начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Конкурс НОИ

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс НОИ

Мнениеот vanqcvetkova » 26 Юли 2013, 17:15

Здравейте ,
Моля ако някой се е явявал на конкурс в отдел " Пенсии " в НОИ да даде малко инфо - какъв е теста , как преминава целия конкурс , колко въпроса има. Ако някой може да помогне ще съм много благодарна :)
vanqcvetkova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2013, 17:10

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот bodymaker » 29 Юли 2013, 10:44

Не се надявай, ако нямаш "твой" човек за там. Аз стигнах до интервю за длъжност Началник на отдел (не за отдел "Пенсии") и то с най - висок резултат от теста и практическия изпит и н накрая на интервято си разместват оценките, както на тях им е удобно, така че определения човек да заеме мястото. Няма значение колко знаеш и колко знания си показала, накрая оценката от интервюто се умножава по най - високия коефициент 5 и всичко се определя там. Моя съвет е не си губи нервите и времето. В тази държава и в тази система е така. Иначе теста е от 30 въпроса, като за да преминеш и да имаш оценка 4 (по петобалната система) се иска да имаш минимум 22 верни отговора, всеки допълнително верен ти носи по 0,125 стотни към оценката до сформиране на общата. Примерно ако си дала 23 верни отговора, оценката ти ще е 4,125, а ако си дала 27 верни отговора, ще е 4,625 и т.н. Практичческия изпит е писмен по изтелген въпрос. Тегли се един за всички, в запечатани пликове са. Не знам кое му е практическото, но пишеш по въпрос от рода на "какво трябва да се направи при конкретната ситуация". Тук също трябва да имаш минимум 4 за да продължиш до интервю. Интересно е, че крайната оценка при класирането се определя по следния начин: Оценката от теста х 4 + оценката от практическия изпит х 4 + оценката от интервюто х 5 = Крайна оценка за класирането. В зависимост от това за каква позиция точно кандидатстваш, методиката за оценяване може да е различна, но мисля, че те ще Ви я обеснят преди започване на конкурса. Дано да съм бил полезен, но лично аз съм силно потресен от това как си пробутват свой хора за там, та макар и показали по - ниски резултати на теста и практическия изпит.
bodymaker
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Окт 2009, 16:28

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот 858585 » 16 Дек 2013, 14:50

Здравейте!На мен също ми предстои явяване на конкурс за длъжността експерт по осигуряването в отдел Пенсии.Моля, ако някой се е явявал на такъв конкурс или има информация да сподели, какви горе-долу са въпросите на теста и интервюто и най-вече върху какво трябва да наблегна в подготовката,освен върху КСО.Благодаря!
858585
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2013, 14:18

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот u3mamhukaa » 17 Дек 2013, 16:23

В скоро време ще почнеме да се явяваме на конкурси за чистачки. Какво става не знам
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот enter » 17 Дек 2013, 19:10

u3mamhukaa написа:В скоро време ще почнеме да се явяваме на конкурси за чистачки. Какво става не знам

Да не ви отчайвам, но прочетете тази тема от другия форум-оказа се, че и на конкурсите за чистачи е страшна конкуренция и... борба-участват и икономисти и... юристи- сам вижте "Жури от трима магистрати назначи висшистка за чистачка в съда
" http://www.legalworld.bg/forum.php?topicid=142005
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот hanko_brat » 25 Юни 2014, 21:32

Колеги, някой от явявалите се да сподели все пак, ако има желание, как минава конкурса?Все пак никой не напира да се пращат въпроси или цели тестове, а на кои кодекси и наредби се набляга, с какъв характер са казусите за решаване(и дали има въобще такива или е само тест...).
hanko_brat
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2014, 21:17

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот hanko_brat » 30 Юни 2014, 15:48

Колеги, ако някой се интересува от теста за отдел Пенсии да пише в темата.Ще отговоря на всеки.
Поздрави!
hanko_brat
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Юни 2014, 21:17

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот magi_jeleva » 08 Юли 2014, 18:09

Най-вече да се чете КСО и стискам палци да не е за "наш човек" мястото.
Аз винаги изкарвам тестовете /но за тази длъжност не съм кандидатствала/ и накрая даже не ме класират от 1-во до 3-то място.
Докато не се промени наредбата и няма съдебно обжалване, т. нар. законна"комисия" ще си прави уж прозрачни конкурси с някакви си коефициенти. Как ще се докаже, че си изкарал интервюто?
От нас зависи нещо в тази държава да се промени!
magi_jeleva
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 09 Апр 2010, 11:40

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот vanya77 » 12 Юли 2014, 21:52

hanko_brat написа:Колеги, ако някой се интересува от теста за отдел Пенсии да пише в темата.Ще отговоря на всеки.
Поздрави!

Здравейте! Някой може ли да ми отговори какви ще бъдат въпросите за отпускане на пенсии
vanya77
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юли 2014, 21:44

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот prima_dona » 17 Окт 2017, 11:58

hanko_brat написа:Колеги, ако някой се интересува от теста за отдел Пенсии да пише в темата.Ще отговоря на всеки.
Поздрави!

Интересувам се от теста за отдел Пенсии. Благодаря предварително!
prima_dona
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2017, 11:57

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот rondi4ka » 07 Юни 2018, 10:22

Здравейте, предстои ми явяване на тест в НОИ за отдел Пенсии, бих била много благодарна ако някой има примерен тест да ми го изпрати на rositsapeneva6@gmail.com за да се ориентирам на какво да наблегна. Много благодаря предварително ако някой си направи труда да помогне.
Поздрави!
rondi4ka
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2018, 10:15

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот cvetkaa » 25 Фев 2019, 11:16

Здравейте, предстои ми явяване на тест в НОЙ за отдел Пенсии, ако някой има примерен тест, ще бъда много благодарна да ми го изпрати на cvetivasileva@abv.bg за да се ориентирам на какво да наблегна.
Благодаря:)
cvetkaa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2019, 11:09

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот ykovachev » 25 Фев 2019, 11:39

cvetkaa написа:Здравейте, предстои ми явяване на тест в НОЙ за отдел Пенсии, ...

Е, щом не знаете абревияатурата на института, направо да Ви назначават :twisted:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот vili_spasova » 25 Фев 2019, 16:02

Г-н Ковачев! :lol: Чест и почитания! /рядко надничам тук/

По аналогия:
Как протича интервютата за машинисти в БДЖ:
- Извинете, че закъснях...
- Нает сте!
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот krasiva_priroda » 10 Фев 2021, 18:48

Здравейте! Кандидатствам в НОИ за младши експерт, отдел "Административен". Може ли някой да помогне с ориентировъчен тест, как да се готвя и т.н. Имейла ми е krasiva_priroda@abv.bg
krasiva_priroda
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2021, 18:44

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот jhoro » 10 Фев 2021, 19:02

Баси - явно има голямо текучество!
ykovachev написа:
cvetkaa написа:Здравейте, предстои ми явяване на тест при НОЙ ...

Е, щом не знаете абревияатурата на института, направо да Ви назначават :twisted:

Може би ... има предвид Ной (за ковчега), а не НОИ (Национален Осигурителен Институт).
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот desislawaaa9 » 17 Мар 2021, 14:25

Здравейте,
Предстои ми тест за длъжност експерт по осигуряването в отдел Пенсии. Ще бъда благодарна, ако някой от Вас разполага с примерни тестове.
Моля, изпратете ми ги на имейл desislawaaa9@abv.bg
Някой запознат ли е и какви въпроси се задават на интервюто след успешно преминат тест?

Благодаря предварително.

Приятен ден,
desislawaaa9
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Мар 2021, 14:20

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот rumqncev72 » 30 Мар 2021, 13:33

Здравейте.

Предстои ми конкурс за длъжност „Експерт по осигуряването“ в отдел „Осигурителен архив“ на НОИ. Молбата ми е, ако някой от вас има възможност, да ми изпрати примерни тестове за ориентир на имейл r_jel@hotmail.com.

Благодаря предварително.
rumqncev72
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2021, 13:12

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот kiko111 » 12 Юни 2021, 10:41

Здравейте,
И на мен ми предстои конкурс в НОИ за позиция „Експерт по осигуряването“ - с-р „Отпускане на пенсии“ - отдел „Пенсии“. И аз моля, ако някой има възможност да ми изпрати примерни тестове или някакви насоки за интервюто да ми пише на - kiko_111@abv.bg
kiko111
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Юни 2021, 10:38

Re: Конкурс НОИ

Мнениеот blue_vibes » 21 Юли 2021, 18:33

Здравейте! Предстои ми конкурс за Експерт по осигуряването, отдел Пенсии в НОИ. Много ще съм благодарна ако ми изпратите примерни тестове или материали на denitsa_yordanova89@abv.bg , за да се упражня и да наблегна на определен материал. Благодаря предварително!
blue_vibes
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2021, 18:26

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron