начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Дължи ли се месечна такса

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот avana » 10 Мар 2011, 14:31

Колко емоции вкарах с въпроса си!
А като заговорихте за инвалид така от любопитсво питам какво ви е мнението при положение, че инвалида не излиза изобщо от дома си, но живее с още някой. За инвалида дължи ли се такса ила само за другия, с който живее ще се плаща?
avana
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Яну 2005, 20:12
Местоположение: Пловдив

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот toni_sf » 10 Мар 2011, 23:49

:D Пийнете си хапчетата и поспете
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот nikiboy » 10 Мар 2011, 23:50

От законова гледна точка той пребивава постоянно на адреса и би трябвало да плаща.
От човешка гледна точка трябва да си идиот за да искаш пари от този нещастен човечец.

Затова първо сме хора, а след това домоуправители и платци.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот toni_sf » 12 Мар 2011, 13:44

:D Аз иронизирах в последният си постинг , но явно все повече и повече хората се чудят как да спрат да плащат за това което е тяхно :D и тази тарикатщина на бг ,няма край :D явно ако даде 1лв повече няма да може да спи цял месец :D и после защо толкова инфаркти има.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот charleston » 17 Мар 2011, 01:27

toni_sf написа::D Аз иронизирах в последният си постинг , но явно все повече и повече хората се чудят как да спрат да плащат за това което е тяхно :D и тази тарикатщина на бг ,няма край :D явно ако даде 1лв повече няма да може да спи цял месец :D и после защо толкова инфаркти има.



Г-не, защо толкова негативизъм? ;)
Не е въпросът за едното или двете лефчета, а за това, че си има закон и не могат да правят хората на балами, 'щото така им е по-лесно и им изнася.
Ако ще и една стотинка да е, никой няма право да те принуждава да я плащап, щом не я дължиш.
charleston
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Мар 2011, 00:31

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот toni_sf » 17 Мар 2011, 18:05

:D Няма негативизъм ,а изрично е посочено кой трябва да плаща консумативни разходи и такси :D защото утре може да излезне и питане дали когато ти идват гости ,трябва да си платиш и за тях :D А пък и Управителя на ЕС може да въведе входна такса и да къса билетчета :wink:
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот rezuz » 21 Юли 2014, 21:45

Здравейте, попаднах на темата, търсейки инфо в нета.
При мен случаят е такъв - аз съм регистриран собственик и си плащам входна такса. Дъщеря ми и внукът ми на 14 год. идват при мен на всеки 2 седмици и остават да пренощуват за 1 нощ - т.е. идват в събота, а си тръгват в неделя. Отделно през ваканциите остават у дома по няколко дни, но това е общо не повече от 10 дни годишно.
Трябва ли да плащам и за тях двамата входна такса ?
Благодаря предварително.
rezuz
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 10 Окт 2006, 18:09

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот rezuz » 22 Юли 2014, 13:40

Моля някой да отговори, ако знае ?
rezuz
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 10 Окт 2006, 18:09

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот bludniq_sin » 22 Юли 2014, 13:58

Чисто логически не би следвало да трябва да плащате такса вход и за тях. Ако някой ви иска нека ви посочи основание. Те не са нито собственици, нито наематели. В ЗУЕС пише следното: "Чл. 51. (1) Разходите за управление и поддържане на общите части на етажната собственост се разпределят поравно според броя на собствениците, ползвателите и обитателите - т.е за да се плаща такса вход следва близките ви да имат някое от посочените качества - собственик - не са, ползвател - не са, остава обитател..
(2) Не се заплащат разходите по ал. 1 за деца, ненавършили 6-годишна възраст, както и от собственик, ползвател и обитател, който пребивава в етажната собственост не повече от 30 дни в рамките на една календарна година." Ако тръгнем да правим дребни сметки излиза следното 52 седмици в годината делим на 2 значи 26 седмици, от които в един от дните те ви гостуват = 26 дни,към тях прибавяме рези приблизително 10 днии получаваме общо 36 дни. Ако етажната собственост чааак толкова мн настоява да се плаща входна такса и за тях заради 6 дни престой над 30-те предвидени (което ще стане за в бъдеще понеже се съмнявам да има надежден и достоверен начин да се преброят точно дните на гостуванията им до момента) ще трябва да ги помолите очевидно във входа да се въведе някакъв режим чрез който да се съблюдава какви външни лица и за колко време пребивават при живеещите във входа, тъй като надали сте единственият който посреща гости от време на време и на когото понякога гостуват близки (било то за 5 или 10 дни).
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот rezuz » 22 Юли 2014, 16:01

Благодаря ви, и аз така смятам.
Честно казано, заради добрите съседски взаимоотношения и ниската такса от 3 лв на човек - досега плащах и за тях...
Но понеже "домоуправителят" изобщо не си гледа работата като хората - седят почти по цял ден на пейка пред блока и пиянстват ТОЙ и една дружинка около него, а етажната собственост е дала под наем един офис на мутра, която ни тормози със силна чалга и неистово силно свирене на ТРОМПЕТ пред прозорците, а ръководството не иска нищо да предприеме - ето затова спирам да плащам и за дъщеря ми и внука ми. Ако видите пък входът на какво прилича - все едно бомба е паднала, не е ремонтиран от 1980 г., а "домоуправителят" е бояджия....
Изобщо, трагикомедия !
rezuz
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 10 Окт 2006, 18:09

Re: Дължи ли се месечна такса

Мнениеот lakavitsa » 22 Юли 2014, 22:22

Как разбрахте, че "домоуправителят" е бояджия? След като е боядисвал или се е опитвал да боядисва входа Ви ли? Домоуправителят или вече по-модерната дума управител на етажната собственост не е длъжен да боядисва входа, неговите задължения са други. Виж ЗУЕС. При опит за боядисване от негова страна, може да възникнат караници, за които може да бъде обвиняван от останалите собственици...да не казвам какво сега, въпреки че направеното от него ще е хубаво за всички.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Предишна

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron