начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

акт за раждане?

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


акт за раждане?

Мнениеот 1234 » 21 Ное 2004, 01:01

Честно казано малко се колебаех дали да си задам въпроса, няколко пъти чета ваши реакции по патилата на българи в чужбина, но ще се пробвам.Имам дъщеря в чужбина-не си е сменяла гражданството, въпреки , че е 12 години там.Ще се омъжва.Искат и акт за раждане на родителите.Аз по акт за раждане съм Петрова на дядо ми.Фамилията на баща ми е Григоров. Дъщеря ми до сега там ме е посочвала като Григорова/ за моминско име/-и през ум не и е минало, че съм записана по друг начин.Сега има неприятности с тях - за името ми, дори не приемат акта ми за раждане. С какъв документ мога да удостоверя , че Петрова и Григорова -все е майка и?
1234
 

Re: акт за раждане?

Мнениеот protekta » 21 Ное 2004, 05:39

Представете нотариално заверена тук и легализирана там декларация за идентичност /с описание на аковете, по които сте с различни имена/. Друго не ми хрумва сега.
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: акт за раждане?

Мнениеот protekta » 21 Ное 2004, 05:39

Поправка, актовете, а не аковете /все пак, късно е....../
protekta
Потребител
 
Мнения: 428
Регистриран на: 10 Сеп 2003, 12:32
Местоположение: София

Re: акт за раждане?

Мнениеот monteskio. » 21 Ное 2004, 11:40

ДА, съгласем съм с колегата/колежката protekta. Необходимо е да представите два документа, които следват да бъдат преведени и пегализирани и нотариално удостоверено съдържанието в тях - акт за раждане и Декларация за идентичност.




MONTESKIO
monteskio.
 

Re: акт за раждане?

Мнениеот ju » 21 Ное 2004, 12:08

Аз имах подобен случай и всичко се оправи с преведеното и легализирано Удостоверение за идентичност на имена, което се вади в общината срещу 1.50.
Не зная колко струват вече превода и заверката.
Поздрави
ju
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Ное 2004, 11:54

Re: акт за раждане?

Мнениеот shveda » 21 Ное 2004, 12:22

И аз мисля като колегите.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron