начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

как да намеря адреса на българин в чужбина

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 06 Юни 2014, 15:40

В едно изпълнително дело ми почина длъжника. Наследникът явно живее в чужбина, до днес не знаех къде но мисля е в Австрия, та се чудех как да намеря адреса му, за да го уведомим - освен това в наследството има и събирателно дружество, което притежава доста апетитен имот, така че и за него и за нас е по-удачно да вземе лично решение дали приема или не наследството, а не да му се назначи особен представител който така или иначе няма да свърши нищо без негово съгласие.
В ГРАО знам че излиза само държавата, което пак е нещо и ще опитам и там, но ми трябва адрес на който да връчим съобщение.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 06 Юни 2014, 18:55

Намерих чл.14 на закона за българите живеещи извън РБ и мисля да опитам като пиша на общината и тя да препрати въпроса до консулството. Изпитвам обаче опасения че може и с месеци да нямаме никакъв резултат, някой да постне някакъв опит в тази посока?
интересното е че сайтът на тази агенция за българите в чужбина дори не се отваря, дали има такава все още?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот bird_of_paradise » 07 Юни 2014, 11:16

Всички ЧСИ имат достъп до НБДН- защо не опита първо той да направи справка? Може да има положителен резултат.
Казвам това, защото по няколко от съдебните ми дела ( няма значение съдебно или изпълнително- базата данни е една и съща), след молба от моя страна, респективно справка в НБДН, се установи настоящ адрес на страните в Германия. Като казах А, да кажа и Б-то- това не промени нищо, а само повлече назначаване на особен, но не пречи да опитате.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот doc03 » 07 Юни 2014, 11:56

:)
В горецитирания случай, страните са заявили "адрес в чужбина", било в МВР, когато са си вадили поспорт (ЛК), било по друг повод, в общината. НБДН не се захранва автоматично с данни, при регистрирането на адрес в чужбина. А и гражданите нямат задължение да обявяват такъв.
В случая е гражданско делото, иначе за наказателните става бързо, или със "съдебна поръчка", както му казваха навремето, или през ДМОС.

Опитайте праз фейса. Може наследникът да си е написал и номера на гащите там :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 07 Юни 2014, 14:30

В НБДН излязоха два български адреса, на които не живее никой, явно момчето още като дете е заминало в чужбина с майка си в справката от Нап излиза че дори не е имал сключен никога трудов договор в България, а вече е на 37год. И аз мислех за фейсбук, ще опитам и там но ще пробвам и с този чл.14. :!:
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот ivanov_p » 07 Юни 2014, 19:51

Не разбрах за какво ти е адреса, нали постоянен в България?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 07 Юни 2014, 21:05

Ами предпочитам да му пратим призовка и да си каже какво ще правим, иначе ще му назначат особен представител и той какво? А както казах има да реши дали да наследи дял в събирателно дружество, което притежава апетитен недвижим имот а това за мен е лично решение.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот ivanov_p » 07 Юни 2014, 21:33

Какъв особен представител? Нали има адрес? Водиш си делото и продаваш.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот doc03 » 08 Юни 2014, 00:56

:)
... може да иска да купи ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 08 Юни 2014, 18:39

Ще опитам с тоя закон ако нещо постигна ще пиша пак.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 12 Юни 2014, 14:35

Хубавото е че СИ възприе идеята ми и ще отправи искане по закона ще изчакаме, може и да се получи ето текста на закона:
Чл. 14. (1) Държавните органи и органите на местното самоуправление и местната администрация при установяване на открити наследства в Република България, наследници по които са българи, живеещи извън Република България, им предоставят информация чрез съответните български дипломатически и консулски представителства.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 18 Юни 2014, 17:40

Хм много се объркаха нещата, май момчето е поставено под запрещение в Австрия, поне таково писмо получихме от управителя на събирателното дружество, явно нищо няма да излезе, така никой от двамата наследници няма как да встъпи като съдружник в дружеството, остава да търсим някакъв ликвидационен дял, което май е много неясно кога как и дали?
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: как да намеря адреса на българин в чужбина

Мнениеот pitasht » 02 Юли 2014, 18:11

:D
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1346
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron