгода да се работи тази длъжност!Благодаря за отговора!
maria__simova
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 11 Авг 2012, 21:07

Re: Съдебен заседател

Мнениеот doc03 » 21 Сеп 2014, 21:31

Що? В рушв ..., пардон, в митницата не стана ли?

Защо, вече, не се хванете с Работа? С нещо по-сериозно от хороскопи, имам предвид ... и да се откажете от конкурси за позиции, за които нямате понятие от представа, какво е съдържанието на работата?

П.П. Не съм злобен, нито лош, просто съм реалист ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Съдебен заседател

Мнениеот maria__simova » 21 Сеп 2014, 21:35

doc03 написа:Що? В рушв ..., пардон, в митницата не стана ли?

Защо, вече, не се хванете с Работа? С нещо по-сериозно от хороскопи, имам предвид ... и да се откажете от конкурси за позиции, за които нямате понятие от представа, какво е съдържанието на работата?

П.П. Не съм злобен, нито лош, просто съм реалист ...

Просто питам ако желаете отговорете ако ли не защо влизате в темата забелязах че в другите теми само се заяждате с хората!Ужас!Нямам думи!Пази Боже България от такива хора!Потрес!
maria__simova
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 11 Авг 2012, 21:07

Re: Съдебен заседател

Мнениеот doc03 » 21 Сеп 2014, 22:49

Ще посочите ли от къде е този ужас и потрес, и с кого се "заядох"? Щом думите ми не Ви удовлетворяват, и не Ви харесват (защото са реалистични!), това означава, че се заяждам, така ли? И сте в ужас? ... и сте потресена? ...
Нещо много лесно се потрисате, и, ако е така - не сте за съдебен заседател! В администрациите, в които сте се загледала, такива неща, като това, тук, ще Ви се случват понякога и по десет пъти на ден. И? ....
Това не е "минута е много", нито пък с мненията си някой е длъжен да отговаря по ред, начин и вид, който Ви е максимално угоден, още повече на въпроси като от форуми за тийнейджърки.

http://www.rs-nesebar.org/CMS_ADM/image ... ya.S.Z.pdf

http://www.bg-pravo.com/2011/04/43.html

Като съдебни заседатели, нещо попадам все на вампири, на по над 100 години, дето не могат да се качат по стълбичката да си стигнат до столчетата, и ме карат да крещя в залата, или все се навеждат наляво-надясно, че не дочуват, да питат, какво съм казал ... та на 33 ... що не се захванете с нещо, дето може да се пипне, а търсите все едни такива размити амплоа(та)?

П.П. Да .... може би на България очно такива хора кат Вас й трябват ... то затова сте се наплодили и намножили ... Ще Ви дам жокер - в министерствата има едни такива, синекурни длъжности, дето трябва служителите да плащат, че ги заемат, а не на тях да им плащат, така че - преориентирайте се Овреме!

Просто отговарям ... След време, ще оцените отговора ми.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Съдебен заседател

Мнениеот maria__simova » 21 Сеп 2014, 23:29

Благодаря много за линковете-сега вече всичко ми стана ясно!
Лека вечер!
maria__simova
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 11 Авг 2012, 21:07

Re: Съдебен заседател

Мнениеот doc03 » 21 Сеп 2014, 23:51

Моля, лека и щастлива и на Вас! :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Съдебен заседател

Мнениеот ilian_todorov » 22 Сеп 2014, 00:04

maria__simova написа:Здравейте искам да попитам доходоносна ли е тази длъжност съдебен заседател-колко се заплаща, плаща ли се данък и има ли финансова изгода да се работи тази длъжност!Благодаря за отговора!

Не, не е доходоносна. Да, плаща се данък след като се декларира. Преди да попитате за финансова изгода, прочетете колко годинки дават за получаване на подкуп. :D
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Съдебен заседател

Мнениеот doc03 » 22 Сеп 2014, 00:16

.... еееееееееее!
Това си беше почти клевета :D (за корупционна готовност :) )
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Съдебен заседател

Мнениеот ilian_todorov » 22 Сеп 2014, 00:17

doc03 написа:Като съдебни заседатели, нещо попадам все на вампири, на по над 100 години, дето не могат да се качат по стълбичката да си стигнат до столчетата, и ме карат да крещя в залата, или все се навеждат наляво-надясно, че не дочуват, да питат, какво съм казал ... та на 33 ... що не се захванете с нещо, дето може да се пипне, а търсите все едни такива размити амплоа(та)?

Е, чак пък на 100 години. Има възрастови ограничения.
Това, че питат не е толкова лошо. Неприятното е, че в повечето случаи са безхаберни. Толкова години съм бил подсъдим, никога за нищо съдебен заседател не ме е питал. Седят и гледат заседанието отблизо. Имаше един случай, когато на заседателката (около 60-65 годишна) й звънна мобилния и тя излезе да говори с дъщеря си отвън, а заседанието си продължи. Тия чукундури не разбират и не се интересуват, че имат право да бламират съдията и постановят друга присъда, ако не са съгласни с него.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Съдебен заседател

Мнениеот rpetkova78 » 24 Окт 2014, 12:40

Каква е сумата, която се заплаща на съдебните заседатели ?
rpetkova78
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2014, 12:36

Re: Съдебен заседател

Мнениеот ilian_todorov » 24 Окт 2014, 18:16

rpetkova78 написа:Каква е сумата, която се заплаща на съдебните заседатели ?

НАРЕДБА № 1 ОТ 3 ФЕВРУАРИ 2011 Г. ЗА СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ
Издадена от Висшия съдебен съвет
Обн. ДВ. бр.14 от 15 Февруари 2011г.
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................
чл. 13. (1) Съдебните заседатели получават възнаграждение от бюджета на съдебната власт.
(2) Възнаграждението на съдебните заседатели за всеки заседателен ден се определя въз основа на действително отработените часове за деня, които съответстват на времетраенето на съдебното заседание до обявяването на съдебния акт, включително и за започнат час.
(3) Възнаграждението се изплаща ежемесечно за всички заседателни дни на съответния месец.
Чл. 14. Размерът на възнаграждението на съдебните заседатели се равнява на 1/22 на ден от 50 % на основната заплата съответно за районен съдия, за окръжен съдия и за съдия от военен съд.
....................................................................................................................................................................................................................................................................................
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Съдебен заседател

Мнениеот lbslbs » 04 Май 2017, 19:38

ЗАКОН ЗА СЪДЕБНАТА ВЛАСТ

............................................................. изм. ДВ. бр.107 от 24 Декември 2014г., изм. ДВ. бр.14 от 20 Февруари 2015г., изм. и доп. ДВ. бр.28 от 8 Април 2016г., изм. ДВ. бр.39 от 26 Май 2016г., изм. ДВ. бр.50 от 1 Юли 2016г., изм. и доп. ДВ. бр.62 от 9 Август 2016г., изм. ДВ. бр.76 от 30 Септември 2016г., изм. ДВ. бр.13 от 7 Февруари 2017г., изм. ДВ. бр.14 от 10 Февруари 2017г.
..............................................................................................................

Чл. 73. (Изм. - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) (1) За времето, в което съдебните заседатели изпълняват функциите си и задълженията, свързани с тях, им се заплаща възнаграждение от бюджета на съдебната власт.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 13 от 2017 г.) Възнаграждението на съдебните заседатели за всеки заседателен ден се определя въз основа на действително отработените часове за деня, които съответстват на времетраенето на съдебното заседание до обявяването на съдебния акт, включително и за започнат час. В случай на отлагане на съдебното заседание на съдебните заседатели се заплаща възнаграждение, изчислено по реда на ал. 4.

(3) Възнаграждението се изплаща ежемесечно за всички заседателни дни на съответния месец.

(4) Размерът на възнаграждението на съдебните заседатели на ден се равнява на една двадесет и втора от 60 на сто от основната заплата съответно за районен съдия, за окръжен съдия и за съдия от военен съд, но не по-малко от 20 лв. на ден.

(5) На съдебните заседатели се възстановяват разходите за транспорт, които са направили във връзка с участието си в съдебни заседания.

(6) В срок до три месеца след полагане на клетвата съдебният администратор или административният секретар на съответния съд и Националният институт на правосъдието организират и провеждат начално обучение на съдебните заседатели.
lbslbs
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2017, 19:25


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron