начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Мнениеот law8383 » 05 Юни 2014, 20:06

Здравейте,колеги!Предстои ми вписване на прекратяване на търговско дружество в Търговския регистър,а след това и заличаване на същото.Дружеството е ЕООД,няма задължения към кредитори,не притежава и имущество.Прекратява се по решение на едноличния собственик на капитала,който е физическо лице.Започваме процедура по ликвидацията на дружеството,като управителят ще бъде и ликвидатор.Въпросите ми са:
1.Какъв срок за ликвидацията следва да бъде определен?
2.При положение,че дружеството няма неудовлетворени кредитори и имущество,трябва ли отново да спазваме процедурата на чл. 272 от ТЗ и да чакаме изтичането на 6-месечния срок за разпределение на имуществото?
law8383
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Ное 2010, 13:13

Re: Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Мнениеот chadel » 05 Юни 2014, 20:36

Здравей, колега.
Въпрос 1: 6 месеца от вписване на прекратяването в ТР.
Въпрос 2: Не.
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Мнениеот law8383 » 07 Юни 2014, 01:22

Благодаря много! :wink:
law8383
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 04 Ное 2010, 13:13

Re: Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Мнениеот miss_d_iv » 22 Сеп 2014, 21:35

Здравейте,
тъй като съм в същото положение като law8383, но вече съм в изчакване на 6 месечен срок от вписване на покана до кредиторите в Агенция по вписванията Ви моля да ми кажете нужно ли е да изтекат пълни 6 месеца от поканата или може седмица по-рано да се подадат окончателно документите за ликвидация. Поканата ми е от 02.04.2014. Задължително ли е на 02.10.2014 да се подаде ликвидационен баланс и заявления А4 или може седмица по-рано? Много ще съм ви задължена за отговор, защото имам намерение да ги подам утре, но се притеснявам да не получа отказ...
miss_d_iv
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Сеп 2014, 21:21

Re: Ликвидация и заличаване на търговско дружество

Мнениеот ivanov_p » 22 Сеп 2014, 21:45

Много странен начин за прекратяване на дружество. За няколко стотин лева го прехвърляте и шапка на тояга.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron