начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Много проблемен собственик

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 05 Авг 2014, 09:32

Здравейте,
Имаме руснак в ЕС, който създава куп проблеми на всички:
- разхожда си пуснато кучето в ЕС, а то се хвърля вече неколкократно върху хора. Вече задвижваме жалба в общината и глоба с протокол от ЕС.
- тъй като е постоянно живущ, има други руснаци, които му гласуват доверие, дават му пари, за да плаща вместо тях. Той плаща само част от техните задължения и идва момент, в който те ни прехвърлят към него за плащането, а той към тях... Обяснява на непостоянно живущи, че тук нищо не се прави и т.н... В общи линии саботира управата на ЕС.
- полива съседен двор с общата вода на ЕС. За това също ще предприемем мерки.
- плащаше си поддръжка за 1 човек, но от няколко месеца живеят двама в неговия апартамент и разбира се няма намерение да плаща за втория.
Та ме интересува дали не може още нещо да се направи, защото започва да прекалява и умишлено да прави допълнителни неща, за които е явно, че се заяжда.
Благодаря предварително!
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 05 Авг 2014, 10:24

Обяснява на непостоянно живущи, че тук нищо не се прави и т.н... В общи линии саботира управата на ЕС. Че това е така е видно на повечето места. А този някой може би иска да саботира не само управата на ЕС, а и изобщо прилагането на закони, правила, най-кратко казано, в случая правилата по отношение на Ет. собственост. Чуждият гражданин, ако Вашият е такъв наистина - чужд гражданин, може не само да саботира, той понякога може и да напада с юмруци, и да сваля на земята комисари от областно управление на правоохранителни органи, с пукване на черепа, без да е наказван за това, както се е случвало в нашия край.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 05 Авг 2014, 12:49

lakavitsa , да чужд гражданин е. Отговорът ти не е много обнадеждаващ. Надявам се да няма подобни ужасии в отношенията ни с него. Ще действаме с каквото сме решили засега, а ако от някъде дойда още някоя идея, бих се радвала :)
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот sunrise » 05 Авг 2014, 13:04

Какво точно Ви интересува дали може да направите? Имате ли избран управител и регистрирана етажна собственост в общината?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 05 Авг 2014, 14:00

може ли Вие като чужд гражданин, да си представите да вършите това което Вашият съсед е вършил, когато сте извън България, в друга държава. Все пак Вие или Вашият управителен съвет / управител сигнализирал ли е местното РУП? За общинска / районна администрация не е доброто решение да ги сигнализирате със споменатия протокол. Поне според мен. Все пак, това със "саботирането" е трудно доказуемо, когато и където трябва. Но за кучето без намордник не следва да се чака да има ухапани, ранени и др. подобни за да има размърдване. След като има вече и закон за това. Освен това ЗУЕС предвижда и разходи за управление и поддръжка за всяка бройка домашно животно. За в бъдеще със сигурност ще има самоуправство не само от страна на граждани от страната Русия. Поискайте любезно от него в компанията на втори собственик от входа да Ви уведоми с молба/заявление откога са гостите му, или лицата които обитават заедно с него споменатия апартамент/и. Не е необходимо непременно да е руснак или друга народност, за да "обяснява" насам-натам, че нищо не се прави. Има го навсякъде. Като явление. Ще добавя последно, че и "заяждането" трудно се доказва...
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 05 Авг 2014, 14:17

а освен въпроса на сънрайз, който е напълно уместен, да попитам, Правилник на вътрешния ред имате ли, Книга на собствениците?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 05 Авг 2014, 22:57

Благодаря за отговорите. Да, имаме ЕС, аз съм управител, но не с достатъчен опит. Правя каквото е възможно и каквото знам. Питам дали може още нещо да се направи. Не ми е ключово това, че е чужд гражданин, но го споменах, защото е такъв.
Имаме правилник и книга на собствениците, в която той не иска да се впише.
Самоуправство може да има навсякъде, но аз искам да се справя с този проблем или поне да знам, че съм направила всичко възможно.
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот sunrise » 05 Авг 2014, 23:18

След като сте управител, имате ли ршение на общото събрание относно приемане правилник за вътрешния ред,както и за определяне на вноски за различните фондове?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 06 Авг 2014, 06:47

sunrise, имаме решение за правилника, както и гласувани вноски. На база на одобрения правилник и точка от него ще съставим протокол за нарушение и ще го придвижа към общинска администрация с цел да бъде глобен.
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 06 Авг 2014, 09:14

питането на sunrise е и и за гласувани вноски от ОС за РАЗЛИЧНИТЕ фондове. Не че това е най-важното в една структура на ет. собственост, каквато е Вашата, perpeto
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 06 Авг 2014, 09:27

Имаме гласувани на ОС вноски за управление и поддръжка на общите части на сградата, както и гласуван фонд "Ремонт и обновление" със съответните проценти вноски на всеки. Аз за други различни от това фондове не знам...
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 06 Авг 2014, 11:36

питането беше поради това, че в 90 % в случаите, позволявам си да твърдя, не се правят вноски по двата фонда, а само един без да се знае и по кой фонд на ЗУЕС е, "събираме там по 5 лв." "колкото да има" "а някъде събрахме по 50 лв. наведнъж за цялата година...". Ей такива. Зависи от степента на грамотност, интелигентност, старост, изкуфялост, консервативност, може цял труд да се издаде по вноските..., който по нашите ширини, ама никак, не се "лепи" по сградите в режим на ЕС. Иначе е похвално придържането Ви по ЗУЕС, но като се появят подобни образи, включително такива представящи се за "възпитаници на суворовската школа" ремонтите и свързаните с тях събирания на средства под формата на вноски тръгват в обратна посока...Дали ще се стресне опъващия се от глобите от общинска администрация е интересно и на другите във форума. Засега остава да следим случая. Както с Тодор Бойчев от Ст. Загора, който с/у себе си имаше огромна планина от невежество.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот dikobraz » 06 Авг 2014, 20:11

lakavitsa написа:... Тодор Бойчев от Ст. Загора, който с/у себе си имаше огромна планина от невежество.

По скоро от Хасково...

...огромна планина от невежество

Невежеството е сила - Джордж Оруел - 1984
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 06 Авг 2014, 20:16

Да, Хасково, квартал или блок Орфей.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот todorb2000 » 08 Авг 2014, 04:26

https://lh4.googleusercontent.com/-pnjc ... okol-4.jpg
Казват, че съм имал задължения, но в горния линк няма такова нещо. Ако някой иска да наливам пари в пясъка, няма да стане, а и е несериозно! Предложих им да сметна вноските съгласно извършените разходи, но те не искат. Страх, да не излязат някои неща на бял свят!!!

https://lh5.googleusercontent.com/-rgy0 ... 1+copy.jpg
Четири пъти чрез посредник съм искал какви вноски дължа към етажната собственост на база разходите, но никой не ги дава! Имам свидетели!
По закон сме длъжни да заплащаме разходите/чл.6, т.9 и 10/, а фондът за ремонт и обновление се натрупва от гласувани вноски...

Е, няма как да плащам неясни разходи...
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 12 Авг 2014, 16:00

Привет!
С кучето се оправихме. След като решихме да пуснем жалба в общината и да го глобим, му споделихме тези си намерения на ОС пред всички и той започна да връзва кучето. От тогава поне този проблем е решен.
Имам друг въпрос и много бих се радвала ако някой ми отговори.
Тъй като сме все още с една партида за ток, ако някой не си плати тока даден месец имаме ли изобщо някакви права да направим нещо? Например да му спрем тока ... едва ли е възможно точно това, но много бих искала да направя нещо, за да ги заставя да си плащат. Ако не платя цялата партида към Енергото ще пострадат всички: включително и тези, които си плащат редовно. Вие какво бихте направили в такава ситуация?
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот todorb2000 » 12 Авг 2014, 18:28

perpeto написа:Привет!
С кучето се оправихме. След като решихме да пуснем жалба в общината и да го глобим, му споделихме тези си намерения на ОС пред всички и той започна да връзва кучето. От тогава поне този проблем е решен.
Имам друг въпрос и много бих се радвала ако някой ми отговори.
Тъй като сме все още с една партида за ток, ако някой не си плати тока даден месец имаме ли изобщо някакви права да направим нещо? Например да му спрем тока ... едва ли е възможно точно това, но много бих искала да направя нещо, за да ги заставя да си плащат. Ако не платя цялата партида към Енергото ще пострадат всички: включително и тези, които си плащат редовно. Вие какво бихте направили в такава ситуация?


Само през съд можете да го задължите, или чл.410 от ГПК чрез съдия-изпълнител! Но, трябва да определите неговия дял, както е по ЗУЕС, иначе е неморално да го съдите.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 12 Авг 2014, 18:40

Според мен, също следва през съда да си потърсите неплатените такси, но не за няколко лева, а когато се посъберат. За около година да речем. Че и повече. Първо с предупредително любезно писмо, като цивилизовани хора...
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот perpeto » 13 Авг 2014, 06:43

todorb2000, lakavitsa, благодаря за отговорите.
Вече съм на твърдо мнение, че няма по-неблагодарна работа от това да си домоуправител. Четеш, пишеш, тичаш, срещаш се, разправяш се, даваш всичко от себе си и накрая 1-2, на които света им е крив ти се "изсират на метеното" и провалят всичко. Но пък си има и някакъв чар в това да се опитваш да направиш нещо по-добро :)
Лек ден!
perpeto
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 28 Юни 2013, 10:51

Re: Много проблемен собственик

Мнениеот lakavitsa » 13 Авг 2014, 07:55

Появяват се фекалии в/у метеното, само защото няма прилагане на закона към тези "някои", няма подпомагане на структурите на ЕС от страна на органите на местно самоуправление съгл. Преходните и заключителните разпоредби на същия закон. И не само за това. Тези някои просто не се боят от нищо. И ако има спазващи такива като Тодорб те му се присмиват с всички части на тялото и пр.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron